Doğuma Hazırlık Hastane çantamızı hazırlamaya başlayalım mı kızlar ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
evet ebrucum ben de birkac bisey aldim ama daha cok eksik var,acele etmemiz gerek...daha mobilyalar alinacak,ana kucagi alinacak,uyku tulumu vs,vs,ohooooo bu eksikler bitmez....kolay gelsin herkese...

Bende daha kendime almadım emzirme atleti sütyeni gecelik lazım daha, bende kışlıkları bekliyorum biraz daha geçsin, peki tecrübeli anneler 3 düğmeli olanlar yetiyor mu sanki az gibi geliyor bana oradan memişimiz çıkmazmış gibi geliyor :)))

ben yanlış yazmışım ..anneannemin geceliklerinden başkası yok yazacaktım ama???
bence de 3 düğmeden rahat emziremeyiz.
pijama bence de daha rahat ama şimdiden nası doğum yapacağız bilemioruz ,sezeryanı düşünün valla insan yerinde kıpırdayamıo,hadi kalktın tuvalete gittin o acıyla bi de indirmekle mi uğraşacaksın!!ben bi de bu sebeple gecelik arıorum..

Kızlar en az 1 gecelik, 1 pijama takımı, 1 de sabahlık çantanızda bulunsun. Kançiçeğim bende gecelik sevmiyorum ama normal doğuma girecek olursan, doğumdan sonra dr. kontrolu oluyor.İlk gün yapılan o kontrolde, pijamayı çıkartman zor olur.:))))
Yaaa evet inanna, bugün yine baktım, hep anneannemizin tarzında var gecelikler, satıcıyada söyledim,sanırım önümüzdeki ay kışlıklar gelecek dedi.Farklı spor tarzı bulabiliriz sanırım. Pijama takımları vardı, önü tamamen düğmeli, üzerinde sabahlık, onları beğendim, ama özellikle ilk başta geceliğe odaklandım , o yüzden onu almadım şimdi.
düğmeli olanlar gerçekten de zorluyor kızlar, ama farklı bir modelde bulmak çok zor.Önü en çok açılan tarzını bulmaya çalışacağız artık.

bu konun açılması çok iyi olmuş bende 1 takım pijama ve gecelik alıcam sabahlıklı takım ama kıslar nerden alıcaz avrupa yakasındayım ben fatihten falan tessadüfen baktım daha sezon gelmemişti siz aldıysanız nerden aldınız ne kadara aldınız merak ettim birde güsel modeller çok yok yazarsanız nerden aldığınızı fikir olur bizede

aa dogru bir de dogumdan sonraki kontrol var dimi?
ben onu unuttum,ne olur ne olmaz alayim bitane...geceligi kaldirmasi kolay olur haklisin canim.

Ben şimdilik kendime bir pişama takımı, sabahlık, atlet, emzirme sütyeni aldım... Ama aldığım takım ince gibi geldi. Duyduğuma göre doğumdan sonra insan çok üşüyormuş. O yüzden kalın çorap ve hırkada şartmış...

Benim şimdilik asıl almam gereken gecelik ve bir kaçtane daha emzirme sütyeni...

Bu arada kızlar geceliğin çok güzel veya kaliteli olması önemli değil bence.. Ben ucuz bişey alıp, hastaneden çıkınca atacağım... Çünkü normalde gecelik giymerm...

evet dogumdan sonra kalin giyinmek gerekiyormus bunu ben de duymustum.o yuzden kislik triko ceket falan aldim...dogumdan sonra bir de üsütürsek iltihap olur dikislerimiz..Allah korusun...

ya kızlar ben daha bebişime hiçbişey almadım daha. çok geride kalmışım ben ya

fhz alirsin canim,daha zaman var ama sen yine de elini cabuk tut son aya birakma...kolay gelsin.

