hamileyken bel ağrısı çekenler...

ya bende şuan ağrı çekiyorum diye uğraşıyordum desenize zaman geçtikçe daha çok kötü olucak neyse geçmiş olsun hepinize Allah sabırlar versin gerçi minikleri kuccağımıza alınca bişey hatırlamıcakmışız herkes öyle diyo ama

aynen öyle bebişleri kucağımıza alınca hepsini unutacağız..

Son düzenleme:
AMİİİİİİİİİİİİİİİİN :CüvCüv: İnşallah kızla sağsalim onlara bi kavuşalım da nasılsa acılar unutuluyo :emir_bebek:

selam kızlar bende 32. haftama girdim. 16. haftamdan beri müthiş bel ağrım var hareketlerimi çok kısıtlıyo. fizik tedavi merkezine gittim doktrumun tavsiyesiyle. film çekmeden elle muayene yaptılar ve belimde siyatik çıktı yani bel omurgasından topuğa kadar uzanan sinir ve kaslarda spazm oluşmuş. çok canım yanıyo. halıda ayağım kaysa belim çıktı sanıyorum. 16. haftadan beri arada bir ftr uzmanı o bölgelere manuel tedavi uyguluyo ama banamısın demedi valla. bebişin ağırlığıyla daha kötü hale geldi. kanepede uzandığımda kalkarken eşim ellerimden tutup kaldırıyo :KK43:((( Allah hepimize yardım etsin o yüzden inşallah doğum sonrası hepsi geçer ve rahatlarız :teselli:

evet tatlım bende esımden yardım alarak kalkıyorum uzandıgım yerden gecelerıde ondan destek alıyorum saga sola donerken.Bana kalsıyum ılacları verdı dr,3 gundur kullanıyrm ama hıc hafıfleme bıle yok.Bana dedıkı dr.um bu ılacları bı kullan olmadı fızık tedavı uygularız dedı nasıl olcaksa bu halde anlamadım.

evet tatlım bende esımden yardım alarak kalkıyorum uzandıgım yerden gecelerıde ondan destek alıyorum saga sola donerken.Bana kalsıyum ılacları verdı dr,3 gundur kullanıyrm ama hıc hafıfleme bıle yok.Bana dedıkı dr.um bu ılacları bı kullan olmadı fızık tedavı uygularız dedı nasıl olcaksa bu halde anlamadım.

evet hep aynı durumlar sana da Allah kolaylık versin canım. ben de toz halde magnezyum kullanıyorum ama yok geçmiyo , fizik tedavi de işe yaramadı 10 seans gittim. yada belki daha kötü olcaktı gitmeseydim. anca bu kadar oldu. evde otururken kalkarken diyorum ki keşke tavandan ipler sarksa ben onları tutup tutup kalksam :))) geceleri zaten dediğin gibi kabus... doktorun fizik derse git bence. zaten yan yatırıyolar veya oturur halde beldeki kas ve eklemlere elle masaj yapıyolar. belki geçmez ama hafifletir. sayıı günlerimiz hayırlısıyla geçsin ve sağlıkla kavuşalım tontişlere, sonra sağlığımıza ve eski günlere kaydirigubbakcemile2

ben de 31. haftamdayım.3-4 gündür kalçamdaki ağrı yüzünden yürüyemiyorum hareket ederken çok acıyor.doktora gitmedim ama napıcam bilmiyorum dayanılmaz oluyor

arkardaşlar 22 haftamız bitmek üzere maşallah hiç bel ağrısı çekmedim, size tavsiye edebileceğim hususlar şunlar:
-otururken yayılarak oturmayın, dik oturun ve belinizi bir yastıkla destekleyin
-yatarken yan yatın ve karnınızın altına küçük bir yastık, iki bacağınızın arasına da başka bir yastık koyun, özellikle karın altındaki yastık sayesinde beliniz çok zorlanmayacak, yastık size de bebişe de destek olacaktır.

slm arkd benim de belimden sol ayagıma kramp girdi 1 aydır cekiyorum daha 3 ayımdayım pazar günü acile gitmek zorunda kaldım basamadım üstüne kalsiyum eksikliğinden oluyor dedi doktor
günde 500 ml sonra 1000 ml süt içmem gerektiğini söledi.

slm arkd benim de belimden sol ayagıma kramp girdi 1 aydır cekiyorum daha 3 ayımdayım pazar günü acile gitmek zorunda kaldım basamadım üstüne kalsiyum eksikliğinden oluyor dedi doktor
günde 500 ml sonra 1000 ml süt içmem gerektiğini söledi.

