Hamilelikte mide bulantısı

Dediyy

Çoğul tontikolar..
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2017
5.630
14.517
Hamilelik tecrübesi olanlardan çözüm önerileri istiyorum mide bulantılarını nasıl geçirdiniz ya da hafifletebildiniz? İlaç kullanmıyorum onun harici çözümleri olan var mı arkadaşlar?

Onu yiyorum çok kısa bir süre geçer gibi oluyo sonra tekrar başlıyo biraz daha rahat ettirecek bi şeyler arıyorum bulabilirsem:)

Bende cubuk kraker visne suyu kizarmis ekmek beyaz peynir ve salcali makarnayla 3 hafta gecirdim. Sonrasinda cok sukur bitti bulantilarim. Uzun sureli geciren bisey bulamadim ben o surede. Mutsuz bir şekilde dolaniyordum etrafta. Ins seninki de uzun sürmez cabuk gecer.

İyi bari çabuk bitmiş senin bulantın benimkide çabuk geçer umarım. Çok kötü ya aynen bende mutsuz mutsuz yatıyorum sürekli bi de halsizlik yorgunluk var ayakta duracak halim kalmıyo hepsi birleşince.

Kaç haftalık bebeğin canm? Bnm 7 haftalıkken başlamıştı çok ağır geçirmedim 8 9 defa kustum şuan 14 haftalığız arada hala oluyo bulantm, geçici yani tüm çözümler çıkacak şey miğdede durmuyo akacak kan damarda durmaz gibi

Çıksa belki rahatlarım o da yok Kusma olmuyo henüz sadece mide bulantısı var sürekli ve nerdeyse hiç geçmiyo kötü ediyo baya mutfağa bile giremiyorum kaç gündür biri yemekten bahsetse bile kötü oluyom o derecede. 6 haftalıkmış daha bugün öğrendim ne kadarlık oldugunu:)

MaşaAllah canım Allah sağsalim kucağına almayı nasip etsin İnsaAllah, seninki daha zor benm okadar olmadı şükür bulandığı zaman hemen hemen hep çıkardm, anne olmak kolay değil en baştan anlıyoruz işte bunu Rabb'im sağlıkla doğurmayı nasip etsin İnsaAllah bunlar gelip geçici Allah'n izniyle :)

Hamilelik tecrübesi olanlardan çözüm önerileri istiyorum mide bulantılarını nasıl geçirdiniz ya da hafifletebildiniz? İlaç kullanmıyorum onun harici çözümleri olan var mı arkadaşlar?
İmkanın varsa bulantı bileklikleri varmış canm hamileler için. Memnun olan.bircok kisi var. Ilac kullanmaktansa denemekte fayda var diye düşünüyorum. Nekadar etkili bilmem ama bi arastir istersen.

Amin hepimize sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin Allah. Gelip geçici doğru diyosun anne olmak kolay değil çekeriz her şeyi de hafifletebilir miyiz diye bakıyoz işte:)

Ayva üzerine limon ve tuz çok iyi geldi bana
Ayvaya tuz atıp yemeyi çok severim zaten olabilir bende deniyim belki faydası olur teşekkürler
İmkanın varsa bulantı bileklikleri varmış canm hamileler için. Memnun olan.bircok kisi var. Ilac kullanmaktansa denemekte fayda var diye düşünüyorum. Nekadar etkili bilmem ama bi arastir istersen.
Duymamıştım hiç bunu. araştırmak lazım faydası varsa zararsız bi yöntem

Ayyyyy sanirim benim de hulantilarim basliyooooooo 9. Haftadayim ve amanin dun aksam cok kotu yapti bugun de kotuydum simdi aksam yemegi yedim gene kotu oldum acken yapiyo yemekten sonra daha cok yapiyo midem kaynayip duruyo

S
Ayyyyy sanirim benim de hulantilarim basliyooooooo 9. Haftadayim ve amanin dun aksam cok kotu yapti bugun de kotuydum simdi aksam yemegi yedim gene kotu oldum acken yapiyo yemekten sonra daha cok yapiyo midem kaynayip duruyo
Senin yoktu ya bulantın falan hiçbi şeyim yok diyodun öyle gitseydi iyiydi demek başlamış çok kötü ya benim her an oluyo

S

Senin yoktu ya bulantın falan hiçbi şeyim yok diyodun öyle gitseydi iyiydi demek başlamış çok kötü ya benim her an oluyo
Dun aksam balik yedim ayiptir soylemesi balik alerjim var benim ondan bulandi sandim sabah hal devam ediyodu aksamdandir dedim ama oglen devam etti simdi aksam yine devam ediyo yemekten sonra artiyo midem hicbisey almiyo ama hep biseyler yemek istiyorum kendimle celisiyorum yoktu sozumona ama basliyo sanirim

kirmizigitar
Yapcak bi şey yok galiba çekcez mecburen ama zor ya valla ben mutfakla alakamı kestim giremiyom bile yemeklerden bahsedilse hemen bulanıyom bi şey yiyemiyom doğru düzgün kısa zamanda geçer umarım.

Bende ilk hamileliğimde en etkili şey ayvaydı mide bulantısı istifra etmekten canım cıkıyordu bi tanıdık ayva iyi gelir demişti elimde ayva dolanıyordum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…