Hamilelikte nasil besleniyorsunuz

bedef

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2007
2.578
1.671
kıslarben 8+4 günlük hamişim çok şükür fakat nerdeyse hiç birşey yiyemiyorum yani yiyorumda yememem gereken şeyler yemeklerimi zaten zor yapıyorum oruçlu olanlarımız var diye neler yediğimi yazmak istemiyorum aslında.mesela salam yiyiyorum onu yemem gerekiyo yani şunu sorayım neler yemelyim neler yememliyim bilmiyorum en kötüsüde süt içemiyorum ne yapıcam bilmiyorum bebeğimiz gelişmemesinden korkuyorum:1no2:

canım öncelikle tebrikler allah sağlıklı analı babalı evlat nasip etsin.ilk 3 ay miğde bulantısından çok fazla birşey yenmemei normal.ama böle bi zorunun yoksa,hergün yumurta 1 kase yoğurt ve 1 bardak sütü muhakka içmeye çalış.ve haftada 4 gün sebze,1 yada 2 gün beyaz et(balık) 1 gün kırmızı et ve 1 günde bakliyat tüketmeye çalış.sık sık ve az yemek gerekiyor.kahvaltıda peynir muhakka ye.ben yeşillik hastasıyım ve bol bol yeşillik salatası yapıp yiyorum.hergün sabah kahvaltıda taze sıkıp portakal suyumu içiyorum.günde 1 meyve yiyorum.bende şimdilik bu kadar.ben bunları yapıyorum.1 haftada bu düzene alışırsan gerisi kolay oluyor.

Bak tatlim gunde bir bardak veya daha fazla sut tuketmelisin vede su gunde en az bir kase yogurt yemelisin haftanin en az 3 gunu et veya balik yemelisin cunku omega 3 balikta veya tom baligida yiyebilirsin bebeginin kilo almasini istiyosan karn9in muhakka ceviz veya findik tutket yemin ederim benim oglum karnimda gelisim gereligi vardi doktor findik fistik ceviz butr seyleri yemeemi soykledi doktora gittigimda beben 2100 gramdi bir hafta sonra dediklerini yedim ve gitim bebegim 1 haftya icinde 700 fgram almisti sok olmustum neyse canim senin konuna gelince surekli meyve ye muz portakal zzamni geliyo sutekli turket calsium neyde varsa onu yemeye calis bence eger miden kaldirdigi surece yiyebildigin kadar ye ama sik sik ye az ye hem senin acindan ii hemde bebek acisindan iii sik sik fakat az yersen sende kilo yapmaz bebegine yarar anne karnindaki bir bebekte anne yemek yiyince bebege 2 saat sonra besinler ulasirmiss canim kib saglikla kucagina altatlim ben biraz fazlami gevezelik ettim ne

çok sağol canım yaa bunları yapmaya çalışıcam zorliyim kendimi diyorum ama zorlayıncada bu sefer büyün günüm mide bulantısıyla geeçiyo sürekli gün içinde midem bulanıyo

Bak tatlim gunde bir bardak veya daha fazla sut tuketmelisin vede su gunde en az bir kase yogurt yemelisin haftanin en az 3 gunu et veya balik yemelisin cunku omega 3 balikta veya tom baligida yiyebilirsin bebeginin kilo almasini istiyosan karn9in muhakka ceviz veya findik tutket yemin ederim benim oglum karnimda gelisim gereligi vardi doktor findik fistik ceviz butr seyleri yemeemi soykledi doktora gittigimda beben 2100 gramdi bir hafta sonra dediklerini yedim ve gitim bebegim 1 haftya icinde 700 fgram almisti sok olmustum neyse canim senin konuna gelince surekli meyve ye muz portakal zzamni geliyo sutekli turket calsium neyde varsa onu yemeye calis bence eger miden kaldirdigi surece yiyebildigin kadar ye ama sik sik ye az ye hem senin acindan ii hemde bebek acisindan iii sik sik fakat az yersen sende kilo yapmaz bebegine yarar anne karnindaki bir bebekte anne yemek yiyince bebege 2 saat sonra besinler ulasirmiss canim kib saglikla kucagina altatlim ben biraz fazlami gevezelik ettim ne

yok canım ne gevezeliği bu bilgileri alabilmek için açtım konuyu hatta daha fazla bişiler biliyosan paylaşmanı isterim

canim bence bilincli beslen...
oyle iki kisilik yiyeceksin mantigiyla degil aman...
yoksa kilolarin onune gecemezsin...sen sut ve sut urunlerini bol yemeye calis cunku bebeginin kalsiyuma cok ihtiyaci var....beyin gelisimi icin de balik ve cevizi oneririm,icindeki omega3 vitamini cok yararli..tabi meyve ve sezbe de yemelisin.....kizartma,salam,sucuk yeme...hele cig kofte sakin ha...
bi de dr larin da dedigi gibi oyle birden cok yeme,az az cabuk cabuk ye...
yoksa miden seni rahatsiz eder...

birde arkadaşlar tostu çok yiyiyorum daha doğrusu yiyebildiğim için yiyiyorum ama oda bağırsak sorunu yapıyo işte peki ekmeği nasıl yemeliyim yani kepekli çavdar yada beyaz ekmek.kepekli ekmek tavsiye ediyolar sanırım fakat kepekli ekmek sürekli tüketildiğinde kansızlık yapıyo diye biliyorum ben yanlışmı biliyorum yoksa

bedefcim pirinc makarna beyaz ekmek gereksizz besinlerr
onlari hic yemesende yesende ne faydasi ne zarari var
tek zarari kilo
kepekli ekmek beyin gelisimi ve sindirim acisindan cok faydali tavsiye ederim ama kendimde yiyemiyorumm
kansizlik yapmaz korkmaa yapacagini dusunursem domates ye bol boll hem faydali hem kilon acisindan zararsizz
bol bol meyve yee sut ve sut urunlerii
sut urunlerinde light urunleri tercih et
cunku kalsiyumu orani daha fazlaa hem senin acindanda cok daha iyii balik yemeye calis maalesef ben yiyemiyorumm malum tiksinmee bu yonde oldu benim
canin tatli cekersede sutlu tatlilari dondurma sutlac muhallebi vs bunlari tercih et
simdilik bunlar geldi aklima canim
umarim yardimci olabilmisimdirr

bedefcim pirinc makarna beyaz ekmek gereksizz besinlerr
onlari hic yemesende yesende ne faydasi ne zarari var
tek zarari kilo
kepekli ekmek beyin gelisimi ve sindirim acisindan cok faydali tavsiye ederim ama kendimde yiyemiyorumm
kansizlik yapmaz korkmaa yapacagini dusunursem domates ye bol boll hem faydali hem kilon acisindan zararsizz
bol bol meyve yee sut ve sut urunlerii
sut urunlerinde light urunleri tercih et
cunku kalsiyumu orani daha fazlaa hem senin acindanda cok daha iyii balik yemeye calis maalesef ben yiyemiyorumm malum tiksinmee bu yonde oldu benim
canin tatli cekersede sutlu tatlilari dondurma sutlac muhallebi vs bunlari tercih et
simdilik bunlar geldi aklima canim
umarim yardimci olabilmisimdirr

çok sağol canım gerçekten bu bilgiler çok güzel yapmaya çalışıcam yapabildiğimi inşallah daha fazlasını yaparımda bebeğimi iyi beslerimcokacimcoook:emir_bebek:

birde su icmek cok faydali,suyu hic icemeyen biri olarak bebegim icin gunde 2yada 3 litre icmeye calisiyorum,

X