Aile Planlaması Hangi yöntemle korunuyorsunuz?...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
sipral taktırdım kızlar çok memnunum 10 senelik koruması %99 dedi 100 kişiden 1 kişi hamile kalabilirmiş

ayyyy cok merak edıyodum.bende ıstıyorum.adet gormek gerekıyomus dımı ben dahahıc hastalanmadım...bıde acıyomu cok merak edıyorum cevaplarsan sevınırm cok

ben spiralle hamile kaldım 100 şanslı kişiden biri benim yani:) doktor bana anne sütünü kesmeden spiral taktırma bi daha dedi çünkü rahim 1 sene içersinde anca küçülüyomuş ve küçülürken spiralin kayma ihtimali yüksekmiş.. haberiniz olsun ben korkuyorum acıkcası.2 cocuğumun arasında 1.5 yas var...şimdi doğum kontrol hapı var doğum yapanlar için burda onu kullanıyorum..

canım bende aynı seyi istiyorum. zaten tüp bebek ile anne oldum. ben diyorum korunmayalım Allah verirse ne ala.. ama eşim yanaşmıyor çocuk biraz büyüsün diyor

bende seninle aynı düşünüyorumama sezeryan olduk dolayısıyla 2 sene beklemek gerkiyo dr um sıkı sıkı tembihledi dikkat et diye yoksa şimdi bana kalsa korunmazdım ama ben bi çoçuk daha istiyorum zemuszemus bu arada ben korunmuyorum eşim korunuyo sütüm beni hiç korumadı bende hemen adet olanlardanım ikinci kez regl bile oldum

Arkadaşlar yazılanları okudum ve gözüm de gö.ümde korktu valla :1shok: :1shok: hap kullanmak istemiyorum, iğne zararlı dedi prof olasıca, süte güvenme diyolar, ee senin dr da spiral taktırma sütü bitirene kadar demiş ne buyaaaa :bbo: bizimki de hayatta korunmaz. 2. çocukmu Allah'ım ben korunamıyorum sen koru Yarabbiiiiii kafayı yerim vallaa delikafadulden delikafadulden delikafadulden

durumumu bu kadar güzel özetleyen baska biri olamaz::)bende bgn dktra gdcm konusmaya dikkat edersenz spirali taktırmaya diyemyrm:)narkozlamı takar yada ben koluma deri altı kapsülü istyrm iste konuscm artık..pasam bgn tam 3 aylık oldu dktr bana 2 aydan sonra gel demişti

merhaba arkadaşlar bende eylül 2008 annesiyim valla kızlar ben sprail taktırdım çok rahatım kızım dört aylıkken adet görmeye başladım hemen gidip taktırdım . hiç korkulacak birşey yok kızlar ve gerçekten en iyi yöntem o doktorumuzda sprail tavsiye etmişti zaten hiç korkum kalmadı çok rahatım bir buçuk yıl oldu hiç bi zararını görmedim tavsiye ederim .kılanma falanda yalan yani ben yaşamadım öyle şey.vereliniortak

canım sprail sende yan etki yapmamış olabilir, kişiden kişiye bünyeden bünyeye değişir
sende kıllanma olmadı ama başkasında olmicak diye bişey yok
kıllanma olmasa kanama çok olur, kilo yapabilir, hormonal bozukluklar yaşanabilir
bu saydıklarım birçok kişinin yaşadığı yan etkiler
sende herhangi birşey olmadıysa şükret haline
çok şanslısın vesselam :))

ben doğumdan sonra hemen adet oldum yani 50 gün kanamam oldu doktorumda hasta olmuşsun dedi ama ondan sonra daha olmadım...benimde ilişkide canım çok acıyor kocamı nasıl atlatacağımı düşünüyom...ama bu doğum iznide fena değilmiş. tembelliğe alıştım ben 2.yi erken yaparımm:CüvCüv:

canım iğne ile ilgili zarar neymiş ne anlattı doktorun paylaşanlirmisin ?

arife sana sonuna dek katılıyorumvereliniortak

canım iğne ile ilgili zarar neymiş ne anlattı doktorun paylaşanlirmisin ?

Valla arkadaşım benim doğumdan sonra çok kanamam oldu bitmek bilmedi birkaç dr gezdim hepsi bişey yok dedi. İstanbul da Çapa da bir Prof.a gittim en son o da bişey yok dedi orda dedim iğne yaptırmak istiyorum o dedi sakın yaptırma önermiyoruz, sağlıklı değil fazla da açıklama yapmadı hapta kullanma eşin korunsun dedi. Benimkide çok korunur ya klava:klava:klava:
Bende çevreden sağlıklı olmadığını duydum, bir de açıkcası vücuda giren her ilaç mutlaka zarar verir bende çok taraftar değildim zaten, spiral taktırdım geçenlerde şimdi bu kıllanma mevzuunu okuyunca da kıllandım açıkcası, böle yan etkileri oluyomuymuş bu aletin :uhm:
Valla özelde taktırdım salak gibi dünyanın parasını da verdim Mirena mıymış neymiş adı umarım bi zararını görmem, Allahtan hayırlısı...

AnnemDE baya geÇmıŞ yıllarda aylık ıgnelerden yaptırmıŞtı...Çok kÖtÜ alerjı yaptı..tÜm vÜcudu kaŞıntı oldu ve dÖkÜlntÜ oldu...tabı her bÜnye aynı degıldır ama ben yaptırmam aÇıkÇası aylık ıgNE...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…