Bebek Beslenmesi Hangi mama?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Bebeğim doğduğundan beri mama vermek zorunda kaldım sutum yetmedi. sadece emzirdigim zamanlarda kilo alamadı. Bu yüzden mamaya başladık. İlk aptamil verdim sonra gaz yapıyo diye duydum ve sma mama aldım ama onu hiç sevmedi kızım. En son bebelac gol aldık ve cok severek içiyo. Doktor en çok hangi mamayi severek içerse onu ver demişti. Ama emin olamıyorum bi türlü sma daha besleyici diye duymuştum ama onu icmiyo kızım. Bebelac iyi midir bu besleyici olma konusunda? Kullanan anneler den yorum bekliyorumnm bu arada şu anda 2 buçuk aylık :)

merhabalar , ben mamalar üzerine cok arastırma yaptım en iyi keçi sütü olanlar bence sende bi bakmalısın ben su an kızıma töpfer kullanıyorum içim çok rahat

Son düzenleyen: Moderatör:
Bebeğim doğduğundan beri mama vermek zorunda kaldım sutum yetmedi. sadece emzirdigim zamanlarda kilo alamadı. Bu yüzden mamaya başladık. İlk aptamil verdim sonra gaz yapıyo diye duydum ve sma mama aldım ama onu hiç sevmedi kızım. En son bebelac gol aldık ve cok severek içiyo. Doktor en çok hangi mamayi severek içerse onu ver demişti. Ama emin olamıyorum bi türlü sma daha besleyici diye duymuştum ama onu icmiyo kızım. Bebelac iyi midir bu besleyici olma konusunda? Kullanan anneler den yorum bekliyorumnm bu arada şu anda 2 buçuk aylık :)

bende mama kullanmak zorunda kaldım insan emin olamıyor hangisi en iyisi falan ama neredeyse 1 ay araştırdım ve sonunda keçi sütlü mamanın en iyisi olduğu sonucu çıktı , şimdi töpfer kullanıyorum hem organik hemde keçi sütüyle üretiliyor fiyatınıda araştırdım

Son düzenleyen: Moderatör:
kesinlikle similac öneriyorum, kof kilo yapmadan dengeli bir kilo alımı sağladı, ayrıca sudaki çözünürlüğü de son derece iyi çok memnun kaldım.

Butun mamalar katki ve koruyucu madde iceren .ve cocuklarin bagisiklik sistemini yeterli guclendirmeyen urunler.. keske eskiler gibi pirinc unu filan verebilse anneler.. cok uzuluyorum bu kimyasala bulasan bebeklere:KK43:
Peki siz ne veriyorsunuz bebeginize?

Sma kullananlar var mı ? Hipp ten sonra Sma ya başladım. Hipp suda zor çözünüyor hatta çözünmüyor. Sma gayet iyi. Anne sütüne de en yakın olan Sma diyorlar.. Eskilerden beri var.

Yakın zamanda iş hayatına geri döneceğim. Bebeğim için anne sütüne en yakın mama araştırmalarım sürüyor ama aklım çok karışık. Evde yediğim sebzede meyvede hatta pamuklu giysilerde bile organik olanları tercih eden biri olduğumdan bu konuda çok fazla ince eleyip sık dokuyorum.Ama organik diye baktıklarımda bile nişasta olduğunu öğrendim hippde varmış mesela. Bu yüzden kafam iyice karıştı.Benim gibi bu mama seçme konusunda kafası karışan varmı bilmiyorum. Vardır muhakkakda acaba sonucunda neyi kullanıyorsunuz neyi önerirsiniz?

Ben Sma ya devam ediyorum.. Çok araştırdıkça insanın kafası daha çok bulanıyor. En eskilerden ve anne sütüne en yakın formül olduğu için tercih ettim ama piyasa artık bilinçli Bebekler için yapılan mamalara zararlı bir şey dahil edilmesi olasılığı zayıf diye düşünüyorum ..

TABİKİ EVOLVİA. HEM HIC GAZ YAPMIYOR HEM DE DIGER MAMALARDAN ARTISI BALIK YAĞI KATKISI VAR.FIYATINDAN DA ANLARSINIZ ZATEN

ben en son bebelac gold ile devam ettim besleyiciliği acısından iyiydi güzel kilo aldırıyodu gaz da yapmıyodu o dönemlerde iyi gelmişti bize yani ama fazla içmedi malesef ek gıdaya gectikten sonra bıraktı zorladım ama içiremedim

ben en son bebelac gold ile devam ettim besleyiciliği acısından iyiydi güzel kilo aldırıyodu gaz da yapmıyodu o dönemlerde iyi gelmişti bize yani ama fazla içmedi malesef ek gıdaya gectikten sonra bıraktı zorladım ama içiremedim
Biz doktorumuza sorduğumuzda hangi mamamı önerirsinz hepsinin içeriği aynı en ucuz hangisiyse onu alın dedi bebelac gold kullanıyorum kabızlığına iyi geldi ama bir yandanda daha iyisi varmıdr diye düşünmüyor değilim

X