:))teşekkür ederim ben görmüştüm ama paket içinde ve eski pedlerden biraz daha kalını gibi gelmişti!!
teşekkür ederim:)kaydirigubbakcemile5

Hasta bezi adı üstünde hasta bezidir yani bebek bezlerinin büyük boyda olanı , agır ameliyat gecirmiş yatalak , yaslı hastalarda kullanılır genelde benim bildiğim . Ayrıca kanaması cok olan durumlarda dogumsonrası kullanım içinde uygundur . Bence gece kullanılan pedlerde iş görür ...

Diger arkadasın bahsettiği sey bebek yataklarının üstüne carsaf altına serilen bir yüzü havlumsu bir yüzü kalın naylonumsu alez tarzı birsey olsa gerek , bir cesit yatak koruyucu o , hasta bezi degil..

ekinsucum valla yine kalbimi küt küt attırdınız... 89 günüm kaldı daha çok var diyorum. ama günler öyle çabuk geçiyor ki :)) liste için teşekkürler güzelim.

yeni doğum yapan arkadaşım var iki tane biri normal doğum yaptı. hasta bezi almamı özellikle tembihledi.o na söylemişler orkid yeter demiş :)) almamış... ama yeterli olmamış hastaneden almışlar sonra...
diğer arkadaşım sezeryanla doğum yaptı.logusa kilodu varmış kağıttan pedle birlikte kullanıp pedle atıyormuşsun. hiç lastiği dikişi yokmuş o yuzden ameliyat yerini acıtmıyormuş. bebe magazalarında varmış. bir pakette 5 adet varmış 5 ytl fiyatı... ben görmedim bana alıcak arkadaşım. o çok rahat etmiş sizde bir paket alın denersiniz isterseniz...

saol cnm bu konu ii oldu şimdiden hazır olmak en iisi, puset yazmışsın ama gerek yok sanırım kış günü bişeylere sarıp kucakta taşırız dimi

ben de lohusa kilodu almayi dusunuyorum ama burda hastanede veriyorlarmis...yine de hastaneden cikinca da lazim olacak alayim diyorum..ne olur ne olmaz...

ben bugün bi gecelik gördüm emzirmek için delikli ama deliği biraz aşağıda gibi geldi,bilginiz var mı nerde oluo bu delik??:))

ben bugün bi gecelik gördüm emzirmek için delikli ama deliği biraz aşağıda gibi geldi,bilginiz var mı nerde oluo bu delik??:))

bende dün gördüm gecelik ararken , göğüsün altına yada üstüne denk geliyor herhalde ama iyi fikir aslında satıcı kız herkes bunu tercih ediyor artık dedi bende öyle almaya karar verdim , hatta tuba marka gecelik gördüm ama bedeni büyüktü bana göre yoktu alamadım

selam arkadaşlar,bende hala hazırlanmadım,kendimle ilğili herşeyim eksik,daha doğum çantası bile almadım,bu arada,bebek eşyalarını ne zaman yıkıcaz,

ben yıkadım ütüledim kaldırdım ama ben biraz aceleci davrandım yani daha erken 1 ay kala yıkanabilir

Esraxe ben de daha hastane çantası hazırlamadım hayatım.
Kendime almam gereken gecelik, sabahlık, pijama olayları hala araştırma safhasında.
Bebek içinde açıkçası çok fazla birşey almadım.İlk 3 ayı geçirecek kıyafetleri aldım, daha sonrası için yaza gireceğiz diye çok önemsemiyorum.Onu o zaman düşüneceğim.
Yıkama , ütüleme olayları da bugün yapayım diyordum ama bu saate kadar üşendim, bundan sonra da yapar mıyım bilmiyorum.:jeyyar:
Bu haftalarda yapacağım onu da kendimi hazır hissettiğimde:roflol:
Ekinsu herşeyi hazırladı, maşallah.Şimdi bebişini bekliyor.:1hug:

şu gecelik pijama işi hepimize dert oldu valla bulamadık bir türlü güzel bi şeyler daha kimse alamadı herhalde bu gidişle biz hastanede de evde şu an giydiğimiz pijamaları giyeriz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…