hayat bu iste

Zxuxmmin

RABBIMIN EMANETISINIZ
Kayıtlı Üye
16 Mart 2007
1.918
9
selam arkadaslar,

coktan beri yazmadim, sizlerle derdimi paylasirdim herzaman...ve yine öyle olacak....

beni taniyanlar bilir zamanindan beri hamileligim problemli gecti ve 12 hafta erken dogdu benim minik kizim...simdi 2,5 aylik oldu....

2 hafta önce bebegimden kan aldilar, bi sendrom varmi diye bakcaklardi ( hamileligimdede su almislardi, o zaman baktiktlarinda hic bisey yok dediler ve sevinmistim). Herneyse esimden ve bendede aldilar....

ve 2 haftadan beri hayat benim icin o kadar kötü olduki...doktorlarin dedigine göre bebegim zihinsel özürlü ve 1 seneden fazla yasamaz dediler. Nedeni bendeki kromozom bozuklugu yüzünden...kizim benden almis....Bunu duydugum an benim dünyam yikildi...esime saglikli cocuk veremicem....bosuna yasiyorum gibi geliyor bana...kizimi her gördügümde benim yüzümden aci cektigini göriyorum....o kadar sevinmistimki hamile oldugumu duydugum gün....aile olcaktik hayallerim vardi...hepsi yikildi....

hergününü kizinla yasa dedi doktor. Nasil bi haldeyim bi bilseniz...esimi sevdigim kadar kimseyi sevmiyorum ama ona böyle nasil mutlu edebilirim....dua edin Allah rizasi icin...bebegim hayata tutulsun...zümrama bisey olursa ben dayanamam......

Canim,cok uzuldum inan,sozun bittigi yerdeyim,ne desem seni avutmaz ama kizin ve ailen icin dua edecegim,insallah doktorlar yanilmistir,insallah kizin uzun omurlu ve saglikli olur,ne mucizeler var hayatta,dua etmekten vazgacme,kizina cok iyi saril,sevginin gucu galip gelir insallah...

Canım sakın ümidini yitirme ve güçlü ol kızın ve eşin için.Eşin senin üzüldüğünü görürse çok daha fazla üzülür bence.Allahtan ümit kesilmez canım.Duam minik zümra için.

minecim bende senden haber bekliyordum canim seni cok merek etmisdim. sakin moralini bozma, allah hakkimizda hayirlisini versin gercekden cok uzuldum. ama bi sinavdan geciyoruz ve lutfen allaha isyan etme. sen duani et elinden geleni yap allah buyuk. bakarsin hersey bir anda tersine doner. yarina kimin nasil cikacagi belli olmaz.

dualarimiz seninle bunu sakin unutma,, kizina da acil sifalar versin allah

bu durumda söylenecek söz yok gibi geliyor. kelimeler boğazımda düğümlendi okuyunca. ama Allahtan başka hiç kimse bilemez. sen sakın umudunu kaybetme.duaların eksik olmasın. inşallah kızınla ve eşinle çok mutlu bir hayatın olur. neler duyuyoruz insanlar neler atlatıyor neleri yeniyor.bence moral herşeyin ilacıdır...Allah kızına ve ailen

Canim inan dilim tutuldu senden guzel haberler beklerken bunu duymak beni sok etti.Ama sunuda unutma Allahtan umit kesilmez.Sen ve kizin neler atlattiniz yasamasi bile mucizeyken suan 2 bucuk aylik oldu kizin.Sen Allaha sigin canim.Bizlerde bol bol dua ederiz.Lutfen guclu ol.Kizina oyle bir baglanki Rabbim acisin sana ve ona.Guzel gunler nasip etsin sizlere.Rabbim sifalar nasip etsin cok uzuldum gercekten.

canım allah inşallah sana güzel kızına uzun sağlıklı bir ömür verir diyecek bir şey bulamıyorum allah yardımcın olsun

canım benim.rabbim yar ve yard olsun inş.üzülme desem de biliyorum elde değil.ama rabbine sığın bitanem inan herşeyi yoktan var eden oysa hiç bir kulunun duasını geri çevirmes.dua dua dua rabbim inş hayırlı habeler almayı nasip eder.sen ve senin durumunda olan insanlara.ve bütütn hamile olan insanlara da hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder.sevgiyle kal eşinide üzme birbirinize sıkıca sarılıp YÜCE RABBİME sığının.sevgilerleALlaha emanet olun.

allah sifa versin canim
dua etmek tabiki ederiz bebegin uzun omurlu saglikli bebek olur insallah
sizinle kalir
ne dicemi de bilmiyorum allahim sen yavrucuga saglik sihat ver de annesi babasi uzulmesin bebekleri iyi olsun ay :KK43:

ne diyeceğimi bilmiyorum canım, Allah şifa versin tez zamanda minik kızına inşallah, sağlıklı bir bebiş olsun ve uzun ömürlü olsun Allah'ın izniyle, hepimiz biliyoruz herşey Allah'ın ellerinde canım, ol derse olur, bol dua et nolur

Canim cok kotu oldum ben ya..

