Hamilelikte saç kesilir mi?

sara9292

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2021
91
19
31
Merhabalar
16. Haftalık hamileyim , saçlarım çok bakımsız kestirmek istiyorum havalarda çok bunaltıcı çok terliyorum. Ama bazı insanlar hamileyken saç kesmenin günah olduğunu söylüyor bebeğin ömrü kısalır gibi şeyler söylüyorlar çok etkileniyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Merhabalar
16. Haftalık hamileyim , saçlarım çok bakımsız kestirmek istiyorum havalarda çok bunaltıcı çok terliyorum. Ama bazı insanlar hamileyken saç kesmenin günah olduğunu söylüyor bebeğin ömrü kısalır gibi şeyler söylüyorlar çok etkileniyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Günah mı diyorlar 😂😂

Bizzat annem söylüyor 🫣 4 aylık gebeyken saçını kestirmiş bebek 2 hafta sonra öldü diyor bunlar batıl inanç ama insan bir acaba demiyor değil yani …
O zaman kestirmeyin ya😬 hem hamilelikte saçlar güzelleşiyor 😁

Beneğin ölümünü saç kesimine mi bağlıyor gerçekten böyle bir cahillik ne gördüm ne duydum
Beneğin ölümünü saç kesimine mi bağlıyor gerçekten böyle bir cahillik ne gördüm ne duydum
Saçma gelebilir, bana da saçma geliyor ama annem Hakkında düzgün konuşun şurda adam gibi bişey sordum bokunu çıkarmayın ha sizi ilgilendirmeyen konuysa hiç takılmayın boşa ne benim zamanımı alın ne de kendinizi oyalayın

Saçma gelebilir, bana da saçma geliyor ama annem Hakkında düzgün konuşun şurda adam gibi bişey sordum bokunu çıkarmayın ha sizi ilgilendirmeyen konuysa hiç takılmayın boşa ne benim zamanımı alın ne de kendinizi oyalayın
Anneniz olunca cahillik olmuyor mu,siz doğru düzgün konuşun seviyesizce yazdığınıza bir bakın

Merhabalar
Ne alaka? Hurafelere inanmayın. Cahil cahil yorumlar ya lafa bak

ne kendimi oyalayacagım hanımefendi cahilce olduğunu yazıyorum ki inanmayın diye,soran sizsiniz

Screenshot_2023-06-26-21-49-56-598_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Merhabalar
Valla ben hamileliğim boyunca iki kez kestirdim saçta boyatilmis deniliyor boyatsam bitkisel boyayla yaparim ama onu da sacimdaki boya aksın diye yapmıyorum valla onlar koca karı lafları bence takılma hiç öyle kendini sartlama yaşlılara kalsa hamileyiz diye hiç birşey yapmiycaz yani

Saç kesilir neden kesilmesin..kalbinizi bozmayin eğer saclarinizi kestirecekseniz🙏
Benim ilk kızım 10 yaşında.hamileyken hep kendim uçlarından makasla aldım.simdi ikinciye hamileyim.yine kestirdim.14 haftaligiz.ayrica doktorum 12.haftadan sonra organik saç boyasiyla saçlarımı boyayabilecegimi söyledi boyadim ☺️ ilk kızımda da boyamiştim.anneniz tesadüf yaşamiş diye düşünüyorum.ben saç kesimi ile ilgili olacağını düşünmüyorum.doktora da sorsanız o da size hiçbir bağlantısınin olmayacağını söyler diye düşünüyorum ☺️sevgiler 🌹❤️

Sizin sorunuz adam gibi degil, cok cahilce. Bence konunun 💩 cikaran biz degiliz

Ne desin sırf sizin anneniz diye cahillik değil mi desin? Yoruma gelemiyorsanız sormayın o zaman yahu.

Merhabalar
Annem 7 aylık kestirmiş maalesef kardeşim ölmüş. Ben de kestirecektim de etrafımdaki herkes sakın kesme dedi. Çok da farz değil kesmedim canım yine sen biliyorsun tabiki ☺️🙏🏻🌸

Ilk defa böyle bisey duydum. Sürekli bisey olacak mi tedirginligi yaşarsınız gibi geldi, boyle bir korkunuz varsa kestirmeyin. Ama kestiren akrabam var,hatta bitkisel boyayla boyatti bile. şükür sorunsuz doğurdu ve büyüttü.

X