Hasbünellahü ve ni’mel vekil için en az 25 kişi

Sealand Sealand 2800 okudum cnm
Rabbim dualarını kabul buyurur inşallah Hayirli zamanda Allah korkusu olan bir eş ile iman dolu bir yuva ve salih saliha evlatlar nasip eder insallah

Adetliyken de okunuyor ..HasbünAllahü ve nimel-vekil diye çekip her 100 .de veya aklınıza geldiğinde HasbünAllahü ve nimel-vekil, nimel-mevla ve nimen-nasir diyebilir , adet olanlar ise hep HasbünAllahü ve nimel-vekil diyor çekerken

Son düzenleme:
Benim icim rahat degil adetli okumak ben cikmak istiyorum kürtajdan dolayi uzun surucek gene sanirim,,lütfen kusra bakmayin

Benim icim rahat degil adetli okumak ben cikmak istiyorum kürtajdan dolayi uzun surucek gene sanirim,,lütfen kusra bakmayin
eğer sayıdan kaynaklı yada başka bir nedenden devam etmek istemiyorsanız birşey soyleyemem ancak adetken okunur nette bu yönde bilgiler olduğu gibi selaten tuncınanın da sonunda yer alıyor ve onu adetkende okuyoruz
“Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”

Siz yinede diyanet hattına sorun içiniz rahat etsin
Sevgiler

eğer sayıdan kaynaklı yada başka bir nedenden devam etmek istemiyorsanız birşey soyleyemem ancak adetken okunur nette bu yönde bilgiler olduğu gibi selaten tuncınanın da sonunda yer alıyor ve onu adetkende okuyoruz
“Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”

Siz yinede diyanet hattına sorun içiniz rahat etsin
Sevgiler
SAYI sorun etsem katilamam ki bir cok dua topiginde oldum fazlasini okudugum da oldum baska bir topikte bir arkadasa 3 harfliler bulastigindn beri kendimi uzak tutuyorum adetliyken lütfen saygi Durun icim rahat okuyamiyorum.

Rabbi hebli meines salihin okuyorduk adetli okunuyor dediler arkadas in birine musallat olunca bizi uyardı hoca Lara gotumusler arkadaslrini uyar dediler

SAYI sorun etsem katilamam ki bir cok dua topiginde oldum fazlasini okudugum da oldum baska bir topikte bir arkadasa 3 harfliler bulastigindn beri kendimi uzak tutuyorum adetliyken lütfen saygi Durun icim rahat okuyamiyorum.
hanımefendi okuyun diye bir ısrar asla soz konusu olamaz dua bu sonucta mazeretınız neyse saygım sonsuz sadece adetken okunma kısmı için yazdım ben kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız öyle okursunuz dua Allahla kulun arasındadır onun kararı sizi ilgilendirir.

Arkadaşlar yorumlarınız sertleşmeye başlamış. Bu gerçekten ciddi bir konu. Adetliyken zikir çekmek gerçekten sıkıntılı olabilir, olur da yani... Abdestsiz namaz kılamıyorsak, bunu hiç yapamayız. Dua etmek, sevap yapmak istiyoruz derken, ters teper...

[/QUOTE]="Buket_YmnY, post: 44462730, member: 707472"]Arkadaşlar yorumlarınız sertleşmeye başlamış. Bu gerçekten ciddi bir konu. Adetliyken zikir çekmek gerçekten sıkıntılı olabilir, olur da yani... Abdestsiz namaz kılamıyorsak, bunu hiç yapamayız. Dua etmek, sevap yapmak istiyoruz derken, ters teper...=[/QUOTE]

Yorumlarda herhangi bir sertlik yok hanimefendi sormustu bende okunuyir ama diyanete sorun dedim o cunupken okumaktan Rahatsizlik duyuyormus kendi icsel huzuru ve Allahla onun arasinda duasida oyle saygi duydum zira kul ile allahin iletisimi her ne olursa 3. Kisilerin haddine degildir buna inanirim ben.
Kadinin adetkende yapabilecegi ibadetler var bunlari isteyen yapar isteyen yapmaz kim nasil rahat hissederse ancak kalkipta adetken zikir cekmek skinti yaratabilir dersek olmaz bilmeden birini korkutup duasindan zikrinden Allahi anmaktan ali koyariz Gunah kitap var hadisler var internet var camilerinizde hocalar var kim istiosa sorsun okusun baksin kendi icsel tartisini yapsin ceksin kim huzursuz oluyorsa cekmesin
Amacim sizinle polimik falan diil sakin yanlis anlamayin ama ben yok esmalarin huddami var yok gelirler yok sole yok bole diye bilip bilmeden ileri geri konusmus biri yuzunden cok uzun sure esma cekmedim.Caminin hocasi kahkahalarla gulmustu bana sen an be kizim o senin aklina dusurmese anamazsin zaten demisti[/QUOTE]

Son düzenleme:
arkadaşlar üçharfliler mevzusu içimi bulandırdı ben ayrılıyorum gruptan özür diliyerek seda arkadaşımız için 1500 adet okudum Allah kabul ederse.kalanınınyeni arkadaş devralsın ya da kumbaraya atın siz bilirsiniz.Allah gönlünüzdeki tüm dileklerinizi tez zamanda hayırlısıyla kabul etsin hoşçakalın

Canım bende az çok bişeyler yaşadım. Onun üzerine bende hocaya gittim. Bende bildiklerimi söylüyorum. Burda sevap işlerken, arkadaşlarımıza da zarar gelmesin diye bir tavsiye bizimkisi... O Ozzgeee

Cnm ben ayriliyorum bu mevzu benide rahatsiz etti seda icin 217 okumustum kusura bakmayin iyi aksamlar

Bu konuda rahatsız olacak ne var çok merak ediyorum açıkçası...! Allah ayetlerinde bunların bize var olduğunu vahyetmiş zaten. Biz onun kulları olmaya çalışanlarız, ve Rabbimiz bize böyle bişeyleri bildirirken bizim söylememiz anormal bişey değil... Ve Rabbimiz bizim için yine ayetler göndermiş, Nas ve Felak sureleri... Bunlar bizim korkularımız için en güçlü ayetlerden...

X