Hastane cantasını hazırlayanlar buraya....

lebis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
473
1
38
kıslar ben hastane çantasını hala hazırlamadım. ne yapıcam..gözümde cok büyütüyorum.
neler koyacağımı şaşırdım. daha bişey alamadım. gecelik falan filan.
hazırlayanlar yardımcı olursa sevinirim..

canım bende hazırlamadım.geceliklerimi annem almıs saolsun.galiba büyük ihtimal gidiyorum doguma memlekete.bakalım artık orda hazırlarız heralde.
ya bu arada bişey sorucam uyku seti ya da nevresim gibi bişey alacakmısınız?dogum için yani kendimize?

kendimize almamız gerekiyormu ki...hastane için diyorsan eğer. hastane de zaten veriyorlarmış. ama evde kullanmak icin diyorsan orası senin tercihin tatlım...

valla bende daha hazırlamadım gecelik filanda almadım bekliyoruz öyle neyi bekliyorsak bu ay sonu almak istiyorum artık

erken doğum riskim olduğu için ve mecburen sezeryan alacağım için ben hazırladım bebişin çantası ve port bebesi ile birlikte valizimizde kapının arkasında bekliyo doğum yapacağım hastane merkezde biz ilçede oturuyoruz malum kış günü doğum yapacağız bunları düşünerek şöyle bi çanta hazırladım hazırlamayanlara fikir verir belki
kendime
3 takım pijama düğmeli, yarım düğmeli, lohusa pijaması gizli göğüs cepli olanlardan
5er takım iç çamaşırı atlet çorap alt çamaşır terlik hırka kırmızı kurdele
hasta bezi ped gögüs pedi kağıt havlu wc kağıdı sabun ıslak mendil
toka tarak fotoğraf mak.pet bardak çatal kaşık
bebek için
4 adet zıbın takımı
peluş battaniye 2 adet penye battaniye
bez ıslak havlu emzik biberon
ağız mendili
nazarlık
şimdilik aklıma gelenler bunlar

kızlar ben 3 hafta önce hazırladım...şu an 31. haftamdayım...listesi aşağıda..belki fikir verir....

* 2 takım sabahlık/gecelik
*çorap
*terlik
*emzirme atleti
*emzirme sütyeni
*takımlara uygun saç kurdeleleri
*bebiş için 4 takım ( önlük/şapka/tulum/eldiven/body/zıbın vs.)
* bebiş için bez (çoğu hastanede ekstra fatura ediliyor)
* bebiş için nazarlık
* ıslak mendil
* göğüs pedi
* orkid
* bebiş için süveter/yelek/battaniye
* biberon / emzik
* oda süslemesini kendimiz yapacağımız için balonlar vs.
* en son makyaj malzemeleri / kamera kasedi / cep şarjlarını filan koyucam.port bebe henüz almadım..bu haftasonu 5 li setlerden alıcam.(port bebe/kanguru/ana kucağı/alt açma / çanta birarada olanlardan)

X