Hayat yaşamaya ve eğlenmeye değer :)) kendi değerini bilen hanımlar buyrun :)

tabi kpss benim için bitti ya diğerlerine bakıyom bende :KK1:
ben biraz antikayım okyonus kitaba gazete dokunmadan o kokuyu içime çekmeden keyif alamıyom ben :KK53::KK53:

canım ilk oolmasada 2.lerde gidersin büüyk ihtimal çünkü herkes 80-90 arasında kalmış malesef:KK31:

Mayısta 2. Tercıhler her kpss sınavından sonra 6bın 7 bın arası kadro acmıslar 2. Tercıhlerde 17000 ı buluyormus kadro ben 4070. Olmusum 699.000 kısıden:KK31:mayısta esımınde tayın bellı olacak mayısta atanırsam ıkımızde yolcuyuz:KK51:hayırlısı olsun

Anladım cnm bende senn gibi yazayım dedim. Aynen valla baskıya gelemiyorum bende mesela herşyde öleyim baskı olunca yapmıyorum. Ondan da sürekli çatışıyoruz annemle.

Cnm anne demişken nası oldun annen? iimi? Bi sıkıntı yoktr inş

ahanda bende öleyim :KK23::KK23:
yok canım çok şükür ilaç tedavisine devam edicek işte yükselir inşallah kanı :KK8:

Mayısta 2. Tercıhler her kpss sınavından sonra 6bın 7 bın arası kadro acmıslar 2. Tercıhlerde 17000 ı buluyormus kadro ben 4070. Olmusum 699.000 kısıden:KK31:mayısta esımınde tayın bellı olacak mayısta atanırsam ıkımızde yolcuyuz:KK51:hayırlısı olsun

Cnm 2. max 3. tercihlerde sana sıra gelir puanın86 yani düşük diil ki bide şu istanbulda ki inşşat projesnden dolyı çok fazla mimar ve inşaat teknkri atarlar bak gör:21:

ahanda bende öleyim :KK23::KK23:
yok canım çok şükür ilaç tedavisine devam edicek işte yükselir inşallah kanı :KK8:

Cnm tavsiyem az pişmiş kırmızı et. Mutlaka ama az pişecek kansızlığa en iyi gelen. Bide tabi ilaçları düzenli kullanmalı değerleri için. Tekrardan geçmiş olsun:KK50:

Enişte nasıl napıosunz ne zaman buluşuyorsunuz bakiim:KK76:

Cnm 2. max 3. tercihlerde sana sıra gelir puanın86 yani düşük diil ki bide şu istanbulda ki inşşat projesnden dolyı çok fazla mimar ve inşaat teknkri atarlar bak gör:21:

Bılgısayar sertıfıkam var o yuzden VKHİ de yazıcam :KK31:hayırlısı bakalım

canım ilkindede gidebilirsin o zman ama nedense mayıs gibi gidiceksin geliyo bana :44: sen şimdi böle diyince aklıma otogargaradaki deniz erdoğan şarkısı geldi :KK5:
[video=youtube;rsYb-LtLSXU]http://www.youtube.com/watch?v=rsYb-LtLSXU[/video]

Sanırım tüm serisini okudum polisiyede 10 numara:nazar:

kesinlikle ya genelde king i beğeniyolar ama sonunda saçmalıyo ya bence :KK9::KK9:
düş kapanı son ana kadar güzel bitince güldüm resmen ya :KK53::KK53::KK53:

Cnm tavsiyem az pişmiş kırmızı et. Mutlaka ama az pişecek kansızlığa en iyi gelen. Bide tabi ilaçları düzenli kullanmalı değerleri için. Tekrardan geçmiş olsun:KK50:

Enişte nasıl napıosunz ne zaman buluşuyorsunuz bakiim:KK76:

yemediği şey kalmadıki canım ama yok ı ı :KK9:
haftaay buluşcaz inşallah çok özledim sevdiceğimi :KK16::KK16:

eh sonunda birileri var bu hayalet topicte :KK24:

eneee kendi hayalet üye sayısı 4 diyo ama 3 kişinin ismi var :KK60::KK60:

Güzeller kaçtım ben ii geceler hepinizee tatlı rüyalar:KK54:

tatlı rüyalar canım :nazar:

öyle gizli gizli bakarım ben ne var ne yok diye :KK53:

rus ajanı sedulu :KK53::KK53:

kızlar alıntı kpssmemuryazilari.blogspot.com
Memur ataması tercihlerinin başlamasına çok az kaldı ( 19-28 Kasım 2012), adayları tercih heyecanı sardı, tabi kadro sayısının beklenilene göre düşük gelmesi hayal kırıklığı oluşturdu.

Şimdi merak edilen konu ise elimizdeki puanı nasıl verimli kullanabiliriz. Şimdi bazı noktalara birlikte göz atalım.

Öncelikle yalnızca sizin mezun olduğunuz bölümün nitelik kodunu arayan kadroları tercih etmelisiniz.

Sadece mezun olduğunuz bölümün kodunu içeren kadro yoksa, en az kod sayısını bulmalısınız ki rakipleriniz artmasın.

Puanlarda doğu-batı veya büyük şehir-küçük kırsal şehir ayrımı da etkili olmaktadır, bu noktada şehirlerin sunduğu imkanlar çok önemli sırf doğuda diye bir şehir düşük puanla kapatmaz veya sırf batıda diye yüksek puanlı olmaz. Bu noktada şehrin özelliklerini göz önüne almalısınız.

