Hastalık hastalığı

Busra9407

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2023
27
1
29
Merhaba arkadaşlar. 30 yaşındayım. Evliyim 4 yıldır. 2 yıldır bebek istiyoruz. Yaklaşık 6 yıldır da panik atak, anksiyete bozukluğu, OKB, hastalık hastalığı gibi rahatsızlıklarla geçti. Bu arada sürekli blr yerim ağrıyor. Sürekli ama. Oramda o mu var buramda bu mu var diye düşünmekten bıktım. Herşeyden korkuyorum. Yalnız kalmak, yalnız duşa girmek, tetkikler mr, tomografi gibi. Kapalı alan korkusu, vs. Çok korkağım. İğne, ilaç korkuyorum hep. Bunları aşamadım yıllardır bunlarla yaşar oldum. Biyerlerim ağrıyor hala ve ciddi ağrılar. Bi hastalık var gibi geliyor. Durum böyleyken bebek istiyorum artık. Ameliyat oldum endometriozis. Tüp bebek diyolar. Tedavi süreci, hamilelik, doğum korkuyorum. Eşimde istiyor bebek. Bunların içinde boğuldum kaldım. Sizlerin fikirlerini almak istedim.

Bunun için ılac tedavısı gordunuzmu
Bence once tedavı olmalısınız
Bende aynı rahatsızlıklar ve daha fazlası var
Bu surec içinde Ikı cocuk dogurdum
Sezeryan oldum

Ama dişçiye gidemem ,iğneden ılactan korkarım
Şimdi bikac aydır ılac tedavısı goruyorum
Dişciye gidebildim

Merhaba arkadaşlar. 30 yaşındayım. Evliyim 4 yıldır. 2 yıldır bebek istiyoruz. Yaklaşık 6 yıldır da panik atak, anksiyete bozukluğu, OKB, hastalık hastalığı gibi rahatsızlıklarla geçti. Bu arada sürekli blr yerim ağrıyor. Sürekli ama. Oramda o mu var buramda bu mu var diye düşünmekten bıktım. Herşeyden korkuyorum. Yalnız kalmak, yalnız duşa girmek, tetkikler mr, tomografi gibi. Kapalı alan korkusu, vs. Çok korkağım. İğne, ilaç korkuyorum hep. Bunları aşamadım yıllardır bunlarla yaşar oldum. Biyerlerim ağrıyor hala ve ciddi ağrılar. Bi hastalık var gibi geliyor. Durum böyleyken bebek istiyorum artık. Ameliyat oldum endometriozis. Tüp bebek diyolar. Tedavi süreci, hamilelik, doğum korkuyorum. Eşimde istiyor bebek. Bunların içinde boğuldum kaldım. Sizlerin fikirlerini almak istedim.
Sağlıklı anne sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bir bebek demek. Mental olarak bu kadar kırılganken annelik yükünü kaldırmaya çalışmanız sizi çok daha yorabilir. Kaldı ki tüp bebek süreci, psikolojisi gayet normal bireyler için bile zorlayıcı bir süreç. Sizin durumunuzda (doktor değilim ama sizin gibi hastalık hastasıyım) ilaç+terapi şeklinde kombine bir tedavi izlenmesi gerekiyor. Bu da hem sabır hem de maddiyat gerektiriyor. Eşinize çocuk istediğinizi ama mental olarak hazır olmadığınızı düzgün bir şekilde anlatıp acilen psikiyatra gitmelisiniz.

Bunun için ılac tedavısı gordunuzmu
Bence once tedavı olmalısınız
Bende aynı rahatsızlıklar ve daha fazlası var
Bu surec içinde Ikı cocuk dogurdum
Sezeryan oldum

Ama dişçiye gidemem ,iğneden ılactan korkarım
Şimdi bikac aydır ılac tedavısı goruyorum
Dişciye gidebildim
Evet bi sene ilaç kullandım sonra doktor kontrolünde bıraktım. Bi kaç ay sonra aynı şikayetler devam etti ... Çocuk işi gün geçtikçe zorlaşıyor benim için... O nedenle başlasam mı diye düşünüyorum. Çünkü yıllardır değişemedim

