HAMİLELİKTE BESLENME

Kızlar bugün 6 haftalık olmamız gerekiyor, haftaya cuma kontrol, kalp için gideceğiz inşallah duyarız gebelere veya annelere sormak istiyorum gebeyken;
Patlıcan
Marş fasülyesi
Roka
Mayonez
Karamelize soğanlı yiyecekler
Yaban mersini
Şu anlık hatırladıklarım bu kadar yemek sakıncalı mı? Siz neleri tüketip neleri tüketmiyorsunuz? Şimdiden teşekkürler 💙
Niye zararlı olsun bunlar. Benim doktorum paketli gıdalar şeker asitli içecekler ve turşuyu yasakladı he bir de sakatatlar ama onun harici bu sebzeler neden salıncaklı olsun anlamadım. Mayonez hariç tabi ki

Bildiğime göre parlican nikotin içeriyor.

Her kadinin beslenmesi farkli oluyor.
Ben aşiri dikkat eden bir kadinim ama gebelik dışındada paketli gida veya ve fast food yemiyorum.

Ne bilim, beyaz un, şeker, konserve ve hazır gida tüketmiyorum. Benim için makarna bile paketli gida:KK66:
Benim gibi abartmaya gerek yok ama dikkat etmekte fayda var

hayir be o kalp atışı değildir 😂 kalp zaten kaçıncı haftada oluşuyor 😂 ben 6+6da kalp atışını gördüm, 7+6da duydum bu arada. yani bence erken gitmeyin siz de. belki erkendir duyamazsınız boşuna moralinizi bozmayın. doktor dün bir de ilk sadece keseyi gördümdüsün idrara sıkışık değildim diye. ödüm koptu benim 😂 ama doktor dedi 12.haftaya kadar daha kücük görülemeyebilir, kalp atışı gec duyulabilir rahmin durumuna göre. 1 litre su içtim gittim bu sefer çok bet bebeği de gördük, kalp atışını da duyduk 😂 bence siz de 7.haftalara kadar bekleyin.

hiç canınızı sıkmayın inşallah çok güzel olur her sey. sağlıkla büyür bebeğiniz 🥰 ben de her doktora gittiğimde korkudan ölüyorum valla 😂 ama şükür bu zamana kadar güzel gitti. siz de moral bozmayın 🥰
Merhaba bebeği görmek ve kalp atışını duymak için idrarı yapmamak sıkışık mı olmak gerekiyor 🙂?

4 temmuzda keseyi gördük birdahaki geldiğinde bebeği görürüz belki kalp atışlarınıda görürüz demişti doktor yarın kontrole gidicem bende sıkışık gideyim ozaman 😂🥰

Bazı otlar dışında sebzede kısıtlama yok. Az pişmiş yumurta et ve tavuk yasak çiğ yumurta bulunan gıdalar yasak mayonez gibi. Sakatatlar önerilmiyor ve cıva içeren deniz ürünleri kabuklular vs.

4 temmuzda keseyi gördük birdahaki geldiğinde bebeği görürüz belki kalp atışlarınıda görürüz demişti doktor yarın kontrole gidicem bende sıkışık gideyim ozaman 😂🥰
Özele gidiyorsanız idrara sıkışık olmanız gerekmiyor hatta benim özelde ki dr’m rahatla idrarın varsa yap gel demişti tam 6+2 de karından bebeği de kalbi de görüp duyduk

Evet özele gidiyorum.Son adet tarihime göre hesapladığımda şuan 7+4 olarak gözüküyor ama bakalım yarın belli olur

Evet özele gidiyorum.Son adet tarihime göre hesapladığımda şuan 7+4 olarak gözüküyor ama bakalım yarın belli olur
Kesin duyarsınız şüpheniz olmasın bi probleminiz yoksa Allah korusun bebeği de kesin görürsünüz boşu boşuna çişe sıkışmayın devlette ki ultrasonlarda bunu istiyorlar çok eski olduğu için ❤️

X