hayalimdeki kadına dönüşmek...

bahar2701

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2015
894
896
merhabalar... kendini unutmuş, neydi, ne olacağını sorgulayan, hayallerini hatırlamaya çalışan bir kadın olarak yazıyorum. Eskiden, yani 10'lu 20'li yaşlarımda sürekli hayaller kurarak yaşar ve onları gerçekleştirmek için çabalardım. hayat gayelerim vardı. şimdi sanki hayat amacımı yitirmiş ve bilinçsizce yaşıyormuşum gibi. o nedenle de buraya kim olduğumu hatırlamak ve daha iyi bir ben yaratmak için yazmaya başlıyorum. öncelikle kendimi tanıtayım. 32 yaşında, bekar (yalnız), kamu sektöründe çalışan, küçük bir ilçede yaşayan, kişisel gelişime önem veren, okuyan ve maalesef insan bağımlısı olan bir kadınım. sanırım en büyük kusurlarımdan birisi bu; insan bağımlılığı...
yalnız hissetmeme engel olmak, insan bağımlılığından kurtulmak ve daha iyi ben'i oluşturmak için kolları sıvayalım.
peki kim bu hayalimdeki kadın;
kendiyle barışık,
akıllı, zeki, pozitif, çekici, daima fit ve alımlı,
kişisel bakımına önem veren, sporunu aksatmayan,
insanlarla iletişimi kuvvetli, kendine yetebilen,
insanlara ve kendine faydalı olan,
her daim öğrenmeye açık,
daha pozitif ve sakin,
duasını ve ibadetlerini ihmal etmeyen,
seven ve çok sevilen birisi...
bu kadına ulaşmak için yapılacaklar;
sağlıklı beslenmeye ve spora devam..(haftanın 3 günü spor)
günlük ve haftalık cilt bakımı
düzenli kitap okumak,
turlarla yada bireysel seyahate çıkmak,
kaliteli filmler ve belgeseller izlemek,
2. üniversite için araştırma yapıp kaydolmak,
sahilde yürüyüş yapmak,
günlük esma ve dualara başlamak,
kaliteli dostluklar edinmek,
meditasyon yapmak,
veeee hayatımın aşkını hayatıma çekmek:) (şaka bir yana kısmet tabi bu işler)
şimdilik aklıma gelenler bunlar... aklıma geldikçe ve yapacaklarımı yaptıkça burada olmaya devam edeceğim.
hadi bakalım rast gele:)

merhabalar.bekarken en cok turlara katildigimda ve spor yaptigimda kendimi iyi hissederdim ben de.pozitif insanlarla bir arada olmak enerjimizi olumlu etkiliyor.ozellikle trekking denemediyseniz mutlaka deneyin.hayattan keyif alan insanlarla (kadin-erkek) tanisma olasiliginiz daha yuksek :)

merhabalar.bekarken en cok turlara katildigimda ve spor yaptigimda kendimi iyi hissederdim ben de.pozitif insanlarla bir arada olmak enerjimizi olumlu etkiliyor.ozellikle trekking denemediyseniz mutlaka deneyin.hayattan keyif alan insanlarla (kadin-erkek) tanisma olasiliginiz daha yuksek :)
Bende çok severim. Umarım ruhumuza iyi gelecek insanlarla karşılaşırız 😌

Evett bugün nöbetten çıktığım için ancak uyanıyorum. Güne sağlıklı denebilecek bir kahvaltı ile başladım. (Çilek reçeli hariç 😅) yarım saat zumba dans karışımı birsey yapıp güzel bir banyo yapacağım. Vücut kremleri ile kendimi şımartmayi düşünüyorum. Ayrıca bugün çekeceğim esmalari ve hangi bölüm okumak istediğime karar verip uygulamalara başlayacağım. Görüşmek üzere...

Benimde hep hayalim bu doğrultuda sağlıklı yaşam beslenme spor kendimi geliştirmek boşa zaman harcamamak hep bir işle meşkul olmak bakımlı bir bayan olmak ama ailemle yaşıyorum ve bekarım bunların hepsini yapmaya başlarsam bir ne oluyor hayırdır serler diye çekiniyorum ama inşallah Rabbim nasip eder de kendime ait bir evim olursa kendimle ilgileneceğim Allahın izniyle esmalar günlük virdler demişsiniz hangi esma dannbaşladınız acaba bende günlük vird istiyorum ama düzeni sağlayamıyorum

Benimde hep hayalim bu doğrultuda sağlıklı yaşam beslenme spor kendimi geliştirmek boşa zaman harcamamak hep bir işle meşkul olmak bakımlı bir bayan olmak ama ailemle yaşıyorum ve bekarım bunların hepsini yapmaya başlarsam bir ne oluyor hayırdır serler diye çekiniyorum ama inşallah Rabbim nasip eder de kendime ait bir evim olursa kendimle ilgileneceğim Allahın izniyle esmalar günlük virdler demişsiniz hangi esma dannbaşladınız acaba bende günlük vird istiyorum ama düzeni sağlayamıyorum
Bende ailemle yaşıyorum canım bunları yapmak için aile engel değil. Yapmak istediklerini kendin için yapmalısın İnan zaman geçtikçe hevesin kaçıyor ve birşeylere geç kaldığını görüyorsun.

