hanımlar gönüller bir olsun

Canim bu aralar epey rahatsizim ne zaman yattgim ne zaman kalktigim belli degil bu aralar beni biraz mazur gorun olur mu yetisemiyorum:KK61:

Canim bu aralar epey rahatsizim ne zaman yattgim ne zaman kalktigim belli degil bu aralar beni biraz mazur gorun olur mu yetisemiyorum:KK61:
tamam canım sıkıntı yok sonradan da okuyabilirsin maksat geç de olsa okuduğunu bilmek ... Rabbim ya şafi ismiyle şifa versin sana ...

Risale-i Nur"dan Cuma Duası

Ey seçkin kulun Muhammed"in Rabbi!

Ey Cennet ve Cehennemin Rabbi!

Ey peygamberlerin ve hayırlıların Rabbi!

Ey Sıddîklar ve iyilerin Rabbi!

Ey küçüklerin ve büyüklerin Rabbi!

Ey tohumların ve meyvelerin Rabbi!

Ey güllerin ve çiçeklerin Rabbi!

Ey nehirlerin ve ağaçların Rabbi!

Ey açıklananların ve gizlenenlerin Rabbi!

Ey gece ve gündüzün Rabbi olan Allah"ım!

Seni Arşının taşıyıcılarını, bütün meleklerini ve bütün yaratıklarını şahid tutarak ve bütün peygamberlerinin, bütün evliyalarının, bütün kevnî ve Kur"anî ayetlerinin, bütün masnuatının, kainatın zerrat ve mürekkebatının, bütün bu sayılan şehadetleri içine alan habibin Muhammed"in (ASM) ve Senin Kur"an"ının şehadetiyle hepimiz şehadet ediyoruz ki: Sen Vacib-ül Vücud, Vahid ve Ehad, Ferd ve Samed, Hakk ve Mübîn, Hayy ve Kayyum, Alîm ve Hakîm, Kadîr ve Mürîd, Semi", Basir ve Mütekellim olan Allah"sın. En güzel isimler Senindir. Şehadet ederiz ki, Senden başka İlah yoktur. Mülk yalnızca Senindir. Hamd de Sana mahsustur. Senden mağfiret diliyor ve Sana tevbe ediyoruz.

Hem şehadet ederiz ki, Hz. Muhammed(ASM) alemlere rahmet olarak gönderdiğin kulun, peygamberin, habibin ve resulundür. Ona, Aline ve Ashabına sonsuza kadar salat ve selam eyle! Âmîn, âmîn, âmîn!

Cuma günü ikindi namazı ile güneş batmasına kadar olan zaman diliminde dua edilmesi tavsiye ediliyor. Cuma günü okunması gereken dua ise şöyle;

-”La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram”

Cuma günü akşam ezanına 45 dakika kala “Ya Meliki Muktedir sin Allah’ım bana yardım et” ismini (100) defa tekrarlayıp sonrada dileğini söyleyen kişi sıkıntıdan kurtulur ve derdine derman bulur.

Cuma namazından sonra işe şu dua okunmalıdır;

-Allahümme yâ ganiyyü, yâ hamîdü, yâ mübdiü, yâ mu’îdü, yâ rahîmü, yâ vedûd. Eğninî bihalâlike an harâmike ve bifadlike ammen sivâke.

Manası : Ey Ganî, Hamîd, Mübdi, mu’îd, Rahîm, Vedûd olan Allahım. Beni halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsân ederek beni Senden başkasına muhtâc etme! demektir.

Bu duaya edenleri Allahü teâlâ başkalarına muhtaç etmez ve ummadığı yerden rızıklandırır.
HAYIRLI CUMALAR RABBİM HEPİMİZİ HİDAYETE ERDİRSİN AMİN İNŞALLAH

PERŞEMBE GÜNÜ ESMASI:

EL MUİD : El Muid [ Yarattıklarını yok edip sonra tekrar diriltecek olan ]
Kişi başına zikir sayısı : 124 -- Elden kaçanı geriye kazanmak için okunur.