Inana buzgibi oldum..Nasil bir seydir bu kizin icin bir sene ömür veriyorlar

Ve senin kizinin yuzune bakmani istiyorlar allahim sana guc versin sabir versin

nasil dayanilirki boyle bir aciya..

Birde soyle birsey var canim doktorlar bir sene diyorlar 5 yasindan fazla yasamaz

dedikleri cocuklar simdi kendileri cocuk sahibi yinede allaha devamli dua et canim..

canım belki inanmıyacaksın ama bende bir konu açacaktım zümra bebek nasıl oldu diye şimdi gördüm çok üzüldüm sakın isyan etme zümracık senin yüzünden acı çekmiyor rabbim böyle istemiş o bilmiyormuydu onu rahmine yerleştirirken bundada vardır bir hayır ne hayır olabilir deme bizim şer zannettiğimizde bir hayır hayır zannettiğimizdede bir şer vardır rabbim büyük hayata sıkı sıkı sarılacaksın eşin sen ve minik zümra nefes aldığımız sürece umutlu olmalıyız minik zümra nefes alıyor ve seninle bunu düşün güzel şeyler düşünki güzel şeyler olsun aslında davulun sesi uzaktan hoş gelir derler bize konuşmak kolay inanki anlıyorum seni rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin dua ediyorum tatlım sende et allaha emanet olun

canım benim ben de seni o kadar merak ettim ki bilemezsin
allah büyük canım
siz koca 2,5 ayı atlattınız zümranla
inşallah bu günleri de sen eşin ve güzel kızın beraberce atlatırsınız
dualarım sizinle
iyi haberlerini bekliyorum...

Canım Allah sana sabır ve dayanma gücü versin,sen doktorların dediğine bakma,nasıl ömür biçiyorlar,yukarıda allah var...Sen kızını besle, büyüt,dualar et,çektiğin acıyı ona hissettirme,sevgi herşeyin ilacıdır.Biz ne desek seni avutmaz biliyorum ama sen de dualarımızın seninle olduğunu bil.

Allahım tez zamanda şifasını versin bebeginin canımm benzer birsey yakın tanıdıgımın basına geldi bebegi yasıyor saglıklıda bazen sınavlar cıkabiliyor onumuze ama ben inanıyorum Rabbim yardımcınn olucak senin ve bebeginin canım

Öbür anneleri görünce icim gidiyor...Benim tek istegim bebegimle güzel günler gecirmek...kizim cok tatli bi görseniz...onu her hastane kapisinda biraktigim zaman cok kötü oliyorum...eve geldigimde yatagi bos oldugunu görünce aglama sesi geliyor kulagima...Allah kimseye benim cektiklerimi göstermesin...Cok kötü günler yasiyoruz...esim ve ben...ama yinede Allaha hamd olsun...cünkü beterin beteride var...Allah bize bebegimizi eli kolu saglam verdi...cok seyler gördüm hastane kapilarinda....

Allah sizlerden razi olsun...herzaman dualarinizla yanimizdaydiniz....

valla çok zor bir durum allah yardımcın olsun cnm...herşey bizler için sabırlı olmak lazım metanetli ve güçlü olmanı dilerim.

Yüce rabbim saglık versin kızına . tek doktorla kalmayın arkadaşım bılemıyorum belkı gostermışsınızdır başka dr lara. ıyıce bılgılenın..
Kendını ayakta tutman lazım eşin ve çocugun ıçın karamsar olma sakın..
Hayatta herşey bız ınsanlar ıçın Dualarımız senınle dilerim herşey gonlunce olur

kıyamam yaaa
Allahtan ümit kesilmez arkadaşım, bu dünyada mucize diye bir şey var
bunlardan birini neden bebeğin size yaşatmasın ki? siz güçlü olun ama,
dualarım sizinle

X