Evet bi sene ilaç kullandım sonra doktor kontrolünde bıraktım. Bi kaç ay sonra aynı şikayetler devam etti ... Çocuk işi gün geçtikçe zorlaşıyor benim için... O nedenle başlasam mı diye düşünüyorum. Çünkü yıllardır değişemedim
Banada sıkıntıdan oluyor cocuk yap düşünmeye vaktın kalmaz demişlerdi
Yani öyle böyle yaşadım
Ikı cocuk oldu
Amelıyatlarda ölüyorum diye bagırdım cagırdım ama sakınlestırıcı verıyorlar
Bıtek yararı
Takıntılı ve hastalık hastası oldugum ıcın
Mıllet 1 aya doktor kontrolune gıderdı
Ben 10 gun sürmezdi devamlı baska doktorlara gıderdım
Cocugun bırsuru ultrason fotosu var
Bır yararı bu oldu😅
Ben 9 ay bıtkısel olan pasıflora surup içmiştim
şişe şişe ondan bitirdim

Büşra merhaba lütfen ilaca başlama sakın bende tüp bebek tedavisi görüyorum çikolata kistim var iki kez koydurdum tutmadı daha sonra bir durum yaşadım anksiyete panik atak aklına ne gelirse hepsini yaşadım 3 4 gün önceye kadar yemek yiyemez evde tek duramaz haldeydim sürekli hastalık hastalığı gibi araştırmalar yapıyorum deliler gibi ama sonra karşıma izzet güllü çıktı psikolog tamamen ilaca karşı nolur yılmadan onu izle balım anlamaya çalış telkinle yendim beynimiz oynuyor hasta değiliz geçici bir şey çık o kafadan hemen izle bu adamı balım özelden de yazabilirsin numaramı veirrim yeter ki ilaca başlama

İlaca başlamak bende istemiyorum. İzzet Güllüyü takip ediyorum. Benim yıllar oldu bu sıkıntılar geçiremedim. Yaklaşık 6 yıl :KK43: insanın her yeri mi ağrır. Sürekli bi yerim ağrıyor. Ama hayırlısı bakalım. Bebekte istiyoruz tüp bebeğe başlama düşüncemiz var. Randevu aldık hatta Eşim artık bu doktor, psikolog, psikiyatri durumlarımdan bıkmış durumda onada bişey diyemiyorum. Ama gerçekten biyerlerim ağrıyor ve bi hastalık düşüncesi aklıma geliyor. Çık bunaldım bu durumlardan. Böyle bi chek up yaptırma isteği oluyor bebek öncesinde. Ona da maddiyat mı dayanır. Devlet hastanesi için vakit bulamıyorum. Çalışıyorum çünkü. Durumlar öyle ... Çok teşekkür ederim Yonca.

Büşra merhaba lütfen ilaca başlama sakın bende tüp bebek tedavisi görüyorum çikolata kistim var iki kez koydurdum tutmadı daha sonra bir durum yaşadım anksiyete panik atak aklına ne gelirse hepsini yaşadım 3 4 gün önceye kadar yemek yiyemez evde tek duramaz haldeydim sürekli hastalık hastalığı gibi araştırmalar yapıyorum deliler gibi ama sonra karşıma izzet güllü çıktı psikolog tamamen ilaca karşı nolur yılmadan onu izle balım anlamaya çalış telkinle yendim beynimiz oynuyor hasta değiliz geçici bir şey çık o kafadan hemen izle bu adamı balım özelden de yazabilirsin numaramı veirrim yeter ki ilaca başlama
Bu arada bende çikolata kisti için ameliyat oldum. Yine olmadı şimdi tüp bebek deniyor bakalım

Yonca bende aynı senin gibiyim 🤭 uzun yıllardır anksiyeteli biriyim ama dönem dönem artıyor azalıyor. 4 yıllık evliyim 2 yıldır bebek için tedavi görüyorum ve şu dönemde yine ataklarım yokluyor. En stres yapmamamız gereken dönemde stresin kaygının en babasını yaşıyoruz. Bende izzet hocayı keşfettim onu izliyorum. Ve bu süreçte ilaca başlamak istemiyorum tabikii. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur ☺️💞

Yonca bende aynı senin gibiyim 🤭 uzun yıllardır anksiyeteli biriyim ama dönem dönem artıyor azalıyor. 4 yıllık evliyim 2 yıldır bebek için tedavi görüyorum ve şu dönemde yine ataklarım yokluyor. En stres yapmamamız gereken dönemde stresin kaygının en babasını yaşıyoruz. Bende izzet hocayı keşfettim onu izliyorum. Ve bu süreçte ilaca başlamak istemiyorum tabikii. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur ☺️💞
Amin kuzum arada beni de yokluyor artık önemsemiyorum geçecek inş anne olduğumuzda unuturuz inşallah

X