Hamileyken Şeker Ölçümü Yaptıranlar

E

EU3

Ziyaretçi
kızlar bu ara şeker yüklemesi yapılacak
ben şimdiden endişelenmeye başladım
çünkü hamile kalmadan önce yapılan kan testinde açlık kan şekeri sınırda çıkmıştı
doktor eğer hamile kalırsan buna mutlaka dikkat etmen gerekir dedi
şeker yüklemesi yapan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim
galiba şekerli bir su içiriyorlarmış. İçmeden önce kanınızı alıp değerlere bakıyorlarmış. İçtikten sonrada tekrar kan alımı yapıp bu sefer şekere bakıyorlarmış
sizlerin kaç çıktı değerler..?
alt ve üst sınır nedir gebelik şekerinde?
a.s.:nazar:

kızlar burda bir ablanın sonuçlarını gördüm
neredeyse aynı gidiyor hamileliklerimiz.
sonuçlarına göre şekerli suyu içmeden önce 88 içtikten sonra 175 çıkmış
şimdi bu değerlere göre sonuçlar nasıl sizce

yok mu bi Allahın kulu yaa
bu konuda bilgi verebilecek :KK43:((((((((((

kızlar burda bir ablanın sonuçlarını gördüm
neredeyse aynı gidiyor hamileliklerimiz.
Sonuçlarına göre şekerli suyu içmeden önce 88 içtikten sonra 175 çıkmış
şimdi bu değerlere göre sonuçlar nasıl sizce

175 yüksek bir deger canim... Umarim sorun cikmaz.

serçecik çok teşekkür ederim
onca saattir bekliyorum bi senden geldi cevap.
sonucun sahibi ablada bekliyordu dört gözle burdan gelecek cevabı.
üzüldük:çok üzgünüm:
inşallah bi sorun çıkmaz
allah dermansız dert vermesin inşallah :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:
internetten araştırıyoruz şimdi 100 gr'lık test verilecek heralde
herkese hayırlı doğumlar diliyorum

benim de bi sonraki hafta yaptırmam gerekiyor şekerli suyun içine biraz limon sıksak olurmu

benim de bi sonraki hafta yaptırmam gerekiyor şekerli suyun içine biraz limon sıksak olurmu

canım benim içtiğim şekerli su Tang gibi birşeydi açık renkli limonata gibiydi sadece şekeri saf şeker olduğu için ve de aç karnına içtiğin için biraz garip oluyor yoksa berbat bişey değil mrk etme.a.s

benimde hamilelik şekerim yüksekti.benide korkutmuşlardı ama yeni doğum yaptım hiç bir sıkıntım olmadı yinede dikkat et yüksek cıktığında hastanede sana rejim yapman için kağıt veriyorlar.ilk önce hastaneye ac gidiyorsun sana glikoz -su-limon karısımı yapıyorlar ve iciriyolar.100 gr dedilerse 4 kere kan alıyorlar her 1 saatte.ilki yüklemeden önce 3 ü sonra.umarım senin yüksek cıkmaz

Evet canim inşallah sorun çikmaz dr ne derse yap ama bende şeker hastaliği olmamasina rağmen ebeveynlerimde olduğu için ilk ayda yasakladi şekeri unut dedi.canin tatli istediğinde kepek ekmeği tüket dedi.konu ile alakasiz ama sizi korkutmak istemiyorum lütfen takinti yapmayin gebelik sona erdiğinde gebelik şekeri bitmez dedi bana ilerleyen zamanda tekrarlar dikkat et risk altindasin dedi.bilginize

bende yrın sabah gidicem bakalım inşş herşey yolunda gider:)

benim de içtikten sonra alıp baktılar sadece kanıma..
148 cıktı..
normal değerler 140ın altında olması gerekiyormuş...

bakalım bugün doktor ikincisine gerek yok mu dicek,ne dicek??

bende bu ay sonunda gidicem şeker yüklemesi için ama doktorum aç yada tok bişey demedi açmı gidiliyo?

ilki için bana özellikle tok olmamı yoksa cok kötü midemin bulanacağını söyledi hemşire..

şimdi ikincisi için gidicem,aç gel dediler...öfff...

a.s.merhaba benimde biraz yüksek cikmisti :1no2:dikkat ettigin sürece birsey olmaz korkma:eek:
benimki 2 saat sürmüstü ama hep kani parmaktan aldilar ilk 2 tahlilim temiz cikti ama sonuncusu son degeri 155 olmasi gereken yerde 171CADIARZU cikti kendim evde günde 6 defa ölcüyorum aclik ve tokluk olarak hic bir sorun yasamadim dogumumada az kaldi :CüvCüv:zaten sekerli seylerden uzak durman gerekecek :a015:kafana takma dikkat et yeter kendine iyi bakkaydirigubbakcemile5:nazar::sm_cool:

şeker yüklemesine giderken doktoruma özellikle sordum tokmu açmı diye oda aç olman gerekli dedi.

hatta ikinci kez kan verene kadar hiç birşey yemememi söylediler.
136 çıktı sonucum normalmiş. allah kolaylık versin yüksek çıkan arkadaşlarıma. üzülmeyin birazcık
dikkat ettikten sonra problem olmaz. allah dağına göre kar verir.

Kızlar, yüklemenin ardından yapılan değerlendirmenin 140'ın altında olması normal olduğunu gösterir. tip şeker yükleme vardır; 1) 50 gr şeker yüklemesi ( hastaneye gittiğinizde aç olmanız gerekmez ancak şekerli suyu içtikten 1 saat sonraya kadar bir şeyler yiyip içmeniz yasak! toplamda 2 kez kan alınıyor
2) 100 gr şeker yüklemesi, ailenizde şeker hastalığı varsa özellikle bu hastalara yapılıyor.Tamamen aç olmanız gerekiyor.

Güncelliğini yitirdiği için konunuz kilitlenmiş olup sorularınız için konu sorumlusu (moderator) ile iletişime geçebilirsiniz.a.s.

X