Mutfak Püf Noktaları hanımlar bir sorum olacak

Mihriban

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
12.699
18
hanımlar ben ne zaman yaprak sarması yapsam yemeğimi kısık ateşte pişirmeme rağmen tencerinin dibi mutlaka tutuyoklava:en alttaki sarmaları kimse yiyemiyo
bugünde aynısı oldu en alta bir sıra yaprakda dizdim sarmalar yanmasın diye ama yine aynı şey oldu
ben nerde hata yapıyorum yada sizlerdede aynı sorun varmı:uhm:

tencereniz çok ince olabilir muhtemelen..

dibi kalın bi tencere kullanabilirsiniz..

ben duduklude yapıyorum.cok guzel oluyor.tencereye yaprakları dıklemesıne dızıyorum yarısına kadar su ve cok az yag.sonra kapatıyorum.kaynadıktan sonra 10 dk kadar kısık ateste bırakıyorum.lezız oluyo.aaa uzerınede lımon dılımlerı koyup pısırıyorum.
ama yok ben normal dızıcem dıyorsan tencerenın en altına sarılmamıs bır kac tabaka yaprak ser.onun uzerıne sardıklarını dız.boylece yanan yer sarılmamıs yapraklar olur:)

canım sarılmamış yaprak dizdim ama tek kat dizdim bundan sonra 2-3 sıra dizip sonramı sarmaları dizsemCADIARZUböyle daha mı iyi olur acaba

suyu bittiği için yanmazmı yemekler.
pişirirken azar azar kaynar su ekleyebilirsin.

canım yaprak saplarını tencerenin en dibine diz üzerine samaları koy biz her zaman öyle yapıyoruz yanmıyo sarmalar...

suyu azaldığını fark ettiğinde sıcak su ilave et ben böyle yapıyorum ve hiç yanmıyorr suyu olmadığından yanıyordur zaeten su olsa yanmaz bencee

suyunu kontrol et devamlı azalınca sıcak su ekle azar azar ben öyle yapıyorum hiç yanmıyor.

suyu azaldığını fark ettiğinde sıcak su ilave et ben böyle yapıyorum ve hiç yanmıyorr suyu olmadığından yanıyordur zaeten su olsa yanmaz bencee

suyunu kontrol et devamlı azalınca sıcak su ekle azar azar ben öyle yapıyorum hiç yanmıyor.

hanımlar inanın son pişirdiğimde suyu vardı bitmemişti ama yinede en alt kattaki sarmalar yanmıştıklava:bende anlamadım niye böyle oluyo
öyleki artık sarma yapmak bile istemiyorum emeğim boşa gidiyomuş gibi geliyo bana:çok üzgünüm:

kız ben daha taze gelinim ben yakmıyom mihriban kaydirigubbakcemile3

suyunu mu az koyuyosun acaba?
bi de ben teflon tencerede pişiriyorum,yaprakların üstünü geççek kadar su koyuyorum, genelde su bitene kadar pişmiş oluyolar
pişmemiş olursa biraz daha sıcak su ilave ediyorum

SArdigin yapraklari cok SIK arayla yerlestirirsen de yanabilir.Bende bir defa tencereye sigdirayim diye,cok dip dibe dizmistim ve yanmisti..yapraklarin en dibine bir damla su sizmamisti..biraz daha serbest dizersen yanmaz, fakat tencerenden de kaynaklanabilir...

ilk evlendiğimiz zaman yakmıştım
kocacım da ben zaten yanık severim deyip, hiç itiraz etmeden yemişti :roflol::roflol:
ama şimdi hayatta yemez :mymeka:

ilk evlendiğimiz zaman yakmıştım
kocacım da ben zaten yanık severim deyip, hiç itiraz etmeden yemişti :roflol::roflol:
ama şimdi hayatta yemez :mymeka:

kız sende benimi beğenmiyosun:roflol::roflol::roflol:alacağın olsun:umursamaz::roflol::roflol:
inan canım bende anlamıyorum suyu bitmediği halde dibi tutuyoCADIARZU
acaba bazı hanımların dediği gibi tencereden mi kaynaklanıyo sorunCADIARZU

tencereni ıslatıp öyle diz bide, annem derdi, ıslatmazsak dibi tutarmış diye
ama ben sarma dolma ne yaparsam yapayım tencerenin en altına bir sıra soğan, patates yada havuç diziyorum, genelde karışık hepsinden, tutmadı hiç ama tutarsa bile sarmalar kurtulur en azından cokacimcoook

canım bende öyle düşünüyorum su tencerenin dibine hiç gitmiyo galiba ki yanıyo sarmalar
bunu denicem ıslatıcam tencereyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…