Hamilemiyim? Yardım ve yorum lütfen..

mehtapsumehtap

Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
5
0
Merhaba arkadaşlar

27 haziranda regl oldum yumurtlama gününe denk gelmesi için ultrasonla yumurta takibi yaparak 11 temmuzda korunmasız ilişkiye girdik. Şimdiye kadar adet günlerim 1 er gün erken olurdu yani benim 26 temmuzda adet olmam gerekiyordu. Fakat 20 temmuzda hafif bir kahverengi leke ertesi gün simsiyah bir akıntı gibi bir şeyler ve daha ertesi günde kırmızı adet kanaması şeklinde 3 gün süren bir adet dönemi geçirdim.
Tutmadığını düşündüm fakat çok erken adet görmüştüm. Son bir kaç gündür kendimde oldukça halsizlik baş dönmesi uyku hali hissetmeye başladım eczaneye gidip tansiyon ölçtürdüm tansiyonum normaldi. o anda bir gebelik testi alıp bakmak geldi aklıma. testi uyguladım direk ikinci çizgi çıktı eczaneye götürüp durumu anlattım eczacı bayan bana üstüne görme olabilir bu teste göre pozitif gözüktüğünü söyledi. eczaneden çıkıp ofise geldim aradan bir 15 dk geçti teste tekrar baktığımda o ikinci çizgi kaybolmuştu.
bende gidip bir test daha aldım tekrar yaptım busefer tek çizgi çıktı 15 dk sonra baktığımda 2. çizgi silik olarak gözüküyodu.
Yani anlayacağınız hiç bir şey anlamadım.
Aranızda bana yorum yapacak tecrübeleri olan ve fikirleri olan arkadaşlardan yorum bekliyorum..

2 senedir o kadar çok gebelik testi aldımki hiçbirine güven yok bence.baş dönmesi kokulara duyarlılık fln fln birçok sebep vardı kesin hamileyim dedim.test aldım ve çift çizgi.sağlık ocagına koşa koşa gittim.uzun süredir bebek istiyorduk fakat nasip olmadı henüz.ve kan testinde negatif çıktı.her ay neredeyse yapıyorum genelde hamile olmadığım halde çift çizgi çıkıyor.testlere güvenme derim.en iyisi kan testi sonuç %100 doğru.umarım hamilesindirde benim gibi evlat hasreti çekmezsin...

bu arada birşey daha fark ettim.bende bu 1-2 gündür acayip bir baş dönmesi var.şimdiye kadar gebelik olmadıda şimdimi bu ay mı olacak desemde sanki her hissttiğim gebelik belirtisiymiş gibi geliyor.adetim 2-3 gün geciktimi kesin hamileyim diyorum eczaneden test alıyorum hemen ama negatif çıkıyor hüsrana uğruyorum.neden gebelik yokken gebelik belirtilerini hissediyorum ??? inanılmaz bir şekilde başım hiç durmadan dönüyor.hastaneye gitmek istiyorum ama bir baş dönmesiyle neden bu kadar basit birşey için insanları yorayımki diyorum.şimdilik beklemedeyim hakkımıza hayırlısı...

gebelik olma ihtimali yüksek. bence de arkadaşı dediği gibi hemen bir kan testi yaptırın

baş dönmesi tansiyon düşüklüğünden de kaynaklanabilir. bence doktora gidip durumu anlatın. orucun etkisiylede susuz ve aç kaldığımız için başın dönebilir. o yüzden oruçtan sonra şikayetlerin devam ederse doktora mutlaka git derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…