Hastam var arkadaşlar

Hisleriniz çok kuvvetli demek ki.
Bu bir ayrıcalık gibi görünse de insana çok çok fazla bir yük.
Elinizden bir şey gelmeyen durumları tüm benliğinizle hissetmek, çaresizliğin tam karşılığı olsa gerek, inanın çok üzüldüm.
Bunları içinizde saklamayın, gerek anonim gerekse çevrenizle de paylaşın.
Dünyayı daha iyi ve daha fazla algıladığınız belli, sizi çürütür bu durum içinizde tuttukça

Umarım bu sefer hisleriniz sadece sizi yanıltıyor, yokluyordur.
Peşi sıra yaşanan kayıplardan, ailenin zaten zorlu bir hayat mücadelesinden dolayı öyle hissediyorsunuzdur.
Allahım sizin yakınınız bu güzel kadın nezdinde önce ona, sonra tüm hastalara, tez zamanda şifa versin, yakınlarına ise yürek ferahlığı.

Tüm dünya böyle ... Ne isteniyor ben onu anlamıyorum?
Çocuğumu devlet mecbursun dedi diye göz göre göre hasta olmaya belki de ölmeye göndermek istemiyorum.
Devlet mecbursun dedi diye evladımı göz göre göre annesiz bırakmak istemiyorum
Benim evladım iki kez kovid oldu, ilki okulda bulaştı, bir buçuk yıldır ben doktor doktor geziyorum evladımı iyileştirmek için, bir kat merdiven çıkamıyor benim çocuğum, düzgün yürüyemiyor…. Böbrek, karaciğer,tiroit değerleri berbat durumda, kalbinde sorunlar başladı şimdi ben bu çocuğu kime neye güvenip okula yollayayım
Benim kronik hastalıklarım var, bağışıklık sistemim sorunlu….bir kez kovid oldum ölümden döndüm, şimdi ben neye güvenip çocuğumu okula yollayayım
Neden mecburi neden!
Bunu diyoruz siz ne isteniyor anlamıyorum diyorsunuz, anlamak için çok kafa yormaya gerek yok aslında
Güvence, önlem, disiplin, hijyen…..
Neyse bütün dünyanın nasıl olduğu zerre umrumda değil, beni önce kendi evladım ilgilendiriyor, evladımın yada benim alt yazıda geçen bugünkü kayıp sayısından biri olmamızı istemiyorum

Damdan düşenin halini sadece damdan düşer anlar der ve susarım

Ancak bu kadar doğru anlaşılabilirdim, tüm yazdıklarınız doğru
İnşaallah iyileşir
Çok çok teşekkür ediyorum size

Damdan düşenin halini sadece damdan düşer anlar der ve susarım
Hanımefendi iki çocuğum var ikiside kuvezde kaldı gayet sağlık acısını biliyorum burada ki dramı anlayamadım çok. Ayrıca o haniminda çocuğuna kıyamam ama artık tüm dünya buna böyle bakıyor ...benim Almanya ve Fransa da ki kuzenlerim maske bile taktirilmiyor sınıfta. Ayrıca ekstra bir hijyende yok diyorlar. Sadece nüfusun kaymağını yiyorlar. Evde kalp hastası halam umirlarinda değil.

Rabbim sonumuzu hayır etsin.

Polemik istemiyorum. Önlem hiç alınmamış diyorum ayrıntıya gerek yok. Avrupa Amerika beni ilgilendirmiyor. Benim okulumda önlem sıfır.net

Allah razı olsun
Çok teşekkür ederim
Amin
Vefat edenler birer sayıdan ibaret değil kimimizin annesi kimimizin evladı kimimizin kızkardeşi erkek kardeşi kimimizin amcası komşusu iş arkadaşı. Her gün o sayıları gördükçe içim yanıyor. Kimlerin evine ateş düştü acaba diyorum

İşte bu insanlık…. Tam manasıyla durum bu.
ve biz bunu dile getirmek durumunda kalıyoruz ne acı ki….dile getiriyoruz yine de derdimizi anlatamıyoruz. Kuzenime ve eşine okula giden çocuğundan kovid bulaştı, evde dede ve anneanne de yaşıyor, halam ve eniştem 70 yaş üstü insanlar, eniştem ağır kalp hastası, halam akciğer hastası, şuan hepsi aşılı olmasına rağmen kovid pozitifler, belki yarın o rakamlardan biri olacaklar, neden? Neden ya insan hayatı bukadar mı değersiz? Bana ne fransadan almanyadan çinden. Ben evladımı, kendimi koruyamıyorum şıanda. İsyan ettiriyorlar insanı ya. Tedavi olmam lazım bulaş korkusundan hastaneye gidemiyorum, insanlar yoğun bakımda yapayalnız sevdikleriyle vedalaşamadan boğularak ölüyor. Benim kapımın önünde göbek atanlarla tüm yazı otel otel gezerek kafelerden doğumgünlerinden altın günlerinden çıkmayarak gezenlerle savunmasız hasta çocuğum aynı okula gidiyor, neden? Eğitim çok önemli, eğitecek çocuk kalırsa…dram yapıyormuşum, çocuğum ölecek diye çektiğim acının sebebi neydi, dramsa dram, binlerce kişi öldü, gereksiz dram mı bu?
örnek aldığımız ülke Fransa, hiç önlem yokmuş maske bile yokmuş, motivasyona bak, bravo alkış…. Biz bu krizi en doğru şekilde yönetsek de Avrupa Amerika Asya bizi örnek alsaya….yoook olmaz, yaz tatili bitti havalar da soğudu çocuklarla evde uğraşmak zor geldi hadi okul açılsın….Rabbim masumları, sübyanları korusun, hiçbir çocuk anasız babasız hiçbir anne baba evlatsız kalmasın….

Maske, mesafe, hijyen…..
Benim çocuğum yanyana sandalyelere aynı sofraya oturup maskesini çıkarıp tüm okul öğrencileriyle eş zamanlı yemek yiyor, hani bu hastalık tuvaletten de bulaşıyordu pozitifsek tuvaletimizi ayırmalydık, benim çocuğum kovid pozitif arkadaşlarıyla aynı tuvaleti kullanıyor, nerde maske nerde mesafe nerde hijyen?
o kadar karantina süreci oldu o kadar tatil dönemleri oldu, neler yapılmış okullarda, bu günlere nasıl bir hazırlık yapılmış, ne önlemler alınmış? Hiç!

zaten canım burnumda sinirim boyumu aştı

Ne denir ki…….

Konuyu dualarım sizinle grubuna taşırmısınız sevgili adminler. Orda hastalara şifa için topiğimiz var bizim kızlar görürse hepsi okur, dua eder. Allah yardımcısı olsun kardeşimizin.

Allah bebeğine bağışlasın,Rabbim şifa versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…