hamilelikte ilk kontrol

barewa

Guru
Kayıtlı Üye
28 Mart 2007
48
0
40
merhaba kızlar ,, hamileliğimin sanırım 5 haftasındayım bugün için doktordan randevu aldım ve gidicem,, şimdi ilk kontrol nasıl oluyo direk aşağıdanmı bakıyolar yoksa ilk karındanmı bakalım diyolar,, smear testi yapılıyomu ilk gidişte of çok heyecanlıyım

öncelikle hayırlı olsun...ilk kontrolde karından ultrasonla bakıyolar.heyececanlanacak bişi yok yani:)ben de 6 haftalıkken gitmiştim...test yazdı ve birkaç soru sordu o kadar..tansiyon ve kilona bakıyorlar tabi.Allah kucağımıza almayı nasip eder inş.hayırlı günler.....

tebrik ederim canım .....canım aynen iremeleğin süöylediği gibi yapılıyo...dr yapalım derse smear resti yapıo..her sdr istemio...........

merhaba kızlar ,, hamileliğimin sanırım 5 haftasındayım bugün için doktordan randevu aldım ve gidicem,, şimdi ilk kontrol nasıl oluyo direk aşağıdanmı bakıyolar yoksa ilk karındanmı bakalım diyolar,, smear testi yapılıyomu ilk gidişte of çok heyecanlıyım

canım öncelikle hayırlı olsun.. bazen 5 haftada ultrasonla bakıldığında kese görünemeyebiliyo o yüzden doktorun vajinal ultrasonla bakmak isteyebilir. ama senin arzuna kalmış bence bir hafta bekleyip karından ultrasonlada görebilirsin keseyi.. arkadaşların dediği gibi bi kaç soru soruluyo kilona bakılıyo filan... çok heycanlı olman normal ve ayrıca çok güzel.. doktora gittiğin tarihleri neler söylediğini yazarsan senin için kolaylık olmuş olur. sormak istediklerinide not al çünki heyacandan unutubilirsin.. tekrar tebrik ederim hoşçakal a.s.:nazar:

canım ben 5 haftalık gitmiştim alttan bakmıştı ve keseyi görmüştü..ama gebeyken smir testi istendiğini ilk sende duydum..onu genellikle gebelikten önce yaparlar diye biliyorum...

doktordan doktora değişiyor smir testi. bu arada vajinal ultrason yapmasının sebebi rahimde yapışıklık varmı diyeymiş. artı kese çok küçük olduğu için vajinal ultrason yapıyorlar.

teşekkürler arkadaşlar,, bakalım saat 3.30 da randevum var,, heyecanla bekliyorum işte saolun

Benimde son adet tarihim 21 ekimdi yarın gitsem doktora görünürmü acaba ultrasonda??

Hım ben kan testi yaptırmadım ama canım bugün yaptırayım bari....

ya arkadaslar ben 6 haftasındayım hamileliğimin bi kere dr gittim sadece ultrasonda baktılar hı hamilesin ikiz dediler.sonra büyük dogum hastanesine gittim ordada dr kızdı daha yeni gitmişsin niye geldin dedi. soktu ultrasona ikiz evet biri küçük bir altı haftalık biri 5 haftalık dedi ilac verdi yallah düşük riski var diye. ne bir test nede kan tahlili bu dr benle ilgilenmemişmi yoksa olması gerekn bumu nolur bana yardımcı olun bulantımdan da duramıyorum.

canım olur mu hiç öyle şey test yapmadan. bir değerlerini ölçmeliler önce
bence sen bir başka doktora daha git ama gitmeden önce arayıp sor bence benden yaptırmamı istediğiniz herhangi bir test var mı diye bence . hiç ihmale gelir mi hem de düşük riskin var demiş bir de baksana. bir daha ne zaman kontrole çağırdı peki..

di dahaki kontrolum bir ay sonra ilaçlarını kullan dedi başka yapacak bişir yok dinlen bol bol dedi.bir ay sonra tutunmusmubir düşmüşmü görürüz dedi.

X