Hasta Yorumları (Burun Estetiği)

Kizlar bn de gorustum zeki beyle mart sonu burun ameliyati olucam buyuk ihtimalle ameliyat oncesi hangi tetkikleri yapiyorlar bni kan ve hastane tutuo da nasil yapicam bilmiorum:KK43:

yani ben cok korkkak bı ınsanım bılmıyorumda korkucak bısı degıl bılıyorum ne desem sen gene heycanlanıp gerılceksın ama olduktan sonra anca anlayabılırsın beni

benım amyt acık yaptı , hastanede bı gece kalıyosun öle yane

kızlar rinoplasti ameliyatında düşük tansiyon sorun olabilir mii bilgisi olan var mı ? çarşamba gününe zeki candan randevu aldım nisanın başinda olmayı düşünüyorum ama bu aklıma takılıo ::KK5:

Mrb arkadaslr benimde burnumla ilgili sorunum var fakat hic bi doktora gdpte sormadim fiyatini merak ediorm . olan arkadaslrdan rica etsemde fiyatla ilgili bi bilgi verblirlermi?

Antalyada yaşıyorum.16 yaşımdan beri ameliyata karar veremiyordum. Şu an 26 yaşımdayım. Burdakı kbb doktorum kemık egrılığınden cok burnumun estetik sorunu olduğunu söylemesi ile kuzenimin tavsiyesi sonucunda Ankara'ya giderek zeki bey ile tanışma fırsatını yakaladım. Ameliyata karar vermek öncelikle kişinin kendini cidden hazır hissetmesi ile alakalı... zeki beyin bana yönelttiği ilk soru da "hazır mısın" oldu... gercekten de gerısı teferruat; cunku gerısı tamamen doktorun marıfeti ... Zeki Bey telefonunun 24 saat acık oldugunu soyleyerek tum sorularıma acıklıkla yanıt vermesi ile güven verdi... en cok dıkkat ettıgım şeylerden biri ona ulaşamadığımda 5-10 dakıka ıcerısınde bana tekrar donmesiydi. Çok yogun bir hasta trafiği vardı, haftada uc gun ve bazen gunde 7 amelıyata gırıyordu... cok uzlaşmacı , emin, rahatlatıcı tavırlarıyla aklımda soru isaretı olmadan sadece doğal bir burun olmasını istediğimi belirtip kendısinin ellerine bıraktım herseyı... ılk goruşmeye gıttığımde hastalarıyla karşılaştım kı zaten karşılaşmama durunumuz yok... herkesten cok olumlu yorumlar aldım... bır tanesı de donup bıraz daha duşun gıbı bakmadı bıle duruma... kesınlıkle ol, dedı herkes... neticede 9 nısan 2013 'te amelıyatım gercekleştı... ilk gün ayıldığımda kendime söylediğim tek şey "bu muydu ya ,o kadar büyüttüğüm " , oldu. Zekı Can Bey ameliyat bitiminde kuzenımı aramış ve herseyın tam istediği gibi olduğunu söylemiş. Birinci gün hastanede yattım bana seffaf tampon takılmılştı, hıc kanamam olmadı , aynı gun bır başka bayan amelıyat olmuştu onun hafıf kanaması olmuş kı bu normalmış , onda normal pamuk tampon vardı. Hissettıgınız tek sey burnunuzdakı alcının agırlığı,hıc agrım da yoktu. dorduncu gun tamponum alınacak dıye gıtıtm fakat seffaf tampon olduğu ıcın onuncu gune kadar bekledım , o gun yalızca ufak bı pansuman geçirdim bır hafta sonrasında ıse dikişlerim alındı ve onuncu gun burnumdakı alcı ve tamponlar cıkarıldı. Asla agrı sızı yoktu, şöyle tanımlayabılırım belkı herkesin yarası kabuk baglamıştır , alcıyı kaldırırken boyle bır sey hıssedıyorsunuz, sonucta cıldınıze dırek teması var. Ekip mükemmel, cok ozverili ... Asistan dr. Melih ve Mehmet Bey pansumanımı yaptılar. Onlar da ılk zaman burnumu yadırgıyacagımı ama bunun gecıcı olduğunu vurguladılar ki öyle oldu... Alcı cıkınca zeki bey burnumu muayene etti , hicbir sorun olmadığını yineledi, bikac gun tam nefes alamayabılecegımı, hafıf sızılar ve sızıntı kanamalar olursa bunların normal olduğunu belirtip neler yapmam gerektığını soyledı. Eger memnun kalmadığım bır yer olursa ancak 6 ay sonrası işlem yapabiliriz, dedi. Bu bıraz zevk meselesi gibi aslında bazısı beyenır bazısı hoş bakmaz. Ama hıcbır olumsuzluk olmadı zaten cok mınık sızılar hıssettım belkı arada o kadar. Burnun oturması 6ay-1 sene fakat 21.gunum ve gayet duzgun duruyor. Şu an yakınlarım dahi amelıyat olduğumu anlayamıyor, gayet hos olduğunu soyluyorlar, dolayısı ıle epey memnunum ...Benım icin en onemlı kısım amelıyat surecının dogru , itinalı , güvenli gecmesi idi... Her sey cok olumlu gitti... bu nedenle doktorum ve ekıbıne sonsuz teşekkurler...

