hamilelikde catlak olusmasina karsi

caffe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2008
82
6
hamilelik doneminde catlak olusmasina karsi krem yada bir takim yag kullananlar varmi.varsa faydasini gordunuzmu :CüvCüv:

ben hamileliğimin 3. ayından itibaren mustellanın çatlak kremini kullandım.faydası olmadı değil ama yinede çatlak oluşumundan kurtulamadım.

ben bildiğimiz buyük boy arko kremi bir kaseye boşaltıp içine yarım şişe badem yagı ve zeytin yapı karıştırıp hepsini bir kaba doldurdum ve sürekli onu kullandım hiç çatlağımda olmadı şimdiye kadar tavsiye ederim hem bir çok çatlak kreminden daha ucuza geldi.

kelebegim çatlak olan yerlere sürsek acaba eskisi gibi olurmu bide kaç aylıkken sürmeye başladın

merhaba bende bebe yağı kullanıyorum doktorum ilaç yazacaktı ama ben bebe yağı kullandığımı söyleyince en iyi o dedi. bide bana daha önce badem yağı kullan dediler o da tüylenme yaptığı için hiç kullanmadım. tüylenme sıkıntınız yoksa o da iyiymiş. bu arada ben 7,5 aylık hamileyim

valla kızlar benım bebıjım daha on haftalık ama bana doktorum bıtane verdı ılerıde4 kullanmam ıcın deneme amacıyla cok ıyı dıyolar bende ılerıkı donemlerde kullanmaya baslıcam adını ısteyen olursa verırım

İstiyoruz yazarmısınız
buarada bende bebek yağı kullanıyorum şimdilik ilerleyen aşamada badem yağı kullanmayı düşünüyorum. yada badem yağı kakao yağı ve susam yağını karıştırıpta şürebilirim.

Bu arko fikri güzel aslında kuru ciltler için özel formül yazan var ya onlar çok iyi aslında ayaklarımın altında derin çatlaklar oluştuğunda o gidermişti gerçi bırakınca geri çıktı ama bu da geçici dönem sonuçta. ancak arkonun içinde nemlendirici var sonuçta zararlı olurmu acaba. kimyasak olduğu için. Badem yağı bebek yağı daha doğal sonuçta.
Eğer zaraı yoksa bence süper bir çatlak önleyici olur bu arko.

20haftalık hamileyim. 12.haftadan bu yana kakao yağı, bebek yağı kullanıyordum. Bİr kac haftadırda doktorumun tafsiyesi olan BONAL çatlak kremini kullanıyorum. Fakat bu kremi cok zor buldum. İthal bir kremmis ve gelmesinde problem varmıs. Kremi kullanmaya basladığımdan beri kaşıntılarım geçti. Henüz hiç çatlagım yok. Olmaz umarım. Hepinize sevgiler

merhaba arkadaşlar,ben oğluma hamileyken,badem yağı,susam yağı ve zeytin yağını karıştırarak her kaşındığında sürüyordum,sakın kaşımayın yalnız karnınızı,yırtıklar daha fazla oluyormuş o zaman!bende hiç yırtık yok!üstelik 35 kilo almıştım!

pregnacare cream adı

benim arkadaşımda bebe yağı kullandı ve hiçbir çatlak oluşmadı fakatt kendi yapısındanmı yoksa kullandı diyemi bilemiyorum arkadaşlar ama gerçekten iyi geliyormuş !!

inanınki bana çatlak yapıyla alakalı bişey çünki ben hamile deilm kiloda almdım ama heryerm çatlamaya başladı sdebebi belli diel bunu bence artık şansmı yoksa ne anlayamdım

kaçıncı ayda çatlaklar oluşmaya başlıyo ben 27.haftamdayım hiç bişey kullanmıyorum henüz çatlak felan yok çıkarmı acaba kullansammı?

internette bir yerde okudum arkadaşlar çatlaklar 5 aydan sonrada oluşmaya başlıyormuş yada hiç bir şey yokken son bi kaç haftada birden ortaya çıkabiliyormuş bende bebeyağı aldım banyodan sonra sürüyorum doktor banada iki krem ismi verdi bana pahalı geldi açıkçası bide daha önemlisi eğer
genetiğin müsaitse ne yaparsan yap oluyormuş çatlaklar o zaman pahalı kullanmaya ne gerek var anlayamadım

kızlar bende 25 haftalık hamileyim her banyodan sonra nemli vücudumun üzerine bebe yağı sürüyorum masaj yaparak henüz çatlağım yok çok şükür yada varsada ben göremiyorum. bebe yağını tavsiye ediyor herkes kremleri bende pek yararlı görmüyorum açıkçası yinede siz bilirsiniz tabii...

Banada doktorum krem yazmıycam badem yağı yada zeytin yağı sür dedi, tüylenme yaptığı için bende bebek yağı kullanıyorum, henüz benimde hiç çatlağım yok. her gün sürüyorum ben.

kızlar bende hamileliğim boyunca bebe yağı kullandım hiç bir çatlağım olmadı cok şükür
öğle pahalı kremleri almama da gerek kalmadı.tavsiye ederim

bence genetik çünkü ben 30. haftamdayım ama çatlak içinde karnım hamilelikten öncede bacaklarımda vardı.kakoa,badem yağı sürüyorum bebe yağı kullanıyorum hatta chico'nun çatlak kremini de kullanmıştım ama yinede oldu zaten annemde de var.fisfisfis bebeğim sağlıkla gelsinde gerisi hiç önemli değil.

ben bebe yağı kakao yağı ayrıca bıtkısel bır catlak kremıde kullansam da bır fayda goremedım cok oldu catlagım bence bu yapıyla alakalı cunku hamıleyken gordugum dıger hamılelere soruyordum hıcbırsey kullnamadım dıyordu ve bır catlagı bıle yoktu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…