hamileyken nelere aşerdiniz?

raebzeh

Elhamdülillah Ya Rabbi..
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2008
2.008
8
hamileyken nelere aşerdiniz?ve bebeğinizin cinsiyeti ne oldu?hani cinsiyete göre aşeriyormuş insan gerçekten tutturan var mı?

hamileyken nelere aşerdiniz?ve bebeğinizin cinsiyeti ne oldu?hani cinsiyete göre aşeriyormuş insan gerçekten tutturan var mı?

Canım ben inanmıyorum cinsiyetine göre aşerme olayına. Çünkü hamileliğimde genellikle hep ekşi şeylere aşerdim. İlerleyen zamanlarda ise tatlıya bana kesin sen ikiz doğuracaksın diyorlardı. Hem ekşi hem tatlı yiyorsun diyorlardı. Allah şükür sağlıklı 9 yaşında bir oğlum var. Kısacası hiç belli olmuyor.

haklısın canım bende inamıyorum aslında sadece meraktan yazdım..

ben üzümlü, tarçınlı kek e aşerdim bir de çörek otlu poğaçaya aşerdim kızım olacak :))

ben pişmaniyeye aşermiştim o zamanlarda böyle her yerde satılmazdı pişmaniye otogardan buldular da yedimde kendime gelmiştim oğlum oldu şu an 8 yaşında

en çokda tiksintim olmuştu özellikle ete karşı hiç et yiyememiştim

valla arkadaşım ben birşeye aşermedim
iki hamileliğim oldu ikiside aynı şekilde geçti farklı değildi birbirinden

bebeğim kız...
ama ben hiç bir şeye aşermedim hamileyken...
ilk aylar mide bulantım çoktu, doğru dürüst beslenemedim bile...
tatlı bir tek ki normalde de çok severim fazla istedi canım...

kızlar aslında meraktan açtım konuyu..ilginize çok teşekkür ederim.bende kızıma 2006 matta hamile kaldım gözümde şeftaliler uçuştu.ekşi eriği çok yedim.kırmızı et kavurması çekti canım,tam aksine kıymadan nefret etmiştim yiyemiyordum.hayırlsı canlarım...

bizim buralarda hafif ekşili mis gibi kokan bir elma vardır ismini bilmiyorum ilk ona aşermiştim.daha sonra baklavaya ve sadece hatay cevresınde yetişen hurma diye bi meyve var ona(zamanı değilmiş taaa almanyadan getirttim yaz başında).
bebişimde kız olcak allah nasip ederse..

ye tatlıyı dogur hakkıyı ye eşiyi dogur ayşe yi derler bizim büyükler ama ben ogluma hamileyken tatlıdan tiksinmiştim,etden tiksinmiştim yeşil erik istemiştim kışın ortasında kızımda da çikolata ya doymamıştım ve çok turşu yemiştim yani kısacası belli olmuyo.Allah saglıklı hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize

ben ogluma ekşi yeşil erige aş ermişim kızımda da çikolata bide turşuya aş ermiştim

ben 2004ekiminde hamile kaldıgımda ocak ayında sefteliye as ermiştim ama hafif sert hafif yumusak mis kokulu olcaktı sonra kayın pederim dondurucuda saklanmıs 1tanesını 10milyona almıştı oda cozunce igrenc olmustu bırde yemiş incir yani istemişti

seftali roka otu cokk istedimm dondurmaa

tiksinmem cok olduu etteen tiksindim
ozellikle tavuk etii
soslardan salcali ne varsa hepsindenn
ev kokuyorduu kendi kokum parfumlerim hersey igrenc kokuyorduu
kokulara hassastim
ve bi kizim olacakk

hiç bir şeye aşermedim iki hamileliğimde de ekşiyi severim tatlıyı fazla sevmem iki oğluşum var.

roka,turp ve kuru sogan her gun lıstemde vardı..

kısın ortasında haşlanmış mısır istedı canım.. hemde gecenın bı yarısı..

eşimden gizli gizli yiyiyordum...

çiğ et ve çiğ balık....ıyyyy dıyebılırsınız..

ama tavuktan nefret ettim... tatlı hiç yemedım.. bol bol yşillk istıyordu canımm

haa bide tursu çok yedıgım için annem ıkı koca tursuyu çöpe döktü...

bende bol bol turu ve çikolata özellikle bitter istiyorum 25 kilo kadar yemişimdir turşu 33 haftalığım bebeğim göstermio bakalım ne gelcek süpriz bebeğim

:1shok::1shok::1shok:
cig et ve balikmiii anaa
bebege zararli degilmi onlarr
sonuc ne peki merak ettimdee ben kiz diyimmm

:1shok::1shok::1shok:
cig et ve balikmiii anaa
bebege zararli degilmi onlarr
sonuc ne peki merak ettimdee ben kiz diyimmm

12 aylık bi oğluşum var..........

balığı alıp kokluyodum taa içime kadar çekıyodum..

hamılelık farklı bır olay..canın isteyınce kendıne hakım olamıyorsun ki...:CüvCüv:

eşim duysa öldururdu heralde benii...:mymeka:

:roflol::roflol: aa rabbim saglikla buyutsun insallahh
bende cig balik cekti canim ama korkuma yiyemedim halende oyleee:çok üzgünüm:
hani fume baliklar varya ondann burnumda tutuyoo
ama herdefasinda pisirttiriyo esimm onunda tadi kalmiyoo
bende kiz sandim tum belirtilerimiz aynidaaa.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…