Hamilelikte mide bulantısı

gerçekten bulantısız gebelik geçirenler kıymetini bilsinler, hoş belki onlarında başka dertleri vardır tabiki, bizim serüvende böyleymiş :) benim kızım olucak :)
Ayy ne güzel allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin:)
mandalina elma ayva kivi havuç muz bunlar hafifletiyordu çok ,krakerin hiç faydasını görmedim açıkcası
Hiçbi şeyin faydası yok gibi ya çok değişik bi bulantı bu. Muz ve portakal yiyorum bende biraz bastırıyo. Krakeri de yiyorum o da bazen iyi geliyo.

Kaçıncı haftadasın sabret birazcık gecer inş 14. haftalarda :)

Ben de 13.haftadayim hala devam ediyor.neler cektim her hafta serumla beslendim. Hastanede yattim. Bana da ayva iyi geliyordu. Allah yardımcı olsun..

Ben de 13.haftadayim hala devam ediyor.neler cektim her hafta serumla beslendim. Hastanede yattim. Bana da ayva iyi geliyordu. Allah yardımcı olsun..
Sağolasın allah seninde yardımcın olsun. Ayvayı aldım da daha yiyemedim ya onu denicem çok kişi ayva dedi.

6. haftadayım ya daha çok var o zaman eyvahlar olsun yandım:)
hiç gecmeyecek zannediyosun hem zamanın hem bulantının ama inan geciyor bir rahatlama geliyor benim 14.haftada gecti gibi oldu tam gecmedi 16.17.haftalarda komple gecmişti yanlış hatırlamıyorsam :)

hiç gecmeyecek zannediyosun hem zamanın hem bulantının ama inan geciyor bir rahatlama geliyor benim 14.haftada gecti gibi oldu tam gecmedi 16.17.haftalarda komple gecmişti yanlış hatırlamıyorsam :)
Ayy umarım benim daha erken geçer ya sanki yıllardır böyleyim yıllardır bulantı yaşıyom gibi geçse de rahatlasam bende.

Hamilelik tecrübesi olanlardan çözüm önerileri istiyorum mide bulantılarını nasıl geçirdiniz ya da hafifletebildiniz? İlaç kullanmıyorum onun harici çözümleri olan var mı arkadaşlar?
Yagli yemeklerden uzak durdum ve kokabilck herturlu seyden. Canimin istemedgi hicbisyi yemedm gormedm bile diyebilirm:)) arti olark da yemeklerden snra midemi bastirsn diye ayva ve elma yedim. Ve genelde de hep uzandim. Bulanti olunca yatiyodum ve hep vardi da :) o yuzden iki ay heep yattim. Ilk cocuk olnca rahattm baska sorumluluk olmuyor. Bu sekilde hic cikarmadim fazlasyla direndm diyeblrm. Tabi iyi bisy olmayablr cikartmamak ama benm icin kabustur o yuzden

Bulantı olunca kafan yastıktan kalkmıyo zaten bende öyleyim sürekli yatıyorum. Yemek göresim değil adını duyasım bile yok normalde mecburiyetten bi şeyler yiyorum. Bende de kusma olmuyo sadece bulanıyo şu anlık ama ilerleyen zamanda olur mu bilemiyorum. Sen kurtulmuşsun ne güzel benimde çabucak geçer umarım.

Bitti cok sukur bende olani yazdim. Ilac dr istersen verym dedi ama ben istemdm. Yemekte makarna patates gecistrdm inanki iki ay yapablck bsym yoktu zaten ben mutfaga giremedm esimin elinden de bunlar geldi:)) eger annem falan olsaydi yanmda daha iyi besleneblrdm. Cok sukur ki degerlerm iyiydi etkilemedi.. sennde gecer ins en kisa zamanda, gecnce insan hatrlamiyr bile. Ama tavsyem yemekten snra ayva elma bana inanlmaz iyi geliyodu deneyeblrsn

Portakal yiyorum ben genelde o iyi geliyo bi de limonu sıkıp sıkıp içiyorum baya rahatlatıyo. Ayvayı da denicem daha denemedim.

Kızlar merhaba,

7+4 hamileyim son iki gündür kusma durumum oldu, bu iki günde birer kez kustum .En son dün akşam kustuktan sonra mide bulantım birden kesildi birde son 3 gündür önceden gece mutlaka bir kez tuvalete kalkarken bu sık idrar durumunu da yaşamıyorum. En son gittiğim muayene de bebeğimin kalp atısını duymuştum şimdi ise korkuyorum benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı? lütfen acil cevap???

Merhabalar, ben de şu bulantılardan çok çekiyorum. İlaç kullanmak da istemiyorum, neler yapılabilir

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler ama ben geçirdim o dönemleri şimdi bebeğin susması için çözümler arıyoruz:) arayanlara yardımcı olsun cevabınız:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaslar ben 6ncı haftamdayım.. çok fazla mide bulantım var yataktan kalkamıyorum ne yesem kusuyorum.. su bile içemiyorum ondan bile tiskiniyorum.. mutfaga giremiyorum resmen.. meyve zencefil filan hic birsey istemiyor canım.. napabilirim başka bilmiyorum lütfen yardım edin.. 5 günde 2 kilo zayıflamışım.. bunlar normal mi doktora gitmem gerekir mi ?

Hamilelik tecrübesi olanlardan çözüm önerileri istiyorum mide bulantılarını nasıl geçirdiniz ya da hafifletebildiniz? İlaç kullanmıyorum onun harici çözümleri olan var mı arkadaşlar?
Hamilelikte mide bulantıları ortalama olarak 6.haftadan itibaren başlar ve 3 aylık oluncaya kadar devam eder. Bu süreçte ağır yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Yanınızda her zaman tuzlu kraker tarzı yiyecekler bulunsun mide bulantısında birkaç tane yiyerek mide bulantısına ufakta olsa çözüm bulmuş olabilirsiniz.

Bende hicbir belirti olmadi bazen unutuyorum hamile oldugumu:) Rabbim yardimciniz olsun arkadaslar

6+5 haftalık hamileyim. mide bulantılarım o kadar çok ki mutfaktan korkar oldum,yemek adlarını duymak istemiyorum, kraker vs hiç işe yaramıyor. zaten demir ilacı ve vitamin aldığım için mide bulantısı ilacını içmek istemedim. ilk hamileliğim ve 1 kilo verdim. ayvayı evde yiyorum ama çalıştığım için iş yerinde denemedim. sürekli mide kaynaması,bulantısı ile yaşamak ne zor. yemek yiyemediğim için psikolojik olarak da rahat değilim. rica etsem tecrübelerinizi paylaşır mısınız

Doktorum bana akupunktur bileklik vermisti bulandim icin ve cok leblebi yiyebiliyodum hamileligimin ilk ayi 5kg vermistim

ne güzel ..benimde 6.haftada başkadı hemen hemen her gün sabah ve aksamları kusmam oluyordu tabi günun belirli kısmında da arada oluyordu suan 14haftalıgım yeni yeni azaldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…