Hamilelikte otobüs yolculuğu

elmalxix turta

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2007
1.182
4
47
Sevgili hamişler,
Allah kısmet ederse yarın akşam tatile çıkacağız. Otobüsle 13-14 saat sürer tahmin ediyorum...
Hamişken otobüs yolculuğu yapanlar, sizden tavsiye bekliyorum... Yanıma neler alayım? Sevgilera.s.

Son düzenleme:
Canım ben şimdiye kadar yolculuk yapmadım ama arabayla yapılan yolculuklarda her bir saatte hamilelerin dolaşması gerektiğini söylüyorlardı. Tabii otobüs olacağı için sen de molalarda yürürsün. Bir de otobüste de olsan yapman gereken küçük egzersizler varmış. Ayağını uzatıp, bilekten kasıp bırakacakmışsın. Gerinmek gibi. Yanlış bir şey de söylemek istemiyorum bu konuda, gebelik sitelerinde yazıyor bu konuyla ilgili şeyler

arkadaşım yolculukla ilgili inan en ufak bir cümle bile kurmayacağım... amaaaaaa.....
Sarıgerme demişsin ya bende kendi kendime "ora nere be" dedim ve google'a sordum... ne harika bi yermiş ööle... özellikle butik oteller harika.... acaba siz nerde kalacaksınız yani bana da tavsiye edbileceğin bişeyler var mı.... harikaymış... a.s.a.s.a.s.
şimdiden iyi tatiller güzel vakit geçirirsiniz umarım Aşkınla be bebişinizle... a.s.a.s.

Canım biz de ilk kez bu sene gideceğiz. Erken rezervsyondan Magic Life'ı ayarlamıştık. Bakalım, beğenirsek bol bol anlatır tavsiye ederim.

güle güle gi canım ne bulursan al yanına bence ben otobüsle adım
atmam bir yere çok sıkıcı oluyorr
ama ben nere gitsem yanıma ne varsa alıyorum

merhaba canım ben gecen hafta bugun 5 saatlık yolculuk yaptım bırsey olmadı senınkı uzun sürecekmıs bunun ıcın ayaklarını bılekten oynatmaya calıs molalarda da bol bol yuru canım sımdıkı otobusler konforlu

canım doktorunla konuştunmu bizde 15 güne kadar 12 saattlik bi yolculuk yapcaz ama korkuyorum acaba bi sakıncası varmı die yrn doktorda randevum var sorcam ona göre gitcem.bende burda konu açtım bikaç gün önce uzun yolculuk yapanlardan bilgi alıyım die genelde pek bi sakıncası olmadıgını yazmışlar bide wc ihtiyacı hamilelikten dolayı çok duyuyoruz ya o zor oluyo habire tuvaletin geliyo falan yazmışlar.sen doktorla konuştunmu cnm neyse git gelde benlede tecrübelerini paylaş

şubat ayında gümüşhane izmir arası yolculuk yapmıştım yani tam 24 saat:)doktoruma danıştım hiçbişey olmaz dedi.her molada mutlaka in ve yürü..ben sogukA gece bile indim ve yürüdüm.ne agrım ne sızım oldu;ne olur ne olmaz yolda yemek yeme bence..midene dokunabilir.simit ayran vede naneli sakız mutlaka olsun yaınnda canım..

ben de 10 haftalık ken 15 saatlik yolculuk yapmak zorunda kalmıştım.mecburen gittim.hatta düşük tehidim de vardı.doktorum yollar düz ise gidebilirsin dedi.gittim ve geldim çok şükür.ancak yooların durumu önemli.engebeli olmamalı.bir de yolculuk sırasında altına dogun bir minder koy çok fark ediyor..

Sonunda 14 saatlik otobüs yolculuğumu yapıp döndüm kızlar. Eğer otobüsle seyahat etmeyi düşünenleriniz varsa bineceğiniz otobüsün konforlu olup olmadığını iyi araştırın derim. Biz Kamil Koç'la seyahat ettik ve otobüsleri o kdar rahatsızdı ki benim için tam bir çileye döndü. Allahtan yanıma yastık falan almıştım da biraz olsun popomu rahatlatabildim. Bu arada tuvalet derdi gerçekten sorun oluyor. Seyahate çıkmadan önce sıvı alımını kısıtlamakta fayda var. Bunun dışında Allah'ıma şükür sağ salim döndük... Başka ne isteyebilirdim ki...

canım yaa çok zorlanmışsın ben de gideceğim bu ayın sonunda tatil için eşimin memleketine gideceğiz, osmaniyeye. yaklaşık 13-14 saat sürüyor, ama bir avantajım var arabamızla gideceğiz o yüzden herhangi bir rahatsızlık çekeceğimi sanmıyorum. inşallah öyle olur, senin de geçmiş olsun

merhabalar bende aranıza yeni katıldım 16.5 ve ben haftaya uzun yola çıkcam tedirginim ama sizlerin tecrübelerinden yararlanıp dediklerinizi yapıcam umarım çok kötü geçmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…