canım çok geçmiş olsun çok acı çekiyordun herhelde acile gidicek kadar zorlamış seni bol bol süt iç demiş sana zaten doktor birde istersen maden suyu iç baya faydası oluyor kızılayın sade maden suyu zaten özellikle hamile ve menapozlu kadınlarda kemiklerde sorun olmasın diyee tavsiye ediliyor

arkardaşlar 22 haftamız bitmek üzere maşallah hiç bel ağrısı çekmedim, size tavsiye edebileceğim hususlar şunlar:
-otururken yayılarak oturmayın, dik oturun ve belinizi bir yastıkla destekleyin
-yatarken yan yatın ve karnınızın altına küçük bir yastık, iki bacağınızın arasına da başka bir yastık koyun, özellikle karın altındaki yastık sayesinde beliniz çok zorlanmayacak, yastık size de bebişe de destek olacaktır.
[/QUOT

cnm çok haklısın ama anne adayının daha önceden bel ile ilgili bir hastalık geçmişi varsa hamileyken rahatsızlık çok daha fazla oluyo. zaten 20 li haftalarda ağrılar hafif geçmekte, bebek de zaten 500-600 gr kadar oluyor. ve henüz anne kilo almamış oluyo. ağırlık arttıkça ister istemez yaşıyosun düşün ben bi de fizik tedaviye gittim prensesler gibi masajlar yapıldı , dik duruş, oturuş vs egzersizleri aldım ama nafile.kaç tane yastıkla oturup kalktığımı da görsen, gülersin :))) bence sen de şimdiden beli sağlamlaştıran egzersizler yapmaya başla. bebek 2000 gramı geçince ağrılar daha da artıyo vaktin varken sen de bunları dene, benden yegane bir tavsiye hihoyyyt

evet cnm baya agrım oldu acile kadar gittim
denicem kızılayın maden sodasını inş iyi gelir

cnm çok haklısın ama anne adayının daha önceden bel ile ilgili bir hastalık geçmişi varsa hamileyken rahatsızlık çok daha fazla oluyo. zaten 20 li haftalarda ağrılar hafif geçmekte, bebek de zaten 500-600 gr kadar oluyor. ve henüz anne kilo almamış oluyo. ağırlık arttıkça ister istemez yaşıyosun düşün ben bi de fizik tedaviye gittim prensesler gibi masajlar yapıldı , dik duruş, oturuş vs egzersizleri aldım ama nafile.kaç tane yastıkla oturup kalktığımı da görsen, gülersin :))) bence sen de şimdiden beli sağlamlaştıran egzersizler yapmaya başla. bebek 2000 gramı geçince ağrılar daha da artıyo vaktin varken sen de bunları dene, benden yegane bir tavsiye hihoyyyt[/QUOTE]

çok haklısın canım, teşekkürler...

kızlar bnmde 6 aylıkken çok şiddetli bel ağrım oldu sağ bacağıma vuruyordu yürümekte acayip zorlanıodum doktorumu aradım bana ağrı kesici vermişti zaten tamol onu yarım olarak iç gece yatarkende diğer yarısını iç dedi bnde yarım içtim sonra diğer yarımını içmedim ertesi gün biraz hafiflemişti ama geçmemişti (o hafta bebeğim dergisi almıştım içinden hamileler için yoga cd si çıktı hamilelikte yoga dr. neslihan iskit ile) ilacın ertesi günü onu taktım bir saat kadar yoga yaptım inanmazsınız ama geçti ve bir dahada ağrım olmadı hapmı geçirdi yogamı geçirdi yoksa geçeceği vardıda denkmi geldi bilemiyorum ama bu cd belki satılıodur bana bebeğim dergisinden çıktı bir kez yaptım bi dahada yapamadım fırsat olmadı işte böyle belki faydası olur diye yazayım dedim inşaallah sizinkide geçer ağrı çok kötü çünkü dayanılmaz oluyoyerimseniben

kızlar bnmde 6 aylıkken çok şiddetli bel ağrım oldu sağ bacağıma vuruyordu yürümekte acayip zorlanıodum doktorumu aradım bana ağrı kesici vermişti zaten tamol onu yarım olarak iç gece yatarkende diğer yarısını iç dedi bnde yarım içtim sonra diğer yarımını içmedim ertesi gün biraz hafiflemişti ama geçmemişti (o hafta bebeğim dergisi almıştım içinden hamileler için yoga cd si çıktı hamilelikte yoga dr. neslihan iskit ile) ilacın ertesi günü onu taktım bir saat kadar yoga yaptım inanmazsınız ama geçti ve bir dahada ağrım olmadı hapmı geçirdi yogamı geçirdi yoksa geçeceği vardıda denkmi geldi bilemiyorum ama bu cd belki satılıodur bana bebeğim dergisinden çıktı bir kez yaptım bi dahada yapamadım fırsat olmadı işte böyle belki faydası olur diye yazayım dedim inşaallah sizinkide geçer ağrı çok kötü çünkü dayanılmaz oluyoyerimseniben

önerin için teşekkürler canım.denemekte fayda var.a.s

4+3 haftalığım belimde tatlı tatlı bir ağrı var ama bazen belimden kalçama bi kramp girio

4+3 haftalığım belimde tatlı tatlı bir ağrı var ama bazen belimden kalçama bi kramp girio

seninki daha çok erken canım.yeni hamilesin ondan kaynaklanıyor olabilir.ben de ilk zamanlar öyle oluyordu.sonra geçti.ama bu ay arttı.doktorum kalsiyum verdi.onu içmeye başlayınca rahatladım biraz.

X