hamileyimm ve çook kötü durumdayım yardımm?

mirage7171

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2007
72
2
arkadaslar ben 7 haftalık hamıleyım.felaket mide bulantılarım oluyo ve ben kpss hazırlanıyorum.daha dogrusu artık hazırlanamıyorum.aceba serum taktırsam benı kac gun ıdare eder.bılgısı olan varmı taktıran.

tebrik ederim canm Allah kucağına almayı nasip etsin
ben serum takıldığını duymadım ama bulantı için leblebi yemeni tavsiye ederm

canım serum takılmasına dr karar veriyo. sana tavsiyem sıvı tüketimi azalt, kesinlikle aç kalma 2 saatte bir bişeyler atıştır.kraker ,leblebi sana da iyi gelecektir.

sureklı atıstır

krakerlerr

yok cok kotuysen bulantılar ıcın doktorunla goruss

Arkadaşların dediği gibi, sık sık birşeyler yemen gerekiyor. Ama senin şimdi miden bulandığı için yemekte yemiyosundur.
Serumu bilmiyorum ama hap veriyorlar bulantı için.
Umarım uzun sürmez.

hayırlı lsun ama serumu her yedigini kustugu için kendi bünyesi zarar görmemesin diye durumu çok kötü olan gebelere takıyolar yani hastanelik olmadan serum taktıramassın doktorunla konuş bunun için haplar var mümkün oldugunca katı yiyecek tüket.ve mümkünse yemeklerini başkası pişirsinn..

canım mide bulantın için en iyi yol doktorunla görüşmen , hap verecektir. benim de ilk 2 ay mide bulantım oldu özellikle sabah saatleri .. ne yaptım deli gibi bastırmak için yedim yattım yedim yattım... daha ilk 3 ay içinde 5 kilo aldım ( şimdi ki aklım olsaydı doktorumun verdiği hapı kullanırdım (( leblebi ve tuzlu kraker yiyebilirsin bastırmak için . ve kesinlikle sıvı tüketimini azaltma , gebeliğin ilk aylarında bol sıvı tüketmek gerekir !!!!! doktoruna gidersen eğer en iyi şekilde sana yapman gerekenleri anlatacaktır... bu arada hayırlı olsun bebeğin :)))

öncelikle tebrik ederim seni,allah kucağına almayıda nasip etsin...

tuzlu kraker dene, çok fazla sulu şeyler tüketmemeye çalış. benim çok olyordu çok kg kaybettiğim için doktorumun kararıyla 4 gün hastanede yattım. serum yedim ama faydası olmuyordu. seruma emedur iğne attılar ama o da işe yaramadı. 3ay çektim. 3. ayın sonunda otomatikman kendiliğindn kesildi. o yüzden biraz sabır , hamileliğin doğal bir süreci. geçecek, dayanmaya çalış. svgler....

Canim Ben Bir Saglikçi Olarak Serumu önermiyorum çünkü Serula Gecici Olarak Rahatlaybilirsin Ama Dr Daniş Ve Sana Tablet Ilaç Yazacaktir Aslinda Gebelik Bulantilarinin Ilaçla Bir çözümü Pek Olmuyor Boşuna Serum Taktirma Bir Zarari Yok Fakat Geçici çöümdür Seni 5 -6 Saat Rahatlatir Fakat Yine Ayni Devam Edebilir Bende çoook Zorlandim Benim 6. Aya Kadar Devam Etti Bulanti Kusmalarim Ben Birde Ambulansta çalişiyordum Maf Olmuştum Inşallah Senin Uzun Sürmez Kisa Süre Gecer Hafif şeyler Ye Kizartma Falan Yeme Yani Böyle Devam Edecek Ama Dr Danişirsan Sana Ayrintili Bilgi Vercektir Gecmiş Olsun

canım çok bulanıyorsa dr.a danış bulantı hapları var hamişler için...grissini ye bol bol..tuzlu krakerler bulantını azaltır...Allah hayırlısıyla eline almayı nasip etsin...

Canim benimde sabahlari cok bulantim oluyor.bildigim kadariyla serumu cok bitkin halde olanlara yani bulantidan bisey yigemeyenlere takiyorlar cok kilo kaybi oldugu icin sen dr ara rahatlatici bi ilac verir canim.Allah bebislerimize saglik versinde biraz cekcez artik :)

selam canım bende aynı durumdayım su içsem çıkıyor metpamid verdi doktorum ama hiç bi faydası olmadı daha sonrada emedur adında fitil kullnadım yine doktor tavsiyesiyle ama oda fayda etmedi leblebi kraker hiçbişe fayda etmiyo çok kötü durumdayım doktorum haftasonu serum takmamı önerdi birde onu deneyeceğim inş fayda eder günlük yaşantım çok etkilendi yatarak zaman geçiriyorum 1 ayda 5 kg verdim allah bu durumda olan herkese yardımcı olsun :çok üzgünüm:

Doktorum emedur vermişti 2 ay kullandım mide bulantısı hapı,
gebelikte emniyetle kullanılıyor.

Bildiğim kadarıyla hapların pek etkisi olmuyomuş.ama bende hep midem boşken oldu bulantı yani aç kalmayacaksın öğünlerini sıklaştır yağlılardan uzakdur derim sana.Ben tuzlu yeyince bulanıyodu o yüzden çantamda kurukaysı üzüm ve incirle dolaşıyodum.Özellikle kuru kaysı hemen kesiyodu bulantımı.allah yardımcın olsun canım

Merhabalar Bende 14 haftalık hamileyim ve 12. haftadan sonra kokulara karşı bir duyarlılık olustu çalışıyorum öğlen yemekhaneye giremiyorum miğdem kalkıyor böyle oluncada yemek yiyemiyorum. yediklerimi çıkarma olayım yok.
Sabahları değil yemek görünce oluyorum. Sevdiğim yemeklerin kokularına bile dayanamıyorum. bendemi sıksık yesem acaba neyapa biliirim.
Miğdesi bulanalar hep böylemi oluyor. Benım arkadasım yemek yedıkten sonra mıgdesı bulanırdı ve yedıklerını çıkarırıdı 9 ay serum taktılar. Çok şükür öğle değilim
Bende yemek kokusundan yıyemıyorum.
Neyapabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…