Hamilelik yolunda beraber adım adım yürüyelim

günaydın canlarımmm

canım çok geçmiş olsun
bu arada ilk 3 ay söylememe konusunda kesinlikle söylenmemesinden yanayım canlar.kısmet olursa eşim dışımda kimseye söylemeye niyetim yok açıkçası en yakınlarıma bile siz hariç tabi :KK16: düşük olan hamileliğimi öğrendim andan itibaren sağır sultan duymuştu resmen ama bu sefer kararlıyım söylemeyeceğim kimseye inşallah yani.

canım bende 3 ay söylenmemesinden yanaydım ama bitane arkadaşım benden gizlemiş ama benimle bebek muhabbeti yapmıştı ya o gün o kısdan tiksindim ve şimdi hamilemisin diye soran olursa doğruyu söylerim ama tutupta herkese ben hamileyim ben hamileyim demem.allah hakkımızda hayırlısı ney ise onu versin.devamını getirebileceğimiz kendi katından hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

canım günaydın, sen ne yaptın? gittin mi dün doktora?

canım gittim gene iğne verdi bugün 17.günüm bakalım hergün çağırıyo yakından takip etcem diyo.saten dünkü muayenede gülmemek için kendimi zor tuttum.biliyorsunuz benim gittim yer tütbebek merkezi ve doktorum erkek artı genç bide üstüne maalesef yakışıklı:KK1::KK1: neyse muayene etti yumurtaların boyutuna baktı rahim içi tabaka güzel dedi muayene bitti dimi çıkart o çubuğu içimden dimi yüzünü bana döndü çubuk içerde anlatıyo işte yumurta boyutun 21 mm olan var ama ben onu istemiyorum çünkü şansın az olur geriden gelen 3-4 tane aynı boyutta yumurta var onları beklemek istiyorum bunca zahmet çektik iğne oldun bir iki gün daha sabret büyüsünler sonra çatlatma iğnesi vuracağız kalçadan ondan sonra aşılama için saat vereceğim gerisi kısmet falan ulan bacağımın arasında dönen muhabbete bak tövbe estağfurullah tövbe:KK1::KK1::KK1:utandım sıkıldım
not:kalçadan olan çatlatma iğnesi daha etkili oluyo ben göbekten yada koldan tercih etmiyorum dedi ne kadar doğru bilemem canım.
bugün gene gideceğim belki gene iğne vurulurum bilmiyorum.

canım bu arada aşılamadan sonra ilişki yasak değilmiş sık sık ilişki dedi.preseed kayganlaştırıcı jel kullansam zararı olurmu dedim spermlere zararı yoksa kullanmanda bir zarar yok dedi.saten preseedi birazık araştırdım adamlar aşılama sırasında bile kullanılır demişler.çatlatma içinde prengli var onu kullancakmışım.

canım gittim gene iğne verdi bugün 17.günüm bakalım hergün çağırıyo yakından takip etcem diyo.saten dünkü muayenede gülmemek için kendimi zor tuttum.biliyorsunuz benim gittim yer tütbebek merkezi ve doktorum erkek artı genç bide üstüne maalesef yakışıklı:KK1::KK1: neyse muayene etti yumurtaların boyutuna baktı rahim içi tabaka güzel dedi muayene bitti dimi çıkart o çubuğu içimden dimi yüzünü bana döndü çubuk içerde anlatıyo işte yumurta boyutun 21 mm olan var ama ben onu istemiyorum çünkü şansın az olur geriden gelen 3-4 tane aynı boyutta yumurta var onları beklemek istiyorum bunca zahmet çektik iğne oldun bir iki gün daha sabret büyüsünler sonra çatlatma iğnesi vuracağız kalçadan ondan sonra aşılama için saat vereceğim gerisi kısmet falan ulan bacağımın arasında dönen muhabbete bak tövbe estağfurullah tövbe:KK1::KK1::KK1:utandım sıkıldım
not:kalçadan olan çatlatma iğnesi daha etkili oluyo ben göbekten yada koldan tercih etmiyorum dedi ne kadar doğru bilemem canım.
bugün gene gideceğim belki gene iğne vurulurum bilmiyorum.

