Hastam var arkadaşlar

Rabbim peygamber efendimizin hürmetine sevdiklerine bağışlasın şafii şerifi ismi hürmetine şifalar ihsan eylesin

8
Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır üyeyim, ne yazık ki konu açmak böyle bir duruma nasipmiş…..
Kovid nedeniyle bir yakınım yoğun bakımda entübe halde….. Doktorlar pek ümitli konuşmuyor….. Küçük bir çocuğu olan gencecik bir kadın…..
Annesiyle babasını 40 gün arayla kaybeden, kısmi zihinsel ve bedensel engelli kardeşine ana-baba olmaya çalışan, ağır böbrek hastası, bebeği için ölmeyi tercih eden dünya tatlısı bir insan……
Sizlerden dua etmenizi rica ediyorum…..
Sağlıkla kalın……
Rabbim Şafii adı ile tez zamanda şifa versin. Rabbim sevenlerine bağışlasın.

tez şifa dilerim en kısa sürede iyileşmesini niyaz ederim :KK43:
bir kaç tavsiyem olacak naçizane
şayet yoğun bakım süreci uzarsa mutlaka pozisyonlu havalı yatak koydurun yoğun bakıma ne olursa olsun bunu yaptırın ki yara açılmasın vucudunda
ayrıca yoğun bakıma fizyoterapist talep edin. ve ne elinizden ne geliyorsa yapın iyileşecek diye düşünün.
doktorlar ne kadar kesin konuşursa konuşsun ecel ALLAH ın taktir ettiği zamanda gerçekleşir.
yoğun bakımdan yaralar içinde kasları çökmüş halde alma ihtimaliniz artıyor yoğun bakımda yattığı süre uzadıkça.

tez şifa dilerim en kısa sürede iyileşmesini niyaz ederim :KK43:
bir kaç tavsiyem olacak naçizane
şayet yoğun bakım süreci uzarsa mutlaka pozisyonlu havalı yatak koydurun yoğun bakıma ne olursa olsun bunu yaptırın ki yara açılmasın vucudunda
ayrıca yoğun bakıma fizyoterapist talep edin. ve ne elinizden ne geliyorsa yapın iyileşecek diye düşünün.
doktorlar ne kadar kesin konuşursa konuşsun ecel ALLAH ın taktir ettiği zamanda gerçekleşir.
yoğun bakımdan yaralar içinde kasları çökmüş halde alma ihtimaliniz artıyor yoğun bakımda yattığı süre uzadıkça.
Sağolun Allah razı olsun
İyi niyetinizin farkındayım ama hayatımın 15 yılı bi fiil hasta bakarak geçti, hastalarım ameliyat oldu, yatalak oldu, komaya girdi, yoğun bakıma girip iyileşip çıktı, yoğun bakıma girip naaşı çıktı….
Ben doktorlara öneri sunulmasına karşı değilim ama yaptırım uygulanmasına müdahale edilmesine karşıyım
Hastamın yattığı yoğun bakımda havalı yatak mevcut, günde iki kez fizyoterapist ilgileniyor, her akşam hastam yıkanıyor temizleniyor, masaj yapılıyor….
Kimse vade ne zaman dolacak bilemez tabiki, doktorlar vücudun gördüğü harabiyeti tek tek çöken organları solunum yapamayan akciğeri iflas eden böbrekleri anlatıp bizi her ihtimale hazırlıyorlar, hayatta kalsa bile bizi eskisi gibi bir hayat beklemiyor bu aşikar. Ben fazla gerçekçiyim, çok acı tecrübem var, herkes nekadar katısın diyor, sadece kandırmak ve kaldırılmaktan hoşlanmıyorum, üzüntü başka birşey doğruları kabullenmek bambaşka….
Yoğun bakımda yattığı süre uzadıkça vücudunda yaralar içinde kasları çökmüş halde alma ihtimaliniz artıyor demişsiniz de bunu söylemekteki amacınızı hiç anlamadım, hastayı biz keyfi olarak yoğunbakıma yatırmadık, üre komasına girdi kovid sebebiyle akciğeri işlevini yerine getiremez duruma geldi ve uykusunda boğuldu, bu yüzden apar topar yoğun bakıma alındı entübe edildi diyalize bağlandı.şuanda da mevcut durumu git gide kötüleştiği için yoğun bakımda kalmaya devam ediyor.
vücudunda yaralarla kasları erimiş ama sağ olarak yoğun bakımdan çıkması naaşının çıkmasından iyidir.
elinizden geleni yapında demişsiniz, kovid li makinaya bağlı yoğun bakımda yatan bir hastaya ne yapabiliriz sizce? Dua etmekten başka bir seçenek varmı?

