Makyaj Ürünleri hanımlar gelin kozmetik diyetine girelim :)

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
anam bi de ben kendimi abarttım diye düşünüyodum en son elfin ve cheepsmellsin sitesini talan edince annem bi durdurdu beni sağolsun seneye kadar makyaj malzemesi almak yok dedi parfümüde anca 3 ay sonra alcakmışım böhüüüü....:gitme:donutcım geçmiş olsun sen tedavi görüyorum diyince aklıma bir alışverişkoliğin itirafları diye bi film geldi cnm izlememişsen tavsiye ederim çok eğlenceli bi film...guclubacismile

seneye kadar yeticekk makyaj malzemesi mii aldın yoksaa da böyle yasak geldi :KK70::KK70:

canlar bende kıyafet ve çanta konusunda doyumsuzum :asigim: kozmetikte öyle degilim aldığım ürünü ortalama en fazla 6 ay civarını kullanırım maskarada 2 ay =) sonrasında çöpe gider taze olmağına inandıgım hiçbir ürünü kullanmama dikkat ederim

FONDÖTEN
Ömrü?
İyi kalitede üretilmiş bir fondötenin ömrü, açılmadan 1-1,5 sene, açıldıktan sonra ise 5-6 aydır. Pudra fondötenler akıcı kıvamlılara kıyasla daha uzun ömürlüdür. Açıldıktan sonra 1 yıl kadar kullanılabilirler.
Bozulduğu nasıl anlaşılır?
Kıvamı eskiye oranla daha koyudur, uygularken topçuklar oluşur, renginde ve kokusunda değişiklikler meydana gelir. Yukarıdaki durumlardan herhangi biri bile oluştuysa kesinlikle o fondöteni kullanmamanız gerekir. Cildinizde tahriş ve alerjiye yol açabilir. Uzun süredir duran bir fondöteniniz varsa yüzünüze sürmeden önce mutlaka elinizin üzerinde deneyin.
Nasıl saklamak gerekir?
Her kullanımdan sonra ağzını silin ve kapağını sıkıca kapatın. Işıklı, sıcak ve nemli ortamlarda saklamayın.

PUDRA
Ömrü?
Kapağı açılmadan 2 yıl, açıldıktan sonra en fazla 6 ay.
Kurur. Kurumuş bir rimeli asla sulandırarak kullanmayın.
Nasıl saklamak gerekir?
Her kullanımdan sonra kapağını sıkıca kapatın.

RİMEL
Ömrü?
Kapağı açılmadan 2 yıl, açıldıktan sonra en fazla 6 ay.
Kurur. Kurumuş bir rimeli asla sulandırarak kullanmayın.
Nasıl saklamak gerekir?
Her kullanımdan sonra kapağını sıkıca kapatın.

RUJ
Ömrü?
Parlak renkli ve sedefli rujlar: açılmadan 2,5 yıl, açıldıktan sonra en fazla 6 ay.
Pastel renkli ve mat rujlar: açılmadan 3 yıl, açıldıktan sonra en fazla 1 yıl.
Renk ve kokuları değişir, yumuşar ve yağlanır.
Nasıl saklamak gerekir?
Aşırı sıcak veya soğuk ortamlardan uzak tutun.

OJE
Ömrü?
Açılmadan en az 1 yıl, açıldıktan sonra 8-9 ay.
Akıcılığını yitirip koyulaşır, renk verici madde solüsyondan ayrılıp şişenin dibine çöker, rengi değişir, parlaklığını yitirir.
Nasıl saklamak gerekir?
Her kullanımdan sonra şişe ağzını asetonla temizleyin ve plastik bir kutunun içinde buzdolabının alt bölmesinde saklayın.

AKLINIZDA BULUNSUN
* Ambalajı açılmış ürünleri satın almayın.
* Pazar, tezgah gibi yerlerden makyaj malzemesi almamaya özen gösterin.
* Marka ürünlerin taklitlerinden sakının.
* Uygulama fırçalarınızı ve spatulalarınızı sık sık temizleyin.
* Fondöten ve rimelinize su, ojenize aseton eklemeyin. Ürünün hem içeriği bozulur hem de hijyen özelliği kaybolur.
* Ürünlerin ambalajlarını değiştirmeyin.
* Bulmuşken alayım mantığıyla alışveriş yapmayın”; her malzemeyi bitmesine yakın yenileyin.

