Hamilelik yolunda beraber adım adım yürüyelim

evet tatlım 4aydır uğraşıyorum,2ci ayımda kimyasal gebelik geçirdim,şimdi bata gün sayıyorum,inşalllllllllllllllah gelmez ya....

kimsayal gebelik senin nasıl oldu...

geçen ay bir durum ile karşılaştım. 1 hafta gecikme ile sonra adet oldum ve 2 tane kocaman parça geldi. normalde öle bir durumla karşılaşmam. baya büyüklerdi... ve ağrı ile geldi kendileri... doktora anlattığımda kimsayal gebelik geçirmiş olabileceğimi söyledi... kesin değilmiş ama olabilirmiş... netten baktımda. birde yaşıyandan öğreneğim dedim...

merhaba canlarrrrrrrr :KK3::KK3:

nasılsınız ben yorgunum we çook yoğunum geçmişi okuyamadım ama aklım burda hep bilesiniz :KK16::KK16:

deprem olmuş sanırım bi arkadaşın memleketinde çok geçmiş olsun Allah korusun hepimizi

kimsayal gebelik senin nasıl oldu...

geçen ay bir durum ile karşılaştım. 1 hafta gecikme ile sonra adet oldum ve 2 tane kocaman parça geldi. normalde öle bir durumla karşılaşmam. baya büyüklerdi... ve ağrı ile geldi kendileri... doktora anlattığımda kimsayal gebelik geçirmiş olabileceğimi söyledi... kesin değilmiş ama olabilirmiş... netten baktımda. birde yaşıyandan öğreneğim dedim...

tatlım benim bata 5gün kala 3tane testte ikinci çizgiyi silik olaraq gördüm,fakat 3gün kala pat diye adet oldum,hiç beklemiyodum bile.öyle parça falan gelmedi yani.sen test yapmışmıydın o zaman?

başka siteden aldım;
"Bu konuda birkac yabanci doktorun makalesini okudum ve belki yardimci olur diye size aktarmak isterim. Birincisi elle muayenin hamileligin son haftalarinda bile olsa bir zarari yoktur. Tam tersi kadinin kendi cervix(rahim agzi)ini belirli araliklarla kontrol etmesi tavsiye edilen birsey.Elle muayenede kontrol edeceginiz yer rahim degil rahim agzidir ve top seklindedir. Bir kadinin aylik donemi icerisinde rahim agzi pozisyon ve sekil degistirir.Adet olmak uzere olan bir kadinin rahim agzi asagiya iner ve serttir. (Benzetme burnunuzun ucu gibi hissedilir seklinde yapilmis) Ancak bunun zamani kadindan kadina degisir. Hamileligin baslarinda rahim agzi elinize gelmemeli diye bbirsey yok, evet birazcik yukariya cikiyor ancak bunun ne zaman olacagida kadindan kadina degisiyor. Burda kontrol etmeniz gereken cervixin yumusakligi.Hamile bir kadinda cervix dudak gibi hissedilirmis.Burda en onemli nokta cervixinizi bulmak.Elinize degen seyin cervix olup olmadigindan emin olun. Once fotograflarina bakin ki ne aradiginizi bilin. ellerinizi yikayin. tuvalete oturun parmaginizi(2 parmaginizi demis ama yapabilirseniz tabi) girdirebildiginiz kadar iceriye sokun.Ulasamiyorsaniz karniniza bastirin ve bacaginizin birini duvara koyun.Ovulasyonuda bu yontemle anlayabilirsinz, ovulasyon doneminde cervix cok yukarda ve acik sekilde olacaktir.Elinize gelen sivi yumurta aki kivaminda ve esneyen yapida olacaktir.Ama unutmamaliki bunlarin donemi kadindan kadina farkliliklar gostermektir, yani kesin teshis yapamayabilirsiniz.Umarim faydasi olur.Bol sanslar..."

hava sıcak bi de oruç insanı uyutuyor :KK52::KK52: ben uyanıkım ama ya bi kaç hafta sonra taşınacağız bie sürü işim var nasıl taşınacağız ilk defa taşınacağım nasıl halledeceğim nasıl toparlanacağım şimdiden düşünüyorum bi işe de kalkışamıyorum ya bebek varsa diye gerçi yoksa bile fıtık var çok zor :KK50::KK50:

adet ağrılarım başladı çok fena ağrıyor ağrı kesici içsemmi kızlar sizce ?

bende içtim ya dün

hava sıcak bi de oruç insanı uyutuyor :KK52::KK52: ben uyanıkım ama ya bi kaç hafta sonra taşınacağız bie sürü işim var nasıl taşınacağız ilk defa taşınacağım nasıl halledeceğim nasıl toparlanacağım şimdiden düşünüyorum bi işe de kalkışamıyorum ya bebek varsa diye gerçi yoksa bile fıtık var çok zor :KK50::KK50:

gerçekten taşınmak zor ya kolay gelsin sana

ağrı kesicileri adetliyken pek önermiyorlar canım adeti kesebiliyor dayanamıyorsan asbirin al biraz sakinleşirsin ya da şerbet iç inşallah geçer canım.

cnm adet zamanı aspirin içerse kanamayı artırıyor ondan vermez dr.lar majezik veriyorlar çokda iyi geliyor kesmiyorda kanamayı havuza giderken erken bitsin diye içmiştim yine aynı sürdü

cnm adet zamanı aspirin içerse kanamayı artırıyor ondan vermez dr.lar majezik veriyorlar çokda iyi geliyor kesmiyorda kanamayı havuza giderken erken bitsin diye içmiştim yine aynı sürdü

majezikte benim gibi mide probleminiz varsa 1 hafta sürünüyorsunuz. aman midenizde sorun yoksa için onu...

kızlar taşınırsınız dert etmeyim ne güzel evin tamamı elden geçmiş oluyor ben evime taşınırken kızım 1.5 yaşındaydı ve ablam gelmişti kızıma bakmaya tüm evi kendim yerleştirmiştim 1 gece sabaha kadar çalışmıştım ama ramazan değildi.nasıl yağmur yağmıştı nakliyeciler taşıdılar sırılsıklam olmuşlardı ertesi günde güneş açmıştı

kızlar benim kasık ağrım az az ama hala devam ediyor bi yandan ümitleniyorum bir yandan adet habercisimi diye tedirgin oluyorum daha adete7 günüm var.. iğneden sonra 12. günüm bu gün

X