Hamilelik yolunda beraber adım adım yürüyelim

gittim bebeyim muayene temiz, tiroid değerlerim biraz yüksek çıkınca endokronoloji ye gittim işte ilaçlar verdi doktor değerin düştükten sonra gebeliğe engel değil dedii geçen ay zaten ilacı yeni kullanmaya başlamıştım işte bir buçuk aydır kullanıyorum diyelim bu ay sonu yine gideceğim.. bu 5. ayımız ama ilk iki 2 ay yumurtlama dönemleri hep gümbürtüye gitmişti.. benim işle ilgili şehirdışı gidişlerim olmuştu bi de tam bilmiyodum o zamanlar :KK9: kocamı henüz yollmadım.. yani inşallah bebeğim gelir bu aralar.. yıllık iznim var birsürü kullanmak istiyorum aslında eşimin işleri hafifleyince amerikaya gitme planımız var ekim gibi.. bebek bu planı erteleyebilir tabii inşallah erteler :KK9: eğer işte hamile kalamazsam bi gidip gezmek istiyorum çocuktan önce

Anladım rabbim hakkında hayırlısını versin en kısa zamanda:) doktora erkenden gitmen iyi canım gitmeye devam et.belki bu ay olmuştur yani inşallah olmuştur.hamileyken uçağa binilmiyo diyolar ama binende var.ve bende eylül gibi italyaya gitmek istiyom eşimle.ama ne bilim seninde dediğin gibi bebek olsunda çokda önemli değil.

kızlar ya herkes bata kaç gübü var yazsın peşindende şuanki vücudundaki durumları yazsın( akıntı gögüz agrı) durumları gibi :) benbaşlıyorum

bat 10 agustos.şuan mide bulantılarım var hafifden-kasık sancılarım oluyor-sarımsı akıntım var-gögüslerim hafifden dolgunlaştı ve ara ara sızlamalar oluyor bukadar :)

Anladım rabbim hakkında hayırlısını versin en kısa zamanda:) doktora erkenden gitmen iyi canım gitmeye devam et.belki bu ay olmuştur yani inşallah olmuştur.hamileyken uçağa binilmiyo diyolar ama binende var.ve bende eylül gibi italyaya gitmek istiyom eşimle.ama ne bilim seninde dediğin gibi bebek olsunda çokda önemli değil.

evet canım ilk aylarda sıkıntı olabiliyomuş birde sona yaklaşınca.. ay bi olsun da hiç problem diil erteleriz meleklerimiz için :KK9:

ay süperrr canımm tatil iyigelecek ya bize bunu biliyorum en son balayına gitmiştik işte 9 ay önce onun dışında hep 2-3 gün düğün dernek için biyerlere gittik.. özledim vallaha işe gelmemeyi :KK1:

benimde çok ihtiyacım var tatile geçen sene karadeniz turu yapmıştık zaten çalışasımda yok hiç gelmekte istemiyorum :KK1::21:

heh bende seni arıyodum şekerim :KK9: gel bakalımmm şöyleeee hani sen folik asid içirmiştin ya kocişine.. doktorun ne gibi bi faydası olur demişti. benimki bana iç dedi ama erkeklerin içmesi gerektiğini sölemediydi... anlat hele bakeyim bir taze hamişim benimmmm :nazar: :KK9:

Canım benim çevremde çoçuğu olmayan kişi fazla. Hepside erkek sperm sayısı azlığı. Sebebi de varikosel. Biz kızlarla varikosel olan kişide sol testisin aşağıda olur diye konuştuk. Tabi ben bilmiyorum. İnternetten araştırdım. Doğru. En büyük belirtisi sol testisin aşağıda olması. Eşiminkinide kontrol ettim. Aaaa o da ne onunkide aşağıda gibi sanki. Aldı beni bir telaş bir panik. Anlatamam ama. Taktım kafaya. Geceleri uyku bile uyuyamıyorum. Kesin eşiminde sperm sayısı az diye. Kızılardan aldığım tüm taktikleri hemen eşimde denedim. Ama bunlar fayda etmedi. Çünkü yumurtlamdan hemen sonra başladım yedirmeye içirmeye. Öğle işte tatlım. Folik asit erkekler içinde kesinlikle çok iyi. Çok araştırdım. Deli gibi okudum internetten. İş yeri doktoruna falan sordum.