ürünlerin taze olmasına dikkat etmek lazımm haklısın,cildimiz sonuçta söz konusu olan :):)bayanssulusmile
bu da ürünlerin kullanım ömürleriyle ilgili bilgi verebilir bize :)

güzelim çok iyi yaptın bunu bizimle paylaşmakla

Bazı markalar üretim ve son tüketim tarihini ambalajlarına not düşmüyorlar sadece kapak ömrünü yazıyorlar 6 m ya da 12 m (ay ) diye

Flormarı taktir ediyorum ürünlerinde hem üretim hemde son kullanma tarihi yazıyor ...diger bir güzel yanıda hayvanlar üzerinde deney yapmamaları

güzelim çok iyi yaptın bunu bizimle paylaşmakla

Bazı markalar üretim ve son tüketim tarihini ambalajlarına not düşmüyorlar sadece kapak ömrünü yazıyorlar 6 m ya da 12 m (ay ) diye

Flormarı taktir ediyorum ürünlerinde hem üretim hemde son kullanma tarihi yazıyor ...diger bir güzel yanıda hayvanlar üzerinde deney yapmamaları

flormar zatenn kendinii baya geliştirdi bu sene :) ürünleri dee daha güzell artıkk :)

bende flormar kullanmaya başladım farları baya kaliteli bence sürümü kolay yumuşak renkleride gayet güzel 3 tane maskarasını kullandım en çok x5i beğendim yalnız çabuk kurudu topaklanma yaptı hem ucuz hem kaliteli hemde hayvanlar üzerinde test yapmıyor olması bu markayı kullanmaya yeter bence :)

akitra,
mercan,
donut,
cafelatte
tembeltospa
arzum
liv

diyet nasıl gidiyor hanımlar??? bizi haberdar edin :1hug:

akitra,
mercan,
donut,
cafelatte
tembeltospa
arzum
liv

valla ben bozdum deli gibi netten alışveriş yaptım bisürü far aldımbilmiyorumkismile
kim alıştırdı beni online alışverişe yaa:eek:klava:

hahaha petitecim herkes en son aldıklarınız bölümünde napsınlar buraya gelip hehehe
alışveriş alışveriş alışveriş hehehe

akitra,
mercan,
donut,
cafelatte
tembeltospa
arzum
liv

tatlım benim diyetlik bir durumum yok aslında zaten çok az kozmetik ürünüm var ...ama çanta ve kıyafet konusunda diyet yapmam lazım mafoldumben

bu diyete giren var mı hanımlarrr ?

girenler varsaaa yararını görenler var mı ?

çok zor sorular soruyorum biliyorum ama açıklayın baakeem opuyorumnanaktan

ben de 3 haftadir sanirim yanlis hatirlamiyosam :) makyaj malzemesi almiyorum..
o kadar cok var ki..

bi süre idare etmeyi düsünüyorum böyle..
ona 3 buna 5..

Gksu yararini sormussun canim...
kesene yarari oluyo :))

bende bu konuda diyet yapmam lazim ev kozmetik kayniyor ozellikle farlar dosdolu hatta bugun bimden 3 tane kajal far aldim gercekten hic carsiya cikmamam lazim gorunce dayanamiyorum

çilekte mannak kampanyalar var ama KKartın dibini vurdum acil diyete girmeliyim :nazar:
biri beni durdursunnnnnnnnnnnnnnnnnndelikafadulden

çilekte mannak kampanyalar var ama KKartın dibini vurdum acil diyete girmeliyim :nazar:
biri beni durdursunnnnnnnnnnnnnnnnnndelikafadulden

eeee o zaman ben geldim latten hala bakıyorum çileğe almadan kaçıom pintiliğim tavan yaptı ben de kredi kartını dolduruom ama çeyiz meyiz falan yüzünden :KK43:

enemm beni zaten anca sen durdurursunkaydirigubbakcemile3 çileğe giriyorum sepeti durduruyorum içimden bi sesss latttteeee eminmisin kartın dibi delük dio hıznan uzaklaşıyorum ordan:gitme:
bottu kazaktı falandı filandı derken bikaç aydır ipin ucunu kaçırmışım bide deli gibi taksit yaptırmışım

X