hamileyim ama rahmim kalp şeklinde :((

angelic

Guru
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2007
176
0
6 haftalık hamileyim bugün keseyi görmek için ultrasona baktığımızda doktorum rahmimin kalp şeklinde ve düşük tehlikesinin olduğunu söyledi. daha önce hiç böyle birşey duymamıştım. Bu konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar çevresinde yada kendisi bu durumu yaşayan varsa paylaşabilirmi acaba hamile olduğuma sevinemedim bile zor kavuşmuşken kaybetme duygusu sardı beni.. kaybetmemek için neler yapmalıyım, düşük olmadan gebelik ilerleyebilirmi???

Hayırlı olsun arkadaşım allah tamamına erdirsin.hiç canını sıkma.benimde rahmim kalp şeklinde bana hamile kalamssın demişlerdi kalırsan düşer demişleri.ama 3 kez hamile kaldım arka arkaya.ama aradaki dış gebelikti malesef.ilk oğlumu 36 haftalık dünyaya getirdim çünkü o kadar yaramazlık yapmışki kordon 3 sefer boynuna dolanmış nefes alamayınca hemen doğuma aldılar.ama gayet sağlıklı doğdu.ikinci oğlumuda 30 haftalık dünyaya getirdim ama ondada hem şeker hem tansiyon oluştu.preklemsi sebebiyle erken doğum yaptım 2 ay küvezde yattı ama şu an 9 aylık oldu iyi allaha şükür.demek isteğim doktorların aksine düşüğüm olmadı doğumlarım erken oldu ama rahim şeklimle hiç bi alakası yoktu allah sana ve bebeğine sağlık versin umarım zamanında kucağına alırsın bebişini.hiç canını sıkma kesinlikle engel deil.

Allah bağışlasın canım umarım bende sağ sağlim kavuşurum aşılama denemiştik tutmadı bu kendiliğinden oldu Allahın bi mucizesi diyorum yani kavuşmuşken bebeğime kaybetmek istemiyorum biraz olsun içime umut oldun sağol

sakın moralini bozma canım anneminde rahimi aynı biz üç kardeşiz doğumlarıda gaet güzel geçmiş canını sıkıpta bebeğide strese sokma dr kontrollerini aksatma düşük tehlikesinin daha yüksek oldğ söylenio bu durumlarda ama hamileliğinin 2 ayını evde sakin geçirmeni tavsiye ederim bi yakınımda aynı durumdaydı 3 ay yattı düşük tehlikesi var diye canım kendini koru araba vs binme en azından şu 2 ay bi geçsin çocuk yerleşsin zaten dr bunu hemen anlar korkulck bişe yok senin stresini bebekde hissediyo rahat ol iyi düşünki iyi olsun allah kucağına almayı nasip etsin inşallah

insan başına ne geleceğini bilmiyo daha önce hiç böyle birşey duymamıştım insan aklına gelirmi benimde başıma gelebilir diye işte böyle güzel şeyler duymak umut oldu içme inan sevinemedim çok korkuyorum kaybetmekten bişey olacak diye yatmam gerekirse yatarım yeterki sağ salim kavuşayım bebeğime..çalışıyorum bende ama yatman gerek falan demedi doktor sadece biraz dikkat et kendine dedi uzun yolculuk, ilişki falan yasak dedi dr ne derse uygulucam artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…