Hamilelik yolunda beraber adım adım yürüyelim

canım keske adet olupta öyle icseydn bebek falan varsa zararlı olmasn

ya ben de bilemedim bi kaç arkadaş daha senin gibi söyledi neyse 3 gün daha bekleyim adet olursam öyle başlayım o zaman olmazsam da zate gerek almaz inşallah öyle olurr:KK49::KK49::KK49:

kızlar merhaba.
benim bu ay da tutmadı.güzel haber veremedim sizlere.
kızlar merhaba,,

Ben fena nezle oldummm..ve hastalanmama 5 gün kaldı..başım zonk zonk ediyor sinüsler fena dolmuşş.ilaçda içemiyorum nolur nolmaz diye :) işe gidemedim bugün fena ter atıyorum çünki..
çok geçmiş olsun talihacım

kimse yokki cnm gelip haber versinler bu topik burda kalır hamile olanda gelmez zaten buraya .biz yeni çalışmalara başladık bu ay çok rahatım yanlız ben ne gün hesaplıyorum ne akıntı nede ovulasyn testi .Veliler bile hamile olmamı istemiyor...
valla rahat olmak en güzeli bu şekilde de devam et bence

kızlar merhaba.
Benim bu ay da tutmadı.güzel haber veremedim sizlere.

sagol canımm yaaa.hastalığıma 4 gün falan kaldıı..gelecekler galiba ama kısmet tabii bilemeyiz beklicez..dün gece rüyamda kan testi yaptırmışım deger 1100 çıkmış :) nasıl seviniyorum varyaa ama kimseye söyleyemiyorum garipti :) allahımm hayırlara vesile olur inş..

sagol canımm yaaa.hastalığıma 4 gün falan kaldıı..gelecekler galiba ama kısmet tabii bilemeyiz beklicez..dün gece rüyamda kan testi yaptırmışım deger 1100 çıkmış :) nasıl seviniyorum varyaa ama kimseye söyleyemiyorum garipti :) allahımm hayırlara vesile olur inş..

hayır olsun. inş. gerçek çıkar.

kızlar merhaba.
benim bu ay da tutmadı.güzel haber veremedim sizlere.

merhaba canım, seni topikte görmek güzel... keyifleriniz nasıl... hamiş olanlar yazsalar keşke... bebişi erteledik gibi bişiy bu ay. geleceğini sanmıyorum. çok ilaç kullandım zaten.

kızlar merhaba..uzun zamandır girmiyorum kendimce bebek konusundan bu şekilde de uzaklaşmaya çalıştım,aklımda hiç yokmuş gibi davranmaya çalışırken buraya da girmemeliyim diye düşündüm..zaten araya tatiller filan girdi,istesem de giremezdim sanırım..
bi kopukluk olmuş topikte...
ama bi gün hamilelik haberi alırsam burada paylaşmak istiyorum,bi çok kişi girmese de bu haberi aldıklarında umarım burdan paylaşırlar,bunu da diliyorumm...hoşçakalın...

kızlar merhaba..uzun zamandır girmiyorum kendimce bebek konusundan bu şekilde de uzaklaşmaya çalıştım,aklımda hiç yokmuş gibi davranmaya çalışırken buraya da girmemeliyim diye düşündüm..zaten araya tatiller filan girdi,istesem de giremezdim sanırım..
ama bi gün hamilelik haberi alırsam burada paylaşmak istiyorum,bi çok kişi girmese de bu haberi aldıklarında umarım burdan paylaşırlar,bunu da diliyorumm...hoşçakalın...

canım inşallah tez zamanda o mutlu haberini bizlerle paylaşırsın :KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

canımmm en iyisini yapıyorsun ahh keşke bende sen gibi aklıma getirmesem.. ama o velileri dinleme:KK53: inşallah tez zamanda bebişine kavuşursun:KK49::KK49::KK49:

yok cnm velilere göre hareket edemem zaten yaş geçiyor şimdi olsa bile yaza anca doğacak öğrencilerimide yarıda bırakmamış olurum ozaman.

15 aylık evlıyım ilk denememızde hamıle kalmıstım 2 ay once dusuk yaptım sukur yenıden hamıle kaldım bugun 6. haftamız :)

hayır olsun. inş. gerçek çıkar.

merhaba canım, seni topikte görmek güzel... keyifleriniz nasıl... hamiş olanlar yazsalar keşke... bebişi erteledik gibi bişiy bu ay. geleceğini sanmıyorum. çok ilaç kullandım zaten.