Sağolun Allah razı olsun
İyi niyetinizin farkındayım ama hayatımın 15 yılı bi fiil hasta bakarak geçti, hastalarım ameliyat oldu, yatalak oldu, komaya girdi, yoğun bakıma girip iyileşip çıktı, yoğun bakıma girip naaşı çıktı….
Ben doktorlara öneri sunulmasına karşı değilim ama yaptırım uygulanmasına müdahale edilmesine karşıyım
Hastamın yattığı yoğun bakımda havalı yatak mevcut, günde iki kez fizyoterapist ilgileniyor, her akşam hastam yıkanıyor temizleniyor, masaj yapılıyor….
Kimse vade ne zaman dolacak bilemez tabiki, doktorlar vücudun gördüğü harabiyeti tek tek çöken organları solunum yapamayan akciğeri iflas eden böbrekleri anlatıp bizi her ihtimale hazırlıyorlar, hayatta kalsa bile bizi eskisi gibi bir hayat beklemiyor bu aşikar. Ben fazla gerçekçiyim, çok acı tecrübem var, herkes nekadar katısın diyor, sadece kandırmak ve kaldırılmaktan hoşlanmıyorum, üzüntü başka birşey doğruları kabullenmek bambaşka….
Yoğun bakımda yattığı süre uzadıkça vücudunda yaralar içinde kasları çökmüş halde alma ihtimaliniz artıyor demişsiniz de bunu söylemekteki amacınızı hiç anlamadım, hastayı biz keyfi olarak yoğunbakıma yatırmadık, üre komasına girdi kovid sebebiyle akciğeri işlevini yerine getiremez duruma geldi ve uykusunda boğuldu, bu yüzden apar topar yoğun bakıma alındı entübe edildi diyalize bağlandı.şuanda da mevcut durumu git gide kötüleştiği için yoğun bakımda kalmaya devam ediyor.
vücudunda yaralarla kasları erimiş ama sağ olarak yoğun bakımdan çıkması naaşının çıkmasından iyidir.
elinizden geleni yapında demişsiniz, kovid li makinaya bağlı yoğun bakımda yatan bir hastaya ne yapabiliriz sizce? Dua etmekten başka bir seçenek varmı?
Covid yoğun bakımında zaten. Öneri de bulunan üye de iyi niyetli aslında. Sadece aylarca yatakta yatmak zorunda kalan ve yaralar açılan hastalarla kıyaslamış. Senin hastansa en fazla 10 gün içinde ya şifa bulup normal odaya çıkacak ya da Allah korusun vefat edecek. Dualarımız onunla hep aklımızda☹️İçimde kötü his yok ama

Covid yoğun bakımında zaten. Öneri de bulunan üye de iyi niyetli aslında. Sadece aylarca yatakta yatmak zorunda kalan ve yaralar açılan hastalarla kıyaslamış. Senin hastansa en fazla 10 gün içinde ya şifa bulup normal odaya çıkacak ya da Allah korusun vefat edecek. Dualarımız onunla hep aklımızda☹️İçimde kötü his yok ama
Oğlumun lafını kullanmak geldi içimden sana, cansın can❤️
herkesin çok iyi niyetli olduğunun farkındayım, herkese minnettarım, hatta çok hakkınız geçti bunu nasıl ödeyecem onu düşünüyorum, hayır duasının hakkı ödenmez😔
Arkadaş yoğun bakımda yattığı süre uzadıkça şöyle olur böyle olur elinizden geleni yapın deyince biraz ters oldu, şuan hayatta olmasının nedeni ecelinin gelmemesi ve yoğun bakımda olması, sürenin kısalması için kim ne yapabilirki, elimizden birşey gelsede yapmasak amenna ama yok yok duadan başka tutunacak dal yok
Çok kötüyüm ceycey, o annesiz yavruyu düşündükçe kahroluyorum, oğlum her anneziiiim dediğinde o bebenin bunu diyemeyeceği ihtimali içimi yakıyor, diğer yanda gencecik bir kadın bir anne…. Hayalleri, evladına doyamamış olması, eşinin çaresizliği….
Benim için berbat bir döneme denk geldi, hayatımda çok ciddi sorunlar var bir süredir, çözümü olduğunu da sanmıyorum, zaten bombok bir haldeyken bu kızcağızın durumu, buna üzülürken halamın eniştemin kuzenimin kuzenimin eşinin iki çocuklarının kovide yakalanması, okulların açılıp vaka görülmesi….
Savunmasız anıma denk geldi, güçsüzüm….
Minare yamuldu😔

Allahım başta evladına sonra sevenlerine bağışlasın ümidinizi kaybetmeyin, dualarımız sizinle. 38 yaşında bir arkadaş günlerce yoğun bakımda yatttı ve atlattı
Aşılı mıydı?

Ahhh canimmm cok gecmis olsun
Insallah rabbim sifasini versin
Namazimda dua edicem insallah
Canim arkadasim tekrardan gecmis olsun

X