EL MUHYİ : El Muhyi [ İhya eden, yarattıklarına can veren ]
Kişi başına zikir sayısı : 68 -- İşlerin başarılı olması için okunur.
Elhamdülillah da okunmuş Allah razı olsun hepinizden

1 damla_22 damla_22 --- okundu
2 kitapseverim kitapseverim ---okundu
3 C cansu_tr --- okundu

4 687403_igt 687403_igt ---okundu
5 Sealand Sealand --- okundu
6 @Denas14--- okundu
7 tubatesbih tubatesbih ---
8 Seriii Seriii ---okundu
9 A ay__060 --- okundu
10 @whitepearll --- okundu
11 Gooseberry Gooseberry --- okundu
12 L likear --- okundu
13 PembeLokum PembeLokum --- hasta okuyacak
14 eilenn eilenn --- okundu
15 CuteMom CuteMom ---
16 @tkglcn

CUMA GÜNÜ ESMASI:

EL MUMİT : El Mumit [ Her canlıya ölümü tattıran. ]
Kişi başına zikir sayısı : 490 -- Harama bakmamak, kötülükten vazgeçmek için okunur.

1 damla_22 damla_22 ---
2 kitapseverim kitapseverim ---
3 C cansu_tr ---
4 687403_igt 687403_igt ---
5 Sealand Sealand ---
6 @Denas14---
8 Seriii Seriii ---
9 A ay__060 ---
10 @whitepearll ---
11 Gooseberry Gooseberry ---
12 L likear ---
13 PembeLokum PembeLokum ---
14 eilenn eilenn ---
15 CuteMom CuteMom ---
16 @tkglcn

Ebu Hureyre'den rivayet edildiğine göre:
Allah Resulü (as) şöyle buyurmuştur: "Her kim günde yüz kere Bir ve ortaksız olarak Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur Mülk onundur, hamd onundur, o herşeye kadirdir! derse bu o kimse için on köle azat etme sevabına denk olur Ve kendisine yüz hasene yazılır, yüz günah da silinir O gün akşamlayana kadar şeytandan korunmuş olur Ve hiç bir kimse onun yaptığından daha faziletli bir iş yapamaz Meğer ki ondan daha çok okuyan bir kimse olsun Ve her kim günde yüz kere: Subhanallah ve bi-hamdihi (Allah'ı, ona hamd ederek tesbih ederim) derse o kimsenin günahları deniz köpüğü kadar bile çok olsa dökülür"
DİLERSENİZ MÜBAREK CUMA GÜNÜNDE 100 TANE ''SÜBHANALLAH VE Bİ HAMDİHİ '' OKUYALIM ...

besmele-2c6.jpg

...Ben beni bırakırsam sen beni

bırakma yarab...

Lâ Tahzen! Innallâhe Meassabirin. {Üzülme Allah sabredenlerle beraberdir}

CUMA GÜNÜ ESMASI:

Kişi başına zikir sayısı : 490 -- Harama bakmamak, kötülükten vazgeçmek için okunur.

1 damla_22 damla_22 ---
2 kitapseverim kitapseverim ---
3 C cansu_tr ---
5 Sealand Sealand ---
6 @Denas14---
8 Seriii Seriii ---
9 A ay__060 ---
10 @whitepearll ---
11 Gooseberry Gooseberry ---
12 L likear ---
14 eilenn eilenn ---
15 CuteMom CuteMom ---
16 @tkglcn

Allah Resulü (as) şöyle buyurmuştur: "Her kim günde yüz kere Bir ve ortaksız olarak Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur Mülk onundur, hamd onundur, o herşeye kadirdir! derse bu o kimse için on köle azat etme sevabına denk olur Ve kendisine yüz hasene yazılır, yüz günah da silinir O gün akşamlayana kadar şeytandan korunmuş olur Ve hiç bir kimse onun yaptığından daha faziletli bir iş yapamaz Meğer ki ondan daha çok okuyan bir kimse olsun Ve her kim günde yüz kere: Subhanallah ve bi-hamdihi (Allah'ı, ona hamd ederek tesbih ederim) derse o kimsenin günahları deniz köpüğü kadar bile çok olsa dökülür"
DİLERSENİZ MÜBAREK CUMA GÜNÜNDE 100 TANE ''SÜBHANALLAH VE Bİ HAMDİHİ '' OKUYALIM ...

besmele-2c6.jpg

...Ben beni bırakırsam sen beni
bırakma yarab...

Lâ Tahzen! Innallâhe Meassabirin. {Üzülme Allah sabredenlerle beraberdir}
okudum canım

CUMA GÜNÜ ESMASI:

1 damla_22 damla_22 --- OKUNDU
2 kitapseverim kitapseverim --- OKUNDU
3 C cansu_tr --- OKUNDU
5 Sealand Sealand --- OKUNDU
6 @Denas14---
8 Seriii Seriii --- OKUNDU
9 A ay__060 ---
10 @whitepearll --- OKUNDU
11 Gooseberry Gooseberry --- OKUNDU
12 L likear --- OKUNDU
14 eilenn eilenn ---
15 CuteMom CuteMom ---
16 @tkglcn

X