Aile Planlaması Hangi yöntemle korunuyorsunuz?...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bizim doktorumuzda prezervatif onerdi
spiral takmayalim gencsin daha dedi ne alaka anlamadim ama bende istemiyordum zaten
ayrica diger kizlara katiliyorum korunmak icin sebebimiz yok hala
cocuktan firsat kalmiyor ben buldugum her bos vakitte uyumaya calisiyorum ki
bi de odada yanimizdayken hayatta yapamam
neyse simdi ilk adimi attik odasini ayirdik gibi devami gelcek mi bakalim

ben çok rahatım bu konuda evlendiğimizden beri eşim korunuyo.. bana zarar gelmesin benim korunmamı istemiyo...canım benimm

ben de aynen senin gibiyim tatlım. evlendigimiz gunden beri (7.yılımızın içindeyiz) hep eşim korundu kondomla, tabi hamile kalmayı düşündüğümüz zamanlar hariç ))) ben hap alırsam, iğne yaptırırsam veya spiral taktırırsam nedense daha kotu olacagını düşünüyor.

ama onda risk çokmuş delik vs..

canım benim hiç bir korunma şekli yüzde yüz degil malesef.

Offf kızlar ya bende kara kara düşünmüyor değilim valla..
Evlendiğimizden beri hiç korunmadık eşim çok rahattı şimdi ise condomla korunuyoruz..

Valla kocama hasret kaldım kardeş kardeş yatıyoruz artık kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Benim bebiş gündüzleri uyuyo akşamları pek uyumuyo..

Zaten yemeğimizi bile nöbetleşe yiyiyoruz...

hanımlar uzman tv de doktoru izledim
sadece anne sütü veren kadınlar 4 - 12 aya kadar adet görebilirler.
ilk 4 ay hamile kalma oranı nerdeyse yokmuş
fakat bebeğe anne sütü hariç ek gıda ( su, mama ) veriyorsanız daha erken adet görürmüşüz, dolayısıyla hamile kalma oranımız artıyormuş, yumurtalıklar oluşuyormuş.
bi kadın doğumdan sonra ilk adetini gördüğü zaman bilsinki hamile kalacak duruma gelmiştir

inşallah anlatabilmişimdir :))

anacım valla korkuyorum ben ya ... ya hamile kalırsammmmmmm naparız allahım sen isteyenlere ver bizi şimdilik görme :)

burda çatır çatır doğururum diye palavra sıkan ben, 4 tane istiyorum diyen ben ilk 1 ay rüyalarımda doğumu görüp kabusla uyandığım için kesin kararlıyım spiral taktırıcam...
gerçi yengem emzirirken ve kondomla 5. ye kazayla hamile kaldı, 4. daha 10 aylık :roflol: :roflol: bi de erkek istemezse olmaz derler ya, dayım kesinlikle istemiyordu yani :roflol: :roflol:
tamam ilerde belki 2. düşünürüm ama noolur şimdi olmasın hala korkuyorum -tatlicadiarzu-
annem senelerce spiralle korunmuş bişey olmamış, denerim olmazsa çıkarttırırım napiimm...

aminnnnnnnnnnnnnnnnn.....şimdilik allahım başka isteyenlere versin...

Öyle bir derdimiz yok ki eşimle hamile kaldığımdan beri kardeş gibiyiz.hamileyken doğumdan sonra düzelir diyordum doğumdan sonra ilk kez denedik ve benim canım çok yandı.şimdi hiç istekli değilim eşimdende tık yok benden soğudumu acaba diyorum kendi kendime

anacımm ben daha 40 ım çıkmadan başladım adet görmeye.. dr um dedi zaten sütün korumuo kol altı bantlardan al dedi.. şimdilik kocişim korunmaya çalışıo yerimseniben

ya kızlar neden bende öyle olmadı..aynı eskisi gibi devam :) yani canım pek yanmadı...sanırım anne sütü çok vereemdigim için olabilirmi...anne sütü verenlerde kuruluk çok oluyormuş...

yok öle bişi şekerim yeterki uyarıl valla sinek kaydı misali oluosun :):):):)

Anaaaaa bi ben hamile kalırsam üzülmicem galiba, hoş daha koçişkoyla sezonu açamadık ama korunmayı düşünmüyorum hatta hamile kalırsam sevinirim..Deli diyceksiniz biliyorum ama kızıma kardeş yapacaksam aralarındaki yaş farkının çok olmamasını istiyorum

canım bebiş olunca yardımcı olucaklar varsa süper olur bence ama normalde sezaryen doğumlarda hemen hamiş kalma dikişlerin tam iyileşmeden sonra zorluk çekebilirisin

yok canım sende.hemenmi yapcaksın...hiç korunmayı düşünmüyorum demişsinde...hem senin için hemde bebegin için çok zor olur yaa:uhm:

sipral taktırdım kızlar çok memnunum 10 senelik koruması %99 dedi 100 kişiden 1 kişi hamile kalabilirmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…