Hamileyim ama su içemiyorum

seherrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
478
0
44
Merhaba 11 haftalık hamileyim doktorum hamileliğimin ilk günlerinde gittiğimde bol sıvı al demişti ama ben gün içinde hiç su içemiyorum midem bulanıyor.Taş çatlasın günde 1 litre suyu zorla içiyorum.Bebek için suyun ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve su içememek beni üzüyor.Aranızda benim gibi olan varmı yada siz günde ne kadar su -sıvı içecek tüketiyorsunuz?Bana önerileriniz nelerdir??

cnm ben 19 haftalık hamileyim ve hiç su içemedim ve içemiyorum ama doktorum bebegin susuz falan demedi çok şükür az içiyorum günde en fazla 2 bardak içiyorum nedense inş bişey olmaz bilmiyorum

Okuduğum kadarıyla hamile arkadaşlar günde 2 litreye yakın su içiyorlarmış.Ben en fazla 7 bardak içebildim şu ana kadar.Bazen 4 bazen 5 bardak su içiyorum gün içinde.O yüzden endişelendim.Mesela bugün şu saate kadar 1 bardak su 1 bardak ayran 1 fincan bitki çayı içebildim.Az değilmi?

canım amniyon sıvısı 2 saatte bir kendini yenilediğinden senin aldığın sıvıya vücudun ihtiyaç duyarmış bunun içinde günde en az 2 litre su tüketmen gerekiyor.. dilerim mide bulantını yenip su alımına başlarsın a.s.

canim suyu bir dikiste bardak olarak degil, az az ic. mesela yanina bir pet sise al. yarimliklardan. bir de biraz soguk tutarsan daha iyi olur. havalar da soguk ama buzdolabinda boyle hafif serinlesin su. boyle aklina geldikce bir iki yudum ama hic yanindan ayirmiyorsun siseyi. sonra bir bakiyorsun sise bitmis. bu siseyi 4 kere bitirmeye calis gunde. 2 lt eder ya.

yani bu hafif sogumuz su gercekten insana ferahlik veriyor. normal su mideyi bulandiriyor. zaten midesi bulananlara da buz gibi su oneriyorlar ama biz hasat olmak istemeyei zdegil mi? o seebeple ferahlik verecek soguklukta ve belli olcude.

bende içemiyordum doktorum pipetle iç ne içersen dedi daha iyi oldu birde soğuk suda işe yarıyor.

merhaba herkese kızlar hamilelikte su içmek çok önemli ben ilk hamileliğimde fazla su tüketmediğim için sezeryan olmak zorunda kaldım çünkü bebeğimin suyu azalmıştı güzel annişler su alımını ihmal etmeyin bende yarım litrelik pet şişeyi yanımdan hiç ayırmıyorum azar azar içiyorum ve akşama kadar 2 litre bitmiş oluyor su çok önemli

merhaba cnm bende 27+3 günlük hamileyim ve fazla su tüketemiyorum.ilk hamileliğim yaza gelmişti fazla içebiliyordum.kışın insan fazla susamıyor.inş sağlıklı bi şekilde doğar bebişlerimiz.

Zorluyorum kendimi ama olmuyor 1 litre ancak içiyorum.Bunun yanında ayran bitki çayı vs de tüketiyorum.Susayayım diye turşu aldım yedim tuzlu tuzlu o bile fayda etmedi:)))

bitki çaylarına çok yüklenme sehercim. turşu ve tuzdanda uzak dur :)) ilerde damacana gibi olursun benim gibi söyliyim :))

ben yanında tuzlı bisküvi ile tüketiyorum içemediğim zaman. çubuk kraker falan.midem sadece suyla dolu gibi olmuyor o zaman. bazen çikolata alıyorum ağzıma susayım diye. yine de 2 litreyi ancak yapıyorum. idrar yollarımda enfeksiyon olduğu için en az 2,5 litre diyor doktorlar bana..

Bende en fazla 1,5 litre içebiliyorum, doktorum her gidişimde bol su iç demeyi ihmal etmiyor.

canım kafana takma şimdiden su problem olmaz ama 4 ay bitince bol bol içmeye bak o zaman kadar mide bulantında geçer hem..bende içemiyordum ama şimdi maşallahım var suyumda çok iyi..şuan zaten seninki çok küçük.suyun sorun olmaz..yani şuan seni zorlasalarda içtiğini çıkartacaksın ben öyleydim çünkü..

mehabalar ben 15 haftalık hamileyim bende 8 haftalık hamileyken su içemiyordum ve kabızlık sorunu yaşayınca kendime bir litrelik su şişesi alıp yanımda gezdirdim ve şuan günde 3 lt su içiyorum.şişeyi gözünün yanından ayırmayınca insan içiyor ve bulantıda azalıyor.şuan bağırsak sorunum yok ve çok rahatım.sende böyle birşey yapabilirsin.birde nekadar çok su içersen bebeğin okadar rahat harekaet eder ve mutlu olur.

1 litre içebiliyosan maşallah sana. ben ilk 5 ay su içemedim. yani 2-3 bardak anca içtim anında kusuyodum çünkü. yudum yudum iç suyu bi dikişte içince mide bulanıyo. ben ağlıyodum artık su içmek istiyodum. ayrıca bilinenin aksine su içmeyle amnion sıvısının bir alakası olmadığını okudum. vücut kendi üretiyor. içtiğimiz sudan farklı bir yapısı varmış. zaten ben hiç 8-10 bardak kuralına uymadım. heralde suyu azalacak biri varsa o da bendim ama hiç azalmadı.

yalnızca vücudum susuz kaldığı için mi nedir kasılmalarım erken başladı.

canim bende hamileligimin basinda ayniyidim..
su ictikce bulantim artiyordu..
ama geciyor o dönem inanki..
16. haftadan sonra gecti bende bulantilar istifralar..
sonra bi güzel gözüm acildi..
suyumuda rahat icmeye basladim

telaslanma canim..

güzel bir hamilelik diliyorum sana
a.s.

Zorluyorum kendimi ama olmuyor 1 litre ancak içiyorum.Bunun yanında ayran bitki çayı vs de tüketiyorum.Susayayım diye turşu aldım yedim tuzlu tuzlu o bile fayda etmedi:)))

E turşuyu yersen üstüne içtiğin su zaten anca turşudaki tuzu karşılar. Gene vücudunun ihtiyacı olan suyu içmiş olmuyorsun ki??

En iyisi azcık dolaptan karıştırmak. Böylece mide de pek bulanmıyor.

Evet, ben de 2,5 - 3 lt su içip kabızlık yaşamayanlardanım.. Çok faydası oluyor. Hem de her gün 1 muz yediğim halde!

benimki 16 hafta 6 günlük ve şu ana kadar hiç suyumu eksik etmedim
zaten Allaha şükür hiç mide bulantım olmadı
işe gittiğimde ka bardak su içiyosam defterime karalıyorum :)
eve geldiğimde de bi o kadar içiyorum
2 litreyi geçiyodur herhalde
sonra geceleyin hep tuvalette buluyorum kendimi

Son düzenleme:
tavsiyem suyu bol bol icin bi arkadastan duydum su ne kadar fazla olursa bebegin yeride o kadar genis oluyormus bebekde daha iyi gelisip iri bi bebek oluyormus ,su her zaman faydalidir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…