Hamilelik

nihalblr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2023
37
5
24
Merhaba kızlar biraz açık bir soru olacak ama şu an hamile olan ya da çocuğu olan kişilere bir sorum olacak. Yeni evlendik ve çocuk düşünüyoruz. Evlendikten ne kadar zaman sonra hamile kaldınız? Hamile kalmak için ne yaptınız yani özel bir yöntem denediniz mi? Bana şu yardımcı oldu dediğiniz herhangi bir yöntem herhangi bir şey var mı? Tüm bildiklerinizi benimle paylaşırsanız çok yardımcı olmuş olursunuz şimdiden teşekkür ederim 😊❤️🌸

Hayırlı olsun öncelikle kuzum 🥰 ben ilk 1 sene hap ile korundum. Sonra hapı bıraktığım ay gebe kaldım. 20 haftalık gebeyim şimdi. Özellikle yaptığım bir şey yoktu. Sadece düzenli adet görüyorsan yumurtlama günlerini takip edip, o tarihleri değerlendir. Düzensizse de ovulasyon testi ile yumurtlama günlerini tespit et, gene o günleri değerlendir. İlişkiden sonra hemen ayağa kalkma. Biraz uzanıp sonra duşa girebilirsin. Bir de öncesinde bir kadın doğum uzmanına gitmende fayda var. Aynı zamanda kan tahlillerine baktırmanda fayda var kuzum. Allah gönlüne göre versin inşallah ☺️

Hayırlı olsun öncelikle kuzum 🥰 ben ilk 1 sene hap ile korundum. Sonra hapı bıraktığım ay gebe kaldım. 20 haftalık gebeyim şimdi. Özellikle yaptığım bir şey yoktu. Sadece düzenli adet görüyorsan yumurtlama günlerini takip edip, o tarihleri değerlendir. Düzensizse de ovulasyon testi ile yumurtlama günlerini tespit et, gene o günleri değerlendir. İlişkiden sonra hemen ayağa kalkma. Biraz uzanıp sonra duşa girebilirsin. Bir de öncesinde bir kadın doğum uzmanına gitmende fayda var. Aynı zamanda kan tahlillerine baktırmanda fayda var kuzum. Allah gönlüne göre versin inşallah ☺️
Teşekkür ederim cevapladığınız için 😊 yarım saat bekliyorum ama ayaklarımı havaya kaldırmam ya da duvara falan yaslamam ve sırtımın altına yastık koymam gerekiyor mu? Bir de yarım saat yeterli mi sırt üstü yatmak için? Kadın doğum uzmanına gitmedim ama randevu alıp bi gitsem iyi olur aslında 😊 adetim 23 günde bir oluyor her zaman böyle programdan takip ediyorum yumurtlama günlerini haftaya 3 ay olacak evleneli bilmiyorum eşim çok çocuk istiyor ben de daha erken olmayabilir hemen diyorum. Aynı dizi ve filmlerde gördüğü gibi hemen ilk günden tutacak sanıyor. Çevresindeki arkadaşlarının hep eşleri ilk aylarda hamile kalmış. Onları örnek gösteriyor.O böyle yapınca ben de yavaştan stres oluyorum.

X