:KK60: ayyy gerim gerim gerilmekte haklısın :KK1: arkadaş şunu bi çek sonra de deycesen de bakalım deseydim :KK1: benim doktor hatun. geçenlerde diyo ki bu koltuğa çıkmakta baya baya hızlandın artık pıt diye çıkıyosun dedi. bi utandım kıpkırmızı oldum :KK17: Allahm ne kadar utangaçsın ya diyor :KK30: ben de çok meraklıyım sanki hızlıca çıkmaya, hemen bitsin diye acele ediyorum işte.

ay valla doktorunun taktiğini sevdim canm, şaka bi yana beklemesini güzelce anlatmasını. bana da mantıklı geldi söyledikleri. ama siz değerlendirin şu günleri de. 21 mm de çatlayabilir kendi kendine :KK34: ben de akşam gidicem bakalım. Hakkımızda hayırlısını versin Rabbim.

canım bu arada aşılamadan sonra ilişki yasak değilmiş sık sık ilişki dedi.preseed kayganlaştırıcı jel kullansam zararı olurmu dedim spermlere zararı yoksa kullanmanda bir zarar yok dedi.saten preseedi birazık araştırdım adamlar aşılama sırasında bile kullanılır demişler.çatlatma içinde prengli var onu kullancakmışım.

kuzu pregly zor bulunuyomuş ama merkez mi temin edicek sana. eğer öyle değil ise, eczanelere bir sor, getirt derim tatlım

kuzu pregly zor bulunuyomuş ama merkez mi temin edicek sana. eğer öyle değil ise, eczanelere bir sor, getirt derim tatlım

evet canım onlar veriyo bana bir keresinde klomen kullanıp arkasından ovitiralle mi ne onu vurulmuştum o ay kist oldu çünkü yumurtalarım normaldede zor çatlıyordu demekki çatlatamadı yumurtalarımı kist oldu.2 ay ertelndim doğum kontrol hap ile.sonra yumurta geliştirici iğneler vurulduğum ay kalçadan 2 doz 10 000 binlik sanırım pregly oldu işte o saman çatladıklarını anladım fakat babamızın durumunu biliyorsun o sebepten ilişki olmamıştı ama kistde olmamıştı.yani sanırım bu yüzden bana pregly vuruyo canım.ben iğneni vereceğim sen akşam acile gidip kalçadan vurulcaksın dedi.

canım ne diyeceğimi bilemiyorum. çok üzüldüm gerçekten :KK14: :KK14: Ama beterin beteri vardır, böyle düşünmemiz gerek galiba. Allahtan senin için hayırlısın diliyorum. Tez zamanda meleğine kavuşursun inşallah :KK16:

teşekkür ederim canım benim....inşallah hepimiz kavuşuruz....benim için yeni bir başlangıç var önümde artık ona bakıcaz....ama en çok şu doktora gidip gelmekten sıkılıyorummm, çok yoruyo insanı bide çalışınca dahada zor oluyoo inan.... şimdi doktoru arıycam bakalım ne dicek merak ediyorum...inşallah bekletmez şimdi 3. Aşılama için gün sayıcamm :):) :)

hakkında hayırlısı olsun bitanem rabbim en kısa zamanda sağlıklı sıhhatli devam ettirebileceğin hayırlı bir evlat nasip eder inşallah.

aminnnnn....canım çok saolll

evet canım onlar veriyo bana bir keresinde klomen kullanıp arkasından ovitiralle mi ne onu vurulmuştum o ay kist oldu çünkü yumurtalarım normaldede zor çatlıyordu demekki çatlatamadı yumurtalarımı kist oldu.2 ay ertelndim doğum kontrol hap ile.sonra yumurta geliştirici iğneler vurulduğum ay kalçadan 2 doz 10 000 binlik sanırım pregly oldu işte o saman çatladıklarını anladım fakat babamızın durumunu biliyorsun o sebepten ilişki olmamıştı ama kistde olmamıştı.yani sanırım bu yüzden bana pregly vuruyo canım.ben iğneni vereceğim sen akşam acile gidip kalçadan vurulcaksın dedi.