geçmiş olsun bende olacağım

kızlar rinoplasti ameliyatında düşük tansiyon sorun olabilir mii bilgisi olan var mı ? çarşamba gününe zeki candan randevu aldım nisanın başinda olmayı düşünüyorum ama bu aklıma takılıo ::KK5:
sanırım kan kaybı çok olmadığı için kan basıncı düşmez ancak anestezi sırasında kan basıncı biraz düşebilir ama mudahale derler

SevimEkici cevabın için tşk ederim.bugün zeki beyde görüştüm nisanda inş. ameliyat olucam.şimdiden heycanlıyım ve biraz korkuyorum :18:

İyi akşamlar bayanlar ;
Salı günü yazıcaktım ama bir türlü zaman ayırıp yazamadım ,bugünde işe başladım , anca bakabildim

Alçım alındı her şey güzel istediğim gibi burun yapısı , şekli çok güzel mutluyum çok şükür bunuda atlattım ağrım sızım olmadan yardımcı olan tüm arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim.
$image.jpg

Kendinize iyi bakın iyi geceler .

Son düzenleme:
Evet sordum önemli bir sorun olmayacağını söyledi, ameliyata engel olmaz dedi :KK16:

benim tansıyonum 10/5 cıkıyor bana gore normal ama amelyat gunu cok korktum 15/8 olmustu hazırlarken korkmayın dıyordu hemşireler :)

aslında odada uyutsalar ne guzel olur benim gibi korkakları

Zeki Hocadan perşembeye randevu aldım...

benim burun ameliyatı ile birlikte üst dudak mesafesinin de kısaltılması gerekiyor...

burun köküm hiç yok gibi ve bu yüzden burnum yüzümün ortasından birden fışkırmış gibi görünüyor...

çok itici bir duruşu var....

üstüne üstlük burun tabanı geniş ve ucu patates gibi...

Zeki Bey görüşmede bu kadar soruna ne diyecek acaba....:18::18::18:

Zeki Hocadan perşembeye randevu aldım...

benim burun ameliyatı ile birlikte üst dudak mesafesinin de kısaltılması gerekiyor...

burun köküm hiç yok gibi ve bu yüzden burnum yüzümün ortasından birden fışkırmış gibi görünüyor...

çok itici bir duruşu var....

üstüne üstlük burun tabanı geniş ve ucu patates gibi...

