hamileysen göbek deliğinde kalp atışı gibi atan damar atmaz hamile değilsen atar?????

bekleyis4848

Melegimi Koru Yarabbim!!!
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2008
1.011
3
kızlar bu konuya bu sitede denk geldim ve merak ettim gerçekten hamile klmadan önce göbek deliğimize parmağımızı hafif bastırınca atan bişey var kalp atışı gibi ve yazılanlarda hamileysen tmaz değilsen atar yazıyordu bu doğrumudur hamile olan arkadaşlar bir baksa ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmek istiyorum ben inanmıyorum aslında ve ne kadar doğru varmı böyle birşey merak ettim yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

yokmu bir fikri olan arkadaşlar benim atıyo hamile kalmadımmı yine bu ay diye düşünüyorum ama öyle olsaydı hamilelik testine ne gerek kalırdı diyede düşünüyorum madem bu kadar kolay bir yöntem var niye dr a gidiyoruz hmilelik öğrenmek için o yüzden böyle birşeyin olmayacağını düşünüyorum tabi ya haklılarsa varsa böyle birşey demeden de geçemeyip konuyu açtım

:) valla ne dicemi bilemedim...bi deniyeyim daha 7 gün var adet olmama ama...

hamilelikle alakalı birşey değilki o her insanda atan bişey...
Atar damar var orada...

Son düzenleme:
her ne kadar tıp da olmasada bizim büyüklerimizden gördüğümüz şudur... çok ağır kaldırdığında göbek kaçarmış... o zamnda göbek deliğinden bakılır ve orda eğer damar atmazsa göbek kaçmış demektir:)
hatta bu inanış çevremizde çok yaygın...bazı insanlar bi çok rahatsızlığı göbek kaçmasıyla bağdaştırıyor...örneğin tansiyon düşmesi bunu bile göbek kaçmasına bağlayanlar var kendi arkadaşımdan biliyorum:)
hamileliğinde bağdaştırılacağı aklıma gelmezdi...

ewet canım biliyorum ama sitede hamileysen o atar damar atmıyor değilsen atıyor diye yazmışlar ama bi sonuç yazılmamış ve merak ettim o yüzden varmı böyle birşey diye olsa çünkü ne test ne birşey herkes bunu denerdi o yüzden soruyorum bende inanmıyorum ama yazan kişi öyle bir yazmış ki bende konu açıp açıklık getirmek istedim eş çıkması olayında yazılmış bu konu merak ettim bende :)

ewet berre benimde aklıma gelmezdi bağdaştırmışlar anneme de sordum takılma sen böyle şeylere dedi
ve annem eşi kaymış olduğu halde ikiz kardeşlerime hamile kalmış :)

teşekkürler kızlar yorumlar için benim gibi okuyupta bu konuyu inanmasada korkup aklına takılan olur sa yardımcı olmuş olur bu konu açıklık getirilmiş olur en azından ilginize gerçekten tşk ederim :))))

merhaba ben aranıza yeni katıldım erken gebelik belirtisiyle ilgili bir tanıdığımın bana söylediklerini paylaşmak istiyorum ne kadar doğru bilmiyorum.sabah aç karnına sırt üstü yatıp parmak uçlarınızla göbek deliğinin sağ alt tarafına bastırınca belirgin bir damar atışı hissedeceksiniz o damar atmazsa hamileymişssin...ben denedim hep atıyordu ve her defasındada regl oldum...sizde bir deneyin bakalım ne olacak işte buda bahsettiğim konu erken gebelik belirtileri konusunda buldum ve alıntı yaptım

insan bebek isteyince duyduğu herşeye inanası geliyo zaten:)))

ewet bebek isteyince neler duydum neler okudum bu sitede bebek konusuna kafayı takmadan önce ne duymustum nede inanıyordum böyle şeylere gerçi hala inanmıyorum böyle birşey olduğuna ama biri çıkıp derse diyede bi süphe girdi içime :)) amin bu arada allah isteyen herkese hemen versin

benim çıkmam lazım şimdilik yorum yazan olursa girdiğim zaman okurum inşallah yanlış bir bulgudurda göbeğim atıyo atmıyo stresi de yaşamam :)))))

Değişikmiş bende denicem ama benim regl 8 gün var ve yoktur yine büyük ihtimal hatta denedim şimdi ve bende yok hiçbirşey ve yinede ben hamile olduğuma inanmıyorum

Bu arada ben yaklaşık 2sene 8 aylık evliyim ve bu ay 8. Denememiz bizim

canım inşallah allah daha fazla bekletmeden versin bebeğini banada tüm isteyenlerede benimde bu ay olmadı gibi geliyor hiç birşey hissetmiyorum kafamın içinde yok düşüncesi var bu ay hayırlısı sağlıklı gelsinde ne zaman gelirse gelsin bebeğim allah herkese fazla bekletmeden sağlığıyla versin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…