Hastanedeki Doktorumdan Aşırı Etkilendim

O kadar kişiye empati yapmak mi sizce empati yapabilirse işini yapabilir mi 😊
Eşim fazla empati yaptığı için(özellikle genç kanser hastalarıyla) antidepresan başladı maalesef asistanlık sürecinde. Yorgunluktan falan değil yani baya baya empatiden. O yüzden sağlık işi yapmayanın anlaması çok zor. Fazla empati kendi sağlığından götürüyor insanın

Eşim fazla empati yaptığı için(özellikle genç kanser hastalarıyla) antidepresan başladı maalesef asistanlık sürecinde. Yorgunluktan falan değil yani baya baya empatiden. O yüzden sağlık işi yapmayanın anlaması çok zor. Fazla empati kendi sağlığından götürüyor insanın
Yok ya yapabilir mi yapmaması gerekir zaten işini yapamaz. Tiye alıyorum ama gercekten üzüldüm. Vaka dediğinde doktoruma da söyledim karşılıklı güldük.😊😊

Benimde bir arkadaşım dediğiniz gibi her ölüm haberi verdiğinde çok kötü oluyordu istifa etti aile hekimliğine döndü. Duygusal davraninca işlerini yapmakta zorlaniyorlar

X