ilişki zamanını söyledi tatlım takibe aldı 2 gunde bir gittim ama çatlamadı körolmayasıca :KK52::KK52::KK52:

demekki bizim incir havuç yapmamız lasım çatlaması için:KK9::KK9: peki iğneden kaç saat sonra birlikte olun dedi.24 36 saat falan.ben yapmadım ama önümüzdeki ay ona göre yaparım:KK9:

benimde çok ihtiyacım var tatile geçen sene karadeniz turu yapmıştık zaten çalışasımda yok hiç gelmekte istemiyorum :KK1::21:

biraz tatil iyi gelir tatlım isteğin yerine gelir.. bebiş gelince de ücretli ücretsiz tüm haklarını kullanırsın çok uzun süre yapıyor öyle ya insan nasıl adapte olurki tekrar :KK9:

demekki bizim incir havuç yapmamız lasım çatlaması için:KK9::KK9: peki iğneden kaç saat sonra birlikte olun dedi.24 36 saat falan.ben yapmadım ama önümüzdeki ay ona göre yaparım:KK9:

denedim bitanem ben havuç incir ama çatlamadı işte iğnemi oldum ertesi gun ilişki önerdi bakalım bu ay napıcaz eşinde sorun yok dimi

ilişki zamanını söyledi tatlım takibe aldı 2 gunde bir gittim ama çatlamadı körolmayasıca :KK52::KK52::KK52:

merhaba sanırın sen de çatlatma iğnesi oldun. bende 23 ünde çatlatma iğnesi vuruldum ama doktorum bi daha çağırmadı yumurtam çatladımı çatlamadımı bilmiyorum böyle bi kontrolden bahsetmedi ya çatlamadıysa off aklım karıştı iğneden 36 saat sonra ilişki dedi adet olursan - olmazsan gel dedi başka bişey demedi.

Ay evet hatırlıyorum balım sen bi ara topicte de sormuştun bu durumu, Allaha şükürki meleğine kavuştun :KK16: bende çok vesvese yaparım hemen en kötüsünü düşünürüm.. ama senin dediğin bi çok şeye katılıyorum biraz beslenme alışkanlıklarına sağlıklı şeyleri katmak lazım.. eşim yanımda oldukça bende uygulamaya başladım yediriyorum bol bol :KK9: sağol tatlım verdiğin bilgiler içinnnn

günaydn bayanlar maşallah herkez ayakta erkenden giren olmaz sandm ama baya varmıs ben uzun süre giremicem herkezi cokta merak edecem insaallah ben yokken hersey yolunda gider ve ben geldigimde iyi haberlerle gelirim yaşadıgım kötü şeylerdn sonra hamilelik hayal gibi olsada allahtan ümit kesilmz
bende doktordn yeni geldm yumurtam 14mm olmus bu iyi bişey dedi demekki yumurta uyarıcı haplara gerk yok kendiligindn yumurtan olusuyoms dedi cok mutlu oldum tabi gün asırı ilişkiye gir bu aralar catlayabilir dedi ben aslında gelişmemesnden degilde çatlamamasındn korkuyorm dedim olabiliyo dedi hani bende kist olusmustu ya dedim catlamadıgındn olmsmudr dedim(2ay önce 7cm kist olusmustuda) biz genelde okadar büyük kistler için öyle düsünmeyz yada tekrarlamz mı tarznde bişey söyledi ama pek anlamdm olmazsa 1hafta sonra gel catlamış mı bakalım dedi catlamzsa kist olusr dedi tamam dedim ama ben bugün gidiyorm 9 oruc borcum oldu bugünde tutmadm yine tutmamk istemiyorm acıkcası sizce yumurtlama testini yapsam zaten koyulasmaya baslar ve tam koyu olursa bu yumurtamın catladıgı anlamına gelmz mı eger koyulasmzsa cizgiler, catlamamstr. ozaman gitsem daha iyi olur dimi bir bilgisi olan var mı

merhaba sanırın sen de çatlatma iğnesi oldun. bende 23 ünde çatlatma iğnesi vuruldum ama doktorum bi daha çağırmadı yumurtam çatladımı çatlamadımı bilmiyorum böyle bi kontrolden bahsetmedi ya çatlamadıysa off aklım karıştı iğneden 36 saat sonra ilişki dedi adet olursan - olmazsan gel dedi başka bişey demedi.

ben 5 ay öncesi olmuştum beni iğneden sonra 2 gunde bir kontrole çağarmıştı doktorum inş.çatlamıştır takılma fazla ne kadardır deniyorsunuz

X