hangi hayallerinizden vaz geçtiniz?

**SU**

çocukta yaparım kariyerde
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
643
9
48
Bir gün geldiğin de yaşanmamış hayallerimizin olduğunu gördüğümüz de herşey için çok geç olacaktır.

Küçük bir çocukken kurduğumuz hayaller vardı ,ama nedense büyüdüğümüz de hayat mücadelesine düştüğümüz de bu hayallerimizi katlar bir kutuya koyar bir rafa kaldırırız. Tozlanır umursamayız bile unuturuz zamanla koyduğumuz yeri. Yıllar geçer, zaman geçer ve biz hayatla olan savaşımıza öyle dalmışızdır ki; unutulur gider o hayallerimiz. Bazen şöyle bir hatırlar gibi oluruz, fakat aman’ der vazgeçeriz. Bir gün o nihayet kaçınılmaz yaşanması gereken son an gelecektir. İş de o an mı hatırlayacağız o kuyu; içindeki hayallerimizi gerçekleştirmek isteyip de ; hep daha sonraya bıraktığımız hayallerimizi. O an bir bıçak saplanacaktır yüreğimizin ortasına ,yapmak istediğimiz ama yapamadığımız ne kadar da çok şey olduğunu görürüz. Birden içimiz burkulur oysaki daha dün gibidir hayallerimizi kurduğumuz günler. Fakat gerçekler de önümüzdedir zaman yoktur kalmamıştır, hayallerimizin peşinden gitmek için. İşde o an keşkeler başlayacaktır. ahhh keşke biraz daha zaman, biraz daha zaman diyeceğiz dir. Ama gerçekler acı gerçekler bir tokat gibi çarpacak yüzümüze, bize gerçekleri gösterecektir. Neden illa o son an da mı aklımıza gelmeli, hayallerimiz daha önce o rafa koyarken neden bir tarih koymadık çıkartacağımıza dair, neden içindeki hayaller den bu kadar çabuk vazgeçebildik. Onlar bizim kendi hayallerimiz değilmiydi? Belki uzaya çıkmayı bile hayal ettik, istediğimiz bir mesleği yapmayı hayal ettik, kitap yazmayı hayal ettik. Tüm bu hayallerimiz bizim di istesek tüm hayallerimizi gerçekleştirecek enerji ve istek vardı. Peki ne oldu da kaybettik enerjimizi isteklerimizi, nasıl bu kadar hayatın bizi yutmasına izin verdik? Nasıl oldu da hayellerimiz den vazgeçtik. Okumayı bırakın ve düşünün. Ne vazgeçirdi sizi hayallerinizi gerçekleştirmekten?

Şu an en azından hala o hayallerinizin bulunduğu kutuyu hatırlayın,çıkartın,tozlarını silkeleyin ve açın kapağını bakın içine hayellerinize hala ora da duruyor. Seçin içinden bir tanesini en çok yapmayı istediğiniz güzel bir hayalinizi, belki de sizi mutluluğa götürecek etrafınızdaki insanların sevdiklerinizin de mutlu olmasını sağlayacak bir hayaliniz vardır muhakkak içinde. Henüz hiç bir şey için geç değil, bunun farkına varın ve tüm gücünüzle isteyin yapmanız gereken tek şey bu İSTEMEK....

kucukken hostes olmayı çok ısterdım ama bu hayalımden vazgeçmek zorunda kaldım

zaten istemek yapmanın yarısıdır derler..şöyle bir düşündüm de vazgeçtiğim bir hayalim yok belki yapamadığım vardır..ama şimdi en büyük hayalim kızımla ilgili..allah kısmet ederse tabii...boşa dememişler insan hayal ettiği sürece yaşar...

Okula basladıgım yıl en buyuk hayalım mezun oldugum gundu.Ama sanırım yaptıgım en buyuk hataydı bu hayalımden vazgecmek.Bı an geldı hayalımden vazgecıp baska bı hayal pesıne dusdum.Ama sanırım o gercek oldu.(en azından bı sure)Sımdıkı en buyuk hayalım benım vazgecdıklerımden kızım vazgecmeden yolunu cızmesı...

çalıştığım yerden gitmemek için ondan vazgeçmiştim.biraz pişmanım o artık yok(ama pişmanlığımdan da onun haberi yok)

Ben hayal kurmam.Hayatım boyunca böyleydi.İnsanı mutsuz eden şey beklentilerdir.

X