Hamilelikte sola yatış

Gecer35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2021
238
65
38
Herkese merhaba,
Arkadaşlar bn 6 aylık hamileyim. Ara ara
Ok zorlanıyorum. Yatış pozisyonu bi türlü halledemedim uyuyamıyorum. Ben hep sağ tarafa yatan biriyim sırt üstü ya da yüz üstü .. sol tarafa yatamıyorum. Bu sefer sağ tarafa yatmaktan kasıkları ağrıdı .Sırt üstü yatayım dedim yastıkla destekleyerek ona da Dr çok sıcak bakmadı . En iyisi sol tarafa yazmakmış. Denedim yatmayı am sanki çocuk o tarafa yığılıyor bu sefer onu ezmiş gibi hissediyorum zarar verir miyim ona .. bunun için endişeleniyorum. Uyumak mümkün değil gözümden uyku akıyor .. Ne yapacağımı bilmiyorum .

Ne yapmalıyım ?

Çocuk yığılmıyor, sen ‘yığılıyor mu acaba-içerde napıyo acaba’ kaygısına giriyorsun o yüzden rahat edemiyorsun psikolojik olarak.. ayrıca hangi pozisyonda rahatsan o pozisyonda uyu bence, yani hamileliğin riskli bi hamilelik değilse..
senin uyku düzenin şu an büyük önem taşıyor.
Doktor neden sağlıklı bakmadı ayrıca sırt üstü yatmana ?

Öncesinde farketmeyeceğini söyledi şimdi işe sola doğru yatmanın daha avantajlı olduğunu … bn de arada kaldım

Endişeni anlıyorum bitanem zor valla.

Öncelikle sırt üst yatma doğru değil faydalı da değil sol taraf en doğrusu ama aralıklarla değiştirip sağa da dönebilirsin…

Dönerken gövdeni kaldırıp dön…

Zor süreç ama sabır az kaldı…

Gecenin bi yarısı ayaktayım uyuyamıyorum..sola dönünce karnım dökülüyor sanki ağırlık var 7 yastık var yanımda faydası yok uygun pozisyonu bulamıyorum bir türlü.. bn nasıl dayanacağım inan nilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…