iyiyim canım .alerji mevsimini açtım bende sürekli öksürük hapşuruk bu şekilde gidiyorum ocağa kadar sürer benim şimdi bu

canım bende aynı şekilde düşündüm ama hamile olanlar haber verirler muhakkak bence

hayırdır inşallah .çıkar inşallah hayırlısı ile rüyan

günaydın kızlar ...
efsun bende sürekli hapşuruyorum alerjidenmiymiş bana bu sene oldu bende hastamı oluyorum diyorum ama epeydir sürüyor.
tabloyu değiştirdinmi bir el atsan ve geri dönsen

bir hamişşşşşşşşşş haberi benden olsun dün beta hcg 55 çıktı.idrarda da çizgi çıktı.beta sonucu iyi mi ne kadarlık yardımmmmmm lütfennn en son 20 ağustos hastalanmıştım

bir hamişşşşşşşşşş haberi benden olsun dün beta hcg 55 çıktı.idrarda da çizgi çıktı.beta sonucu iyi mi ne kadarlık yardımmmmmm lütfennn en son 20 ağustos hastalanmıştım

hayırlı olsunn canımmm..bende bekliyorum b gün falan var hastalanmama bugün 28.günüm 30 günde bir oluyorum..bugüm akıntıyla birlikte kahvemsi renk gelmiş...senin nasıl olduu günün geçtimi

merhaba kızlar bugün adetin 30. günü ve bende hiç bi belirti yok sadece akıntım oluyor 2 gün daha bekleyeceğim

hayırlı olsunn canımmm..bende bekliyorum b gün falan var hastalanmama bugün 28.günüm 30 günde bir oluyorum..bugüm akıntıyla birlikte kahvemsi renk gelmiş...senin nasıl olduu günün geçtimi

canım inşallah gerisi gelmez

merhaba kızlar bugün adetin 30. günü ve bende hiç bi belirti yok sadece akıntım oluyor 2 gün daha bekleyeceğim

canım inşallah gerisi gelmez

kelammmm çok sabırsızlanıyorum yaaa inş..güzel sonuçlar alırız :) idrar testi yapsak mı yaaa :) silikde olsa çıkar zaten

kelammmm çok sabırsızlanıyorum yaaa inş..güzel sonuçlar alırız :) idrar testi yapsak mı yaaa :) silikde olsa çıkar zaten

valla bende çok sabırsızlanıyorum ama bekleyeceğim yapıp negatif görmekten korkuyorum gelirse kırmızılar direkt gelsin bu güne kadar yaptığım testlerin sayısını unuttum hem evde de yok gidip almak hiç içimden gelmiyor. inşallah mutlu haberler veririz canım bebişlerimiz bizimledir inşalah

hayırlı olsun :nazar::nazar::nazar: 2 gun sonra yenıden ölçüm yaptır. ilk aylar için sağlıklı gebeliklerde degerin 2 günde bir yaklaşık 2 ye katlanması gerek. bir de son adet tarihine göre 7. hafta içindesin aslında artık bebeğin ultrasonda da görünebilmesi gerek bence en kısa zamanda bir doktora görünsen çok iyi olur, hem sonucunu da yorumlatırsın.

ayrıca dr. alper mumcunun sitesinden de aşağıdaki alıntıyı yapayım.

Normal bir gebeliğin çok erken dönemlerinde kandaki beta-hCG değerlerinin alt ve üst sınırları yaklaşık şu şekildedir:

Yumurtlamadan sonra geçen süre (gün) En düşük En yüksek Ortalama
12 17 119 48
13 17 147 59
14 33 223 95
15 17 429 132
16 70 758 292
17 111 514 303
18 135 1690 522
19 324 4310 1061
20 185 3279 1287
21 506 4660 2034
22 540 10.000 2637

Yine normal bir gebelikte haftalara göre ortalama beta-hCG düzeleri ise şöyledir.

Son adet tarihinden itibaren geçen hafta sayısı HCG (mIU/ml)
(INCIID)
3 hafta 5 - 50
4 hafta 3 - 426
5 hafta 19 - 7,340
6 hafta 1,080 - 56,500
7 - 12 hafta 7,650 - 288,000
13 - 16 hafta 13,300 - 254,000
17 - 24 hafta 4,060 - 165,400
25 - 40 hafta 3,640 - 117,000

Görüldüğü gibi normal bir gebelikte kandaki beta hCG düzeyleri çok değişken olabilmektedir. Normalin alt ve üst sınırları arasındaki büyük farklar doğal olarak kabul edilir. Bu nedenle sadece kan beta-hCG düzeyine bakılarak gebelik haftası konusunda sağlıklı bir tahminde bulunulamaz. Yine benzer şekilde tek bir ölçümün sağlayacağı yararlar da sınırlıdır. Ancak yapılan seri ölçümler ile gebeliğin sağlıklı olup olmadığı konusunda fikir edinilebilir.

Son düzenleme:
merhaba kızlar. ben de bu ay denemelere başlayacağım. bugünlerde adetimin gelmesi gerek umarım çok bekletmez :) şimdiye kadar 3 kez gebe kaldım ama maalesef doğum olmadı. 35 yaşındayım. umarım burdaki herkes biran önce yavrusuna kavuşur.

aynı şekilde canım kahverengi leke geldi 10 gün geçmişti evde idrarda baktırm ikinci çizgi silikti kanda net belli oldu canım bi bekle bakalım hayırlısı olur inşallah

X