Aile Planlaması Hangi yöntemle korunuyorsunuz?...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

feyza25

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2009
916
5
Merhaba anneler ben yeni doğum yaptım ve tekrar hamile kalmaktan çok korkuyorum...Eşim kendi korunmak istemiyor ve bende ne yapacağımı bilmiyorum.Önceden doğum kontrol hapı kullanıyordum ama şuan mecburen kullanamam...Siz hangi yöntemle korunuyorsunuz ve bana neyi tavsiye edersiniz...Yardımcı olursanız sevinirim...

ben eskiden yasmin ile korundum şimdi emzirme sebebi ile kullanamıyoruz. kondomdan nefret ediyorum. spirali ise hiç istemedim psikolojik olarak kabullenemiyorum. doktorumun da tavsiyesi üzerine 3 aylık korunma iğnesindenn yaptırdık 2 doz kullanıcaz martta kontrole gidip muayenede yeniden korunma yöntemini konuşlucaz.

ama canım iğne çok zararlı diye duydum...

o işi yapmaya vaktimiz olsa bi şekilde korunuruz kocamla birlikte bile yatamıyoruzkı o yatak odasında ben oturma odasında çok koptuk çok(((

valla aynı gülcan gibiyiz...kocamla ayrı odalardayız bizdee -tatlicadiarzu- ama arada bi bizim tatlı cadıdan fırsat bulup kaçamaklarda yapmıyor degiliz:kedi: kaçamaklardada tuba giibi kazaya ugradıgımız çok oluyor:kedi:

allahtan adet oldumda acaba bişey oldumu diye düşünmekten kurtuldum ama şimdilik kafamçokkarıştı ben spiral düşünüyorum ama bakalım:1shok:

Son düzenleme:
Selam kızlar.
Korunmak için öncelikle bir eylemi gerçekleştirebilmek lazım.2 Kez denedik olmadı canım çok yandı.Sanırım vajinismus oldum:) ınşallah çabuk atlatırım:)))))))

Selam kızlar.
Korunmak için öncelikle bir eylemi gerçekleştirebilmek lazım.2 Kez denedik olmadı canım çok yandı.Sanırım vajinismus oldum:) İnşallah çabuk atlatırım:)))))))

bende ilk kez yaptığımda öyle oldu ama ben normal doğum yaptığım için ona bağlamıştım...Demek herkeste oluyor...

ya kızlar neden bende öyle olmadı..aynı eskisi gibi devam :) yani canım pek yanmadı...sanırım anne sütü çok vereemdigim için olabilirmi...anne sütü verenlerde kuruluk çok oluyormuş...

ama canım iğne çok zararlı diye duydum...

CANIM WALLA DR. ÇOK GÜVENİYORUM KESİNLŞKLE TAVSİYE ETTİ EMZİRAN ANNELER İÇİN UYGUN DEDİ AMA 6. AYDAN SONRA BAŞKA BİŞİ ÖNERCEKMİ BİLEMEM. SADECE HAFİF ŞİŞLİK VE ARA KANAMAN OLCAK DEDİ..

ŞİŞLİK ZATEN AZDI ŞİMDİ TAM OLDU KANAMAYI SORMA 12 GÜN ADET GÖRDÜM EŞİM GEREK YOKMUŞ VURDURMAYA GÖRÜŞEMİOZ ZATEN DİO heheh :)) AMA GARANTİYE ALMAK LAZIM BENİM ANNEM ABLAM 4 AYLIKKEN SÜTÜ KORUR SANMIŞ ABİME HAMİŞ KALMIŞ kaydirigubbakcemile3

ben de 2008 eylül 2009 temmuz annesiyim.. tabi kızım prematüre 31 haftalık doğdu..
yani sütün koruduğu falan yok...
ben hemen implant taktırdım bu sefer..

bızde de eşim korunacak ama gülcan gibi fırsat bulursak:) zaten ne zaman kafamı yastıga koysam uyanıyo çocuk o iş zor

bende bu konuyu sorcaktım sizlere, iyi oldu
hamile klmak için az çırpınmadık, evliliğimden bu yana hiç korunmadık
şimdide nasıl korunuruz bilemiyoruz, hoş eşim korunuyor güya ama ben korkuyorum valla
hamile kalacam diye korkacağımı rüyamda görsem inanmazdım, şimdi öyleyim, korkuyorum
hiçbir yöntem %100 değildir tabii ancak yöntemlerden birisi en iyisidir herhalde
buda hangi yoldur bilen paylaşırsa sevinirim

sipralmidir nedir onu içim almaz taktırmaya, çengelli iğne gibi bişeymiş taktıkları
aşağı takımlara dokunmasınlar valla, az canım yanmadı
sonra haplarda hormonları bozuyormuş, kıllanma filan yapıyormuş, öyle duydum
ee iğneyide öyle pek kimse vurdurmuyor sanırım , duymadım kullananı

yahu 2 dakika boş bıraktım hemen dalmışsınız derin mevzulara :)))
eslem gülüm sen nerelerdesin yaaaa...???

ben çok rahatım bu konuda evlendiğimizden beri eşim korunuyo.. bana zarar gelmesin benim korunmamı istemiyo...canım benimm

cANIM BEN 3 AYLIK İĞNELERDEN VURDURDUM DOKTOR TAVSİYESİ İLE ŞİMDİLİK Bİ ŞİKAYETİM YOK

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…