anladım bitanem. o zaman bu iğneyi vurulman daha iyi tabi. ben de daha iyi olduğunu duymuştum. canım çok olumlu şeyler hissediyorum tedavinle ilgili. hayırlısıyla çok güzel olacak inşallah. kızım ikiz bile olabilir yakın boyutta yumoşların var :nazar: :nazar: dualarım seninle :KK16:

teşekkür ederim canım benim....inşallah hepimiz kavuşuruz....benim için yeni bir başlangıç var önümde artık ona bakıcaz....ama en çok şu doktora gidip gelmekten sıkılıyorummm, çok yoruyo insanı bide çalışınca dahada zor oluyoo inan.... şimdi doktoru arıycam bakalım ne dicek merak ediyorum...inşallah bekletmez şimdi 3. Aşılama için gün sayıcamm :):) :)

aminnnnn....canım çok saolll

evet canım ben de çok geriliyorum doktora giderken. izin al, bir yalan bul yada çıkışta koşa koşa git :KK43: gerçekten insanı strese sokuyor.. bekleteceğini sanmıyorum canım kimyasal olduğu için. tekrar start verirsiniz tedaviye ve çalışmalara. inşallah bu sefer yüzün gülecek kuzum :KK16:

evet canım ben de çok geriliyorum doktora giderken. Izin al, bir yalan bul yada çıkışta koşa koşa git :KK43: gerçekten insanı strese sokuyor.. Bekleteceğini sanmıyorum canım kimyasal olduğu için. Tekrar start verirsiniz tedaviye ve çalışmalara. Inşallah bu sefer yüzün gülecek kuzum :KK16:

aynen öle çoğu zaman yalan sölemek zorunda kalıyosun istemeyerekte olsa....aradı doktor konuştuk şimdi bidaha ki ay tekrar aşılama yaparız dediiii....inşallah gerek kalmazda bu ay kendiliğimden hamile kalırımmm... O konuştukça ben içimden öle dedimmm mm :):)

mrb kızlar :) bnde dün ögrendim hamileligimi :) ama daha ufacık 3 haftlık :) bizde 5 aydr evliyiz korunmadık ama olmadı bu süre içinde.doktora gittik 2 ay önce pco teshisi kondu bana kilomun yüzde onunu vermemi istedi verdim ..doktora gitmeye gerek kalmadan tedavi olmadan bi baktım ki bebegim gelicek :) özellkle pco hastalarının kilo vermesi o kdr etkili oluyomuşki şimdi anladm ..allahıma şükürler olsN :)
merhaba cnm Allah ım kucağınada almayıda nasip etsin çok sevindim
Kızlarrr napıyonuz yaaa nerdesinizzz size önemli birşey söylemem gerek :KK70: hastalanmama 3 gün kaldı olucam elbet kendimi kaptırmıyorum..dün akşam test aldım :) 1 şubatta yapıcam testi...ama dikkatimi çeken başka bişi var..bu ay ilk defa gögüs uçlarım tepki verdi :) çok kaşınıyor yaa :KK70: ne bileyim kızlarr yaaa olsun istiyorum işde....bakalım zaman ne gösterecek canlar :KK70:

canım takılma belirtilere inşallah vardırda senin haberinle seviniriz

kızlar günaydın malesef bugün beta hcg yükselmişmi diye kan vermeye gidecektim ama dün akşam hasta olduM biokimyasal gebelikmiş.....napalım ALLAH NASİP ETMEDİ. önümüze bakıcaz artıkkk

canım çok üzüldüm Allah ım yardımcın olsun dua et bol bol demekki hayırlısı böyleymiş Allah ım sağlıklı sıhhatli evlat nasip etsin inşallah

canım bende 3 ay söylenmemesinden yanaydım ama bitane arkadaşım benden gizlemiş ama benimle bebek muhabbeti yapmıştı ya o gün o kısdan tiksindim ve şimdi hamilemisin diye soran olursa doğruyu söylerim ama tutupta herkese ben hamileyim ben hamileyim demem.allah hakkımızda hayırlısı ney ise onu versin.devamını getirebileceğimiz kendi katından hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

asyam haklısın tabi eğer söylemeyeceksen bebek muhabbetinden de kaçınacaksın işte o zman yanlış bir durum oluyor hatta geçen dr bir arkadaşımla konuştuk kendisi de hamile ve yakın bir arkım.o da bana söylemedi ama yalan da söylemedi sonuçta sadece haber vermedi.o dediki hastanede ben görüyorum hamile gelen 2 kadından biri düşük yapıyor sen görmüyorsun tabi dedi.ben söylemedim dedi sende olursa söyleme dedi.ne bilim öyle işte bir yandan da diyorum ne zaman böyle büyük konuşsam kesin birşey oluyor ve ben yapamıyorum kısmet diyorum şimdilik öyle düşünüyorum ama şartlar neyi getirirse bakalım

