Cilt Bakımı Ürünleri Hassas Cilt

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

florence_N

Mrrro üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2016
6.008
9.729
Her banyodan sonra, sıcakta, bazen durup dururken kızaran bir cildim var. Sadece yüzüm ama. Yıllardır cilt ürünü kullanmam. Doğum ve gebelik sebebiyle de 2 yıldır sık sık dışarı çıkmıyorum. Ama şu bir kaç aydır balkona çıksam da (sıcak günlerde) yüzüm yanıyor. Bir kaç seferdir acı hissediyorum. Az evvel duştan çıktım, duş sonrası soğuk su da tuttum yüzüme ama şuan kuru ve yangili hissediyorum. Benek benek kızarıklıklar da çabası. Pek çok markanın ürünlerini inceledim. Kılcal damarların da belirgin yüzümde. Markada karar veremedim. Günlük yüzümü sade suyla yıkıyorum. Sabun kurutuyor. 3lu set mı yoksa tek krem mı kullanmaliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

anladım benimde aynı sıkıntı duştan sonra,yazın kışın kırmızı bir yüz, dermokozmetik ürünler kullanıyorum önce iyi bir cildiyeye git zaten durumuna göre verir bişeyler

Aynı sorun bende de var. Cildiyeye gittim hem de defalarca. Her biri farklı bir ürün yazdı. Kimi bioderma kimi başka bişey derken kullanmadığım ürün kalmadı. Kılcal damar sorunları ve rose denilen bir cilt rahatsızlığı. Cildi sıkıştıramazsınız, sauna hamam vb yerlere giremezsiniz. Herhangi bir basınç olduğu anda kızarmaya başlarsınız. Kışın soğukta kızarır, yazın sıcakta kızarır. Ilık suyla duş alabiliyorum. Spor yaparken bile eğilmemi gerektiren hareketlerde oldukça yavaş davranıyorum. Yani yere eğildiğimde bile oluşan basınçtan yüzüm kıpkırmızı olup çıkıyor. Benim kullandığım en iyi ürün Avene Antirougeus 'tu. Çok hafif bir ürün. Fiyatı da yine öyle çok pahalı değil. Birde termal su almıştım sprey ambaljda. Yüzüme her sabah-akşam kullanıyorum. Hem cildi rahatlatıyor hem de kızarıklığı engelliyor. Bir de tabi asla güneş koruyucu olmadan çıkmam. Yaz-kış farketmez. Güneş koruyucu olarak Missha Allaround serisini kullanıyorum. Bunların toplam maliyeti 150 lirayı geçmez. Bu arada Aven'i öneren yine bir dermatologtu. Diğer konularda da yazdım. Cildim bir enteresan benim.

Aynı sorun bende de var. Cildiyeye gittim hem de defalarca. Her biri farklı bir ürün yazdı. Kimi bioderma kimi başka bişey derken kullanmadığım ürün kalmadı. Kılcal damar sorunları ve rose denilen bir cilt rahatsızlığı. Cildi sıkıştıramazsınız, sauna hamam vb yerlere giremezsiniz. Herhangi bir basınç olduğu anda kızarmaya başlarsınız. Kışın soğukta kızarır, yazın sıcakta kızarır. Ilık suyla duş alabiliyorum. Spor yaparken bile eğilmemi gerektiren hareketlerde oldukça yavaş davranıyorum. Yani yere eğildiğimde bile oluşan basınçtan yüzüm kıpkırmızı olup çıkıyor. Benim kullandığım en iyi ürün Avene Antirougeus 'tu. Çok hafif bir ürün. Fiyatı da yine öyle çok pahalı değil. Birde termal su almıştım sprey ambaljda. Yüzüme her sabah-akşam kullanıyorum. Hem cildi rahatlatıyor hem de kızarıklığı engelliyor. Bir de tabi asla güneş koruyucu olmadan çıkmam. Yaz-kış farketmez. Güneş koruyucu olarak Missha Allaround serisini kullanıyorum. Bunların toplam maliyeti 150 lirayı geçmez. Bu arada Aven'i öneren yine bir dermatologtu. Diğer konularda da yazdım. Cildim bir enteresan benim.

aynı benim cilt tipi şu an urıage nemlendiricisini kullanıyorum ama yeterli dğeil sanırım ,missha dermokozmetik ürünmü normal ürünler kullanamıyorum direk yanma ve kızarık bir cilt ortaya çıkıyor sonunda

Uriage ürünlerini ben de kullandım. Çinko kremini kullamıştım. Bizim gibi cilde sahip olanlar için çinko da çok önemli. Dermokozmetik olarak eczanelerde satılan çoğu ürünün içinde kimyasal zaten var. Ben aklınıza gelebilecek her türlü markayı kullandım. Ne paralar verdim. Clnique 'ten tutun Perricone Md Ye kadar. Missha dermokozmetik ürün değil ancak organik sertfikalı. Yani iceriğinde paraben parfüm sülfat aklınıza gelebilecek herhangi bir kimyasal yok. Uzakdoğu ürünü kısaca. Araştırabilirsiniz. Bizim cildimizin bariyeri önemli. Cilt bariyerini korumak ve güçlendirmek gerekiyor. Ben bu kızarıklıklar yüzünden lazer tedavisi bile gördüm. Sonuç yüzümde egzama oluştu. Kızarıklıklara verilen yanlış kremler pomadlar egzamaya neden oldu. 6 ay uğraştım durdum. Tüm yüzüm soyuldu. Daha kötü olamaz diyerek denemediğim ürün kalmadı. 3 yıldır kullanıyorum bunları ve şu an gerçekten çok çok iyi. Ben tavsiye ediyorum. Çünkü C vitaminlerinden tutun Hydra serisi bilmem nesi şu bu derken gerçekten çok ürün kullandım. Sakinleşmesi gerekiyor cildin.

Trifane bende abi yuz kizarma ataklari var kremin ismi nedir tam.olarak

Avene antirougeurs un hangi ürününü kastediyorsunuz acaba maskesi var temizleme sütü var? Farklı farklı çeşitleri var

Bende roza hastalığı var .illet bi hastalık kızaran yüz pütür pütür sivilce tarzı kabarıklar.. bioderma bir iyi gelmişti sensibio olan. Çok sey kullanamıyorum yüzüme :KK43:

X