Dünden beri yazamadım çok yoğun iki gün geçirdim. Kendimle başbaşa kalayım birşeyler için başlangıçlar yapayım derken arkadaşların arasında buldum kendimi. Sanırım en büyük sorunumu da buldum; insan bağımlılığı ve kimseye hayır diyememek. Ne çok gereksiz insan tutuyoruz hayatımızda ve ne çok kendimizden veriyoruz onlara. Size gerçekten iyi gelmeyen ruhunuzu inciten veya sürekli eleştiren insanları sırf yalnız kalmamak adına hayatımızda tutuyoruz. Bugün bir kez daha anladım ki beni yoran hiç birşeyi hayatımda istemiyorum!!!
Merak etmeyin 2 gün boyunca sporumu aksatmadım. Dün pilates artı yürüyüş bugün ise 1 saat pilates yaptım. Gün boyu dışardaydım gelince çamaşır süpürge derken zaman geçti. Baktım cildim alarm veriyor maya ve limonu karıştırıp güzel bir Maya maskesi yaptım. Ojelerimi de yeniledim. Yarın iş olduğu için kendimi çok fazla yormuyorum🤗
Yarın spor yok onun için araştırma ve okuma işlerine daha fazla vakit ayıracağım. Hala ne okumalıyım bulamadım. Sizlerden de Öner’i bekliyorum. Günlük esmalarıma da başlamalıyım. Sanırım ya Venüs ya rafi ile başlayıp, ya fettah ya latif ile devam edeceğim.
Bugünlük bu kadar mutlu bir gece bizim olsun...

Dünden beri yazamadım çok yoğun iki gün geçirdim. Kendimle başbaşa kalayım birşeyler için başlangıçlar yapayım derken arkadaşların arasında buldum kendimi. Sanırım en büyük sorunumu da buldum; insan bağımlılığı ve kimseye hayır diyememek. Ne çok gereksiz insan tutuyoruz hayatımızda ve ne çok kendimizden veriyoruz onlara. Size gerçekten iyi gelmeyen ruhunuzu inciten veya sürekli eleştiren insanları sırf yalnız kalmamak adına hayatımızda tutuyoruz. Bugün bir kez daha anladım ki beni yoran hiç birşeyi hayatımda istemiyorum!!!
Merak etmeyin 2 gün boyunca sporumu aksatmadım. Dün pilates artı yürüyüş bugün ise 1 saat pilates yaptım. Gün boyu dışardaydım gelince çamaşır süpürge derken zaman geçti. Baktım cildim alarm veriyor maya ve limonu karıştırıp güzel bir Maya maskesi yaptım. Ojelerimi de yeniledim. Yarın iş olduğu için kendimi çok fazla yormuyorum🤗
Yarın spor yok onun için araştırma ve okuma işlerine daha fazla vakit ayıracağım. Hala ne okumalıyım bulamadım. Sizlerden de Öner’i bekliyorum. Günlük esmalarıma da başlamalıyım. Sanırım ya Venüs ya rafi ile başlayıp, ya fettah ya latif ile devam edeceğim.
Bugünlük bu kadar mutlu bir gece bizim olsun...
neler okumaktan hoşlanırsınız bilmiyorum ama iskender palanın bir kitabı var çok beğendim bülbülün kırk şarkısıydı galiba tavsiye ederim

Merhaba amaçlarınız güzel, inş başarılı olursunuz
Belki ben de arada uğrarım
İyi geceler

kendime bakmaya çalışıyorum ama çok tepki alıyorum
Insan kendine bakıyor diye tepki mi gösterilir ya? Sakın onları dinlemeyin kendine bakmayınca da ne kadar bakimsiz biri diyecekler. O nedenle de siz ne istiyorsanız öyle yaşayın nasılsa bu hayatta kimseyi memnun edemeyecegiz bari kendimizi memnun edelim😘

neler okumaktan hoşlanırsınız bilmiyorum ama iskender palanın bir kitabı var çok beğendim bülbülün kırk şarkısıydı galiba tavsiye ederim
Oncelikle öneriniz için tsk ederim. Bende iskender palayi cok severim o kitabını okumamıştım muhakkak okuyacağım. Ama benim öneri isteğim 2. Üniversite içindi 🤗 ıkıncı universite icin okuyacak bölüm bulamadım da...

Günlük zikirmatikler var gogole playden indirebilirsin

Oncelikle öneriniz için tsk ederim. Bende iskender palayi cok severim o kitabını okumamıştım muhakkak okuyacağım. Ama benim öneri isteğim 2. Üniversite içindi 🤗 ıkıncı universite icin okuyacak bölüm bulamadım da...
hımm kusura bakmayın . hangi bölümü okumuştunuz ona göre ikinci bölüm tavsiyesi yapabilirim

indirmiştim sağolun
Benimde hayallerim vardı kendi ayaklarım üstüne basabilmek topluma faydalı olabilmek dedem okumamı istemişti herkese güçlü olduğumu gösterebilmek araba kullanmak şimdi bunlardan vazgeçtim anneyim sadece herşey yarım kaldı okul dedemde göremedi öldü geçenlerde eşim işi gereği hep dışarda kendimi çok boşlukta hissediyorum bi arkadaşım vardı orta okulda Tem bnm hayallerimi yaşıyor beni beyenmezdi aynı sırada oturduğumuz halde şimdi din öğretmeni olmuş eşiyle mutlu evlilik yapmış benm eşimde çok iyi biz görücü usulu evlendik neyse..

X