$DSC00710.JPG $DSC00711.JPG $DSC00712.JPG $DSC00713.JPG
yaaa ben dayanamadım test yaptım kızlar yaaa negatif çıktı :KK43: olacagı buydu...

yaaa kızlar testin fotolarını yükledim bakın :KK70:

selam kızlar topiğinizde ben yeniyim , benim hikayemde şöyle ;

bende de durumlar sizinki gibi bende 2 sene boyunca aralıksız doğum kontrol hapı kullandım sonra yaklaşık 1 sene kendimiz korunduk am bu sure içinde pko hastası olduğumu öğrendim bir de prolaktin yüksekliği görüldü her ikisi içide tedavi olmak için bir sürü ilaç kullandım , baktım olmuo çocuk için gittim bu sefer hemde doktorumu değiştirdim ve çocuk olsun die muayeneye gittim yumur-yumurtalıklarımın gelişmediğini farkettik , pko için 1 ay doğum kontrol hapı ile diğer dengesi kaçan hormon düzeylerimi dengeye getrdi doktorum, sonrasında da bu arada dioformin kullandım ve bu ay klomenle ilk yumurtalarımızı geliştirdik , ilk denemeler gerçekleşti bakalım bu ay belki bişiler olabilir :s
bu süreç devam ederken ilk ay 15 gün sonraki ay da 10 gün soğan kürü yaptım , sizce bu ay gebelik ihtimalim olmasına rağmen soğan kürüne başlamalımıyım ? tavsiyelerinize ihtiyacım var ....

canım istersen 1 kaç gün sonra tekrarla testi, anladığım kadarıyla hassas erken gebelik testi değil. doğru sonuç vermemiş olabilir. inşallah gebesindir :KK16:

selam kızlar topiğinizde ben yeniyim , benim hikayemde şöyle ;

bende de durumlar sizinki gibi bende 2 sene boyunca aralıksız doğum kontrol hapı kullandım sonra yaklaşık 1 sene kendimiz korunduk am bu sure içinde pko hastası olduğumu öğrendim bir de prolaktin yüksekliği görüldü her ikisi içide tedavi olmak için bir sürü ilaç kullandım , baktım olmuo çocuk için gittim bu sefer hemde doktorumu değiştirdim ve çocuk olsun die muayeneye gittim yumur-yumurtalıklarımın gelişmediğini farkettik , pko için 1 ay doğum kontrol hapı ile diğer dengesi kaçan hormon düzeylerimi dengeye getrdi doktorum, sonrasında da bu arada dioformin kullandım ve bu ay klomenle ilk yumurtalarımızı geliştirdik , ilk denemeler gerçekleşti bakalım bu ay belki bişiler olabilir :s
bu süreç devam ederken ilk ay 15 gün sonraki ay da 10 gün soğan kürü yaptım , sizce bu ay gebelik ihtimalim olmasına rağmen soğan kürüne başlamalımıyım ? tavsiyelerinize ihtiyacım var ....

merhaba, öncelikle topiğimize hoşgeldin :)

kaçıncı günündesin bugün? soğan kürü konusu biraz kişiden kişiye değişiyor sanırım mesela topikte bir çok arkadaşımıza iyi geldi, kistlerini temizledi vs.. ama benim reglimin 12 gün gecikmesine sebep olmuştu. zaten 2 kere yapmışsın bence eğer Bat a 3 5 gün kaldıysa başlama bekle derim. çünkü biliyorsun hamilelerde düşüğe sebep olabiliyormuş Saraçoğlu gebeliği öğrenince bırakın diyor. İnşallah hamilesindir ama değilsen o zaman başlaman sanki daha iyi olur gibime geldi. Bu arada çatlatma iğnesi yapıldı mı bu ay?

X