Hamilelikte kaçıncı hafta veya ayınız kaç kilo aldınız?

9.haftamdayım kilo almadım ama şişkinliğim geçmiyor o da 1-2 kilo fazla gösteriyor beni..(

Şimdi doktordan geldim tartildim 2 kilo vermişim geçen ay bebeğim 900 Gr di bu ay 1 kilo 900 Gr olmuş ben vermişim ama bebiş gayet güzel almış dedi doktor yani sağlıklı yiyip için kilo çok önenemli değil sen 10 kilo alsanda bebek kilo almıyor bazen ben bu gebeligimde yedigime ictigime çok dikkat ediyorum.
Neler yapiyosunuz biraz anlatir misınız?

Neler yapiyosunuz biraz anlatir misınız?

Herşeyden tüketiyorum ama azar azar hamur işi kesinlikle tuketmiyorum süt kendim alıp mayalı yorum onu kullanıyorum. Kizartma yemiyorum 3 litreye yakın su içiyorum. Hazır gıda tuketmiyorum ve tam buğday ekmeği kullanıyorum. Gün içinde çok hareket ediyorum doktorum yürüyüş verdi yarım saat 45 dk fazla yormadan akşam saati yürüyorum.

Benim çarşamba günü kontrolüm .. bu ay biraz fazla kaçırdım yemek işini. O yüzden ben ne kadar almışım bebis ne kadar almış cok merak ediyorum..
Bu zamana kadar ikimizde kilo konusunda olması gereken şekilde ilerliyorduk.. öyle çok dikkat ediyordum dersem yalan olur ben canım ne istediyse yedim..
Yeri geldi sadece karpuz peynirle öğün geçirdim .. normalde iş yerime yanimda yemek getiriyorum ama hamileyken zaman zaman dışardan yemek zorunda kaldım hamburger de yedim ev yemegi de.. ev yoğurdu da tükettim market yoğurdu da :KK70:
Çok kafaya takmamakta lazım stres yapmak geri tepiyor bana kalırsa ... Aman mutlaka balık ye dediler toplasan 2 defa pisirmisizdir.. ton balığı daha çok tükettim ... oda aman balık yemeliyim diye değil canım istedi diye..
Tek dikkat ettiğim şey ac kalmamak oldu aslında.. ne zaman acıkmış hissetsem bişey yedim:))

Herşeyden tüketiyorum ama azar azar hamur işi kesinlikle tuketmiyorum süt kendim alıp mayalı yorum onu kullanıyorum. Kizartma yemiyorum 3 litreye yakın su içiyorum. Hazır gıda tuketmiyorum ve tam buğday ekmeği kullanıyorum. Gün içinde çok hareket ediyorum doktorum yürüyüş verdi yarım saat 45 dk fazla yormadan akşam saati yürüyorum.
Az ye sağliklı kal diyosunuz yani insallah bende az kilo alip tamamlamak istiyorum şimdi 10. Hafta dayim dusuk.tehlikesi vardı cok.hareket edemedim normalde cok hareketliyimdir ramazan da 2 kilo vermiştim 1ini geri aldım ama ben her sene ramazan sonrası alirim simdi aldigim kilo gebelik mi ramazndan sonraki surecin etkisimi bilmiyorum ama gayret edicem insallah aksam 6 dan sonra yemek yemiyorum haricinde kahvaltimi cok guzel yapiyorum bi de aksam yemeğimi az yiyorum bakalim takip edicem kendimi olmadi diyetisyenle yola devam.edicem

Az ye sağliklı kal diyosunuz yani insallah bende az kilo alip tamamlamak istiyorum şimdi 10. Hafta dayim dusuk.tehlikesi vardı cok.hareket edemedim normalde cok hareketliyimdir ramazan da 2 kilo vermiştim 1ini geri aldım ama ben her sene ramazan sonrası alirim simdi aldigim kilo gebelik mi ramazndan sonraki surecin etkisimi bilmiyorum ama gayret edicem insallah aksam 6 dan sonra yemek yemiyorum haricinde kahvaltimi cok guzel yapiyorum bi de aksam yemeğimi az yiyorum bakalim takip edicem kendimi olmadi diyetisyenle yola devam.edicem

Dikkat edince az kilo alınıyor ilk kizimda 10 kilo almıştım gerçi 15 günde eski kiloma dönmüştüm ama ben birazda kilo alıp çatlamak istemedim açıkçası bir tek kilo ile bitmiyor ki birde bunun çatlağı var. Aslında ben gece bile yiyorum az yiyorum ama sık yiyorum. Mesela gece kavun peynir yada karpuz peynir yiyorum.

bende 35+2 deyim arkadaşlar 60 kilo ile başladım şu anda 71-72 arası gidip geliyorum.11-12 kilo civarı aldım :kızgın: 15 ile kapatırım muhtemelen:skandal: birazcık şişlik de var boyumda 1,68 o_O doktorum çok iyi diyor ama bana fazla geliyor bakalım ne olacak sonuç :KK4:

X