HAMİLELİKTE DÜŞÜK YAPMAK DOĞAL YOLLARLA(TÜP BEBEK)

Seroglu

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2020
165
99
31
Merhaba kızlar ben tüp bebekle hamile kalmıştım 6+3 de kalp atışını duyamadık maalesef doktor kendi düşmezse kürtaj olacaksın dedi ama ben kürtaj olmak istemiyorum doğal yollarla olması İçin bir öneriniz varmı ?

İlaçla da düşüğü kolaylaştırıyorlar ama hem ağrılı hem çok kanamalı olabiliyor.O yüzden kesinlikle kürtaj öneririm.

Gecmis olsun.Bende p.tesi günü kalp atisi duyulmadığı için 6+1kurtaj oldum.kendide düşebilir ama ne kadar ağrılı ve kanamalı olur ön göremeyiz dedi.kurtaj istedim direk.riske girmeyin kurtaj olun derim ben.tercih sizin tabi.Allah bir daha yasatmasın.

2 defa kurtaj oldum zorunlu. İlkinde direkt kurtaja gittim ikincide evde kanamam basladi acilde buyuk oranda dusuk gerceklesti sabahina kurtaj randevum vardi kanamam bile kesilmisti fakat parca kalma ihtimaline karsi yinede kurtaja aldi beni doktorum. Kucuk bir parca kalsa dahi islem gerekiyor. Dogal dusukle rahimin tam anlamiyla temizlenme ihtimali supheli bence

Kürtaj olursa rahminz iyice temizlenir daha garanti olur.. Ama dikkat edin kürtajdan sonra genelde rahimde yapışıklık oluyor o da hamileliğe engel bi durum.. Bende ilk bebeğimde düşük yaşadım kürtaj oldum sonrasında rahimde yapışıklık oluştu ve histereskopi oldum

Ay Allah korusun , çok zor süreçler bunlar Rabbim tez vakitte sağlıklı hayırlı akıllı evlatlar versin isteyenlere inşallah

Ay Allah korusun , çok zor süreçler bunlar Rabbim tez vakitte sağlıklı hayırlı akıllı evlatlar versin isteyenlere inşallah
Amin canım inşallah çok şükür Rabbim nasip etti daha sonra iki tane.. İnşallah sende tez zamanda sağlıkla kavuşursun bebeğine

Ben 7+4 te dusuk yaptim kurtaj olmadim evde kendiliginden dustu normal adet sancisindan Biraz daha sanciliydi usutmus gibi sonra doktora gittim kontrolde temiz cikti. Cok erken bi gebelik kurtajsizda olabilir tabi doktorun daha iyi bilir. Benim doktorum kendiliginden duser demisti oylede oldu

Geçmiş olsun canım . Düşük hapı var cytotec diye bişeydi galiba adı. Doktor izni ile Doğumhane de ebe verdi iki tane alttan bi tane dil altı kullan dedi. Sizde doktorunuza sorun.
Ben zorunlu kürtaj olmuştum parça kalmış yeniden kürtaj olmayayım diye onu düşürmem için verdiler evde kullan sabah gel bakalım dediler geçmişti . Doktorun izin verirse kullanabilirsin . Satışı yasak bi ilaç. Sadece doğumhnelerde kullanılıyor .

Benimde dün kanamam oldu ve düştü çok tuhaf bir duygu kocaman bir parça inşallah tamamen düşmüştür ve kürtaja hiç gerek kalmaz. Aynen adetten biraz daha sancılı geçti ama düşer düşmez sancımda bitti benim. Kanamam devam ediyor yarın doktora gideceğim. Bu kanama adet kanaması mı yoksa düşük olduğu İçin mi acaba ?

İlaçı duydum ama sanırım ağrı yaptırıyormuş doğru mu bilmiyorum

Canim benim ilk leke ile basladi iki gun falan sonra iste pihtili sekilde 3 4 gun sonrada gene normal as az geldi en son gunlerde yine leke seklinde oyle neredeyse 15 gun surdu ve zaten bittikten sonra tamamen kontrolde hcg 1.8 e dusmustu rahim temizdi bir sonraki adetimde 32 gun uzerine gelmisti

Teşekkür ederim bilgiler için

Aynı durumu bende yaşadım ama doktorum uzun bir süre bekletti sırf kürtaj yapmamak için kendi kendine düşmesini bekledi. Sürekli takip ettik ve dediği gibi de oldu. Eğer kürtaj yaparsa. Rahminin zarar görme ihtimali var dedi. Bence sabırla takip et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…