Tek kişinin alındığı kadrolar bazen sürpriz yapabilmektedir, birçok kişi benden yüksek bir kişi illaki yazar diye düşünüp tercih yapmıyor bu kadro için, ancak beklenen düşük puan alan biri girebiliyor. Bir nevi sayısal loto gibi tek kişilik kadrolar.

Tabi ki bir kadro için kontenjan sayısı ne kadar yüksek olursa taban puanların düşme ihtimali o kadar yüksek olur.

Bazı kadrolar özel nitelikler, sertifikalar istemektedir (bilgisayar sertifikası, ehliyet vb ), eğer aranan özel şartlara uygun belgeleriniz varsa şansınız artacaktır.

Birçok şehire alım yapan kurumlarda batı ve büyükşehirlere yığılma olabilmektedir, bu yüzden çok fazla şehirde kadro açan kadrolar için doğu ve küçük şehirleri yazmanız yararınıza olabilir.

Bunların dışında klavuzu iyi okuyup ayrıntıları yakalamalısınız.

Ancak unutmamanız gereken, hayatınızı şekillendirecek bir şeçim yapacaksınız bu yüzden illa bi yere girmek için tercih yapmayı düşünmeyin gerçekten çalışabileceğiniz kadroları tercih edin derim ben.

Herkes için hayırlısı olsun.

tatlı rüyalar canım :nazar:

rus ajanı sedulu :KK53::KK53:

kızlar alıntı kpssmemuryazilari.blogspot.com
Memur ataması tercihlerinin başlamasına çok az kaldı ( 19-28 Kasım 2012), adayları tercih heyecanı sardı, tabi kadro sayısının beklenilene göre düşük gelmesi hayal kırıklığı oluşturdu.

Şimdi merak edilen konu ise elimizdeki puanı nasıl verimli kullanabiliriz. Şimdi bazı noktalara birlikte göz atalım.

Öncelikle yalnızca sizin mezun olduğunuz bölümün nitelik kodunu arayan kadroları tercih etmelisiniz.

Sadece mezun olduğunuz bölümün kodunu içeren kadro yoksa, en az kod sayısını bulmalısınız ki rakipleriniz artmasın.

Puanlarda doğu-batı veya büyük şehir-küçük kırsal şehir ayrımı da etkili olmaktadır, bu noktada şehirlerin sunduğu imkanlar çok önemli sırf doğuda diye bir şehir düşük puanla kapatmaz veya sırf batıda diye yüksek puanlı olmaz. Bu noktada şehrin özelliklerini göz önüne almalısınız.

Tek kişinin alındığı kadrolar bazen sürpriz yapabilmektedir, birçok kişi benden yüksek bir kişi illaki yazar diye düşünüp tercih yapmıyor bu kadro için, ancak beklenen düşük puan alan biri girebiliyor. Bir nevi sayısal loto gibi tek kişilik kadrolar.

Tabi ki bir kadro için kontenjan sayısı ne kadar yüksek olursa taban puanların düşme ihtimali o kadar yüksek olur.

Bazı kadrolar özel nitelikler, sertifikalar istemektedir (bilgisayar sertifikası, ehliyet vb ), eğer aranan özel şartlara uygun belgeleriniz varsa şansınız artacaktır.

Birçok şehire alım yapan kurumlarda batı ve büyükşehirlere yığılma olabilmektedir, bu yüzden çok fazla şehirde kadro açan kadrolar için doğu ve küçük şehirleri yazmanız yararınıza olabilir.

Bunların dışında klavuzu iyi okuyup ayrıntıları yakalamalısınız.

Ancak unutmamanız gereken, hayatınızı şekillendirecek bir şeçim yapacaksınız bu yüzden illa bi yere girmek için tercih yapmayı düşünmeyin gerçekten çalışabileceğiniz kadroları tercih edin derim ben.

Herkes için hayırlısı olsun.

Bılgısayarsertıfıkamda var ehlıyetımde var bu osym benı kacırmasın cok yazık olur :KK60:

Şunlara bak şunlara... Ben varken herkes arazi ben yokken muhabbet almış başını gidiyor. Zaten sinirliyim isyanları oynuyorum dağıtırım burayıı :KK4::KK4:

bundan sonra 20.00-20.30 da yoklama var bilesiniz :KK4::KK4:

neye sinirlendin bacım de efkar dağıtalım :KK14::KK14:

:KK47:
Açıköğretim harcımı ders ekle sil yapmadan yatırdığım için daha bugün ekle sil yapabildim [ bu sene uygulanan sistem olduğu için]

Ekle sil için ayrıca para yatırmam söylendi

sınav 5 ocakta ve daha piyasada kitap yok çünkü kaydım tamamlanmadı!

Daha sayayım mı :KK43:

:KK47:
Açıköğretim harcımı ders ekle sil yapmadan yatırdığım için daha bugün ekle sil yapabildim [ bu sene uygulanan sistem olduğu için]

Ekle sil için ayrıca para yatırmam söylendi

sınav 5 ocakta ve daha piyasada kitap yok çünkü kaydım tamamlanmadı!

Daha sayayım mı :KK43:

eneeeee nolmuş bu sistem ya :KK14:
cnaım bozma moralini sen netten başla çalışmaya kuzum.harçları kaldırdılar nerde para alıcaklarını şaşırıyolar :KK47:

X