Zeki Bey görüşmede bu kadar soruna ne diyecek acaba....:18::18::18:

cok gecmıs olsun benım bı arkadasım oleydı zeki hocaya degılde yıllar once olmustu akay hastanesınde gene proftu oda sımdı emeklı olmus gercı , estra bı yanakları fılan doldurtmustu amelyat sırasında burun amelyatı dıe gırdı doktor sırıtabılır takvıye yapmıstı

Son düzenleme:
cok gecmıs olsun benım bı arkadasım oleydı zeki hocaya degılde yıllar once olmustu akay hastanesınde gene proftu oda sımdı emeklı olmus gercı , estra bı yanakları fılan doldurtmustu amelyat sırasında burun amelyatı dıe gırdı doktor sırıtabılır takvıye yapmıstı

Bende ekstra birş eyler çıkar telaşındayım....

tamamen farklı bir yüzle uyanmak, bana ne hissettirir bilemiyorum:44:

peki arkadaşınız sonuçtan memnun kalmış mıydı?

Ameliyat geçirmiş arkadaşlardan bir ricam var; sabah ameliyat olup, akşam 6-7 civarı dışarı çıkılabilir mi?

yani sabah ameliyat olup, akşam tek başıma eve dönebilecek durumda olabilir miyim...

bunu sadece burun ameliyatını kastederek soruyorum, başka uygulamalar olmadan...

Ameliyat geçirmiş arkadaşlardan bir ricam var; sabah ameliyat olup, akşam 6-7 civarı dışarı çıkılabilir mi?

yani sabah ameliyat olup, akşam tek başıma eve dönebilecek durumda olabilir miyim...

bunu sadece burun ameliyatını kastederek soruyorum, başka uygulamalar olmadan...

hayır maalesef anestezinin etkisi olduğu için dışarı çıkamazsınız başınız döne bilir .. 1 gece hastanede kalıyosunuz zaten bu sizin için de daha iyi olur

Bende ekstra birş eyler çıkar telaşındayım....

tamamen farklı bir yüzle uyanmak, bana ne hissettirir bilemiyorum:44:

peki arkadaşınız sonuçtan memnun kalmış mıydı?

aslında önemli olan sizin nasıl bi burun istediğiniz.. doğal bi burun istiyorsanız zeki bey doğru tercih olabilir. ama havalı bi burun istiyorsanızda sonuçtan pek de memnun kalacağınızı düşünmüyorum

aslında önemli olan sizin nasıl bi burun istediğiniz.. doğal bi burun istiyorsanız zeki bey doğru tercih olabilir. ama havalı bi burun istiyorsanızda sonuçtan pek de memnun kalacağınızı düşünmüyorum

ben doğal dursun istediğim için zeki beyi tercih ettim...

havalı bir burundan ziyade açıları yüzümle uyumlu, güzel bir burun ve burun-üst dudak mesafesi derdindeyim...

birde olmayan bir burun kökü:KK50: umarım zeki bey bunların hepsini toparlayabilir....

ayrıca üst dudağım nerdeyse yok gibi... burun altından martı kanadı tekniğiyle deri çıkarılıp, üst dudak kalınlaştırılabiliyormuş ama tabi doktor neyi uygun görecek bilemiyorum...

kısacası benim ameliyat biraz kapsamlı ve zeki bey hepsini halledebilecek mi, yoksa başka öneriler getirecek mi görüşme sonrası netleşecek...

yarın hepsi belli olacak:KK14:

ben doğal dursun istediğim için zeki beyi tercih ettim...

havalı bir burundan ziyade açıları yüzümle uyumlu, güzel bir burun ve burun-üst dudak mesafesi derdindeyim...

birde olmayan bir burun kökü:KK50: umarım zeki bey bunların hepsini toparlayabilir....

ayrıca üst dudağım nerdeyse yok gibi... burun altından martı kanadı tekniğiyle deri çıkarılıp, üst dudak kalınlaştırılabiliyormuş ama tabi doktor neyi uygun görecek bilemiyorum...

kısacası benim ameliyat biraz kapsamlı ve zeki bey hepsini halledebilecek mi, yoksa başka öneriler getirecek mi görüşme sonrası netleşecek...

yarın hepsi belli olacak:KK14:

anladım canım bi görüş bakalım ne diyecek

X