Hamilelik ve ertesi gun hapı

Miss M

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2008
95
199
arkadaslar gecen ayın 26sında adet oldum.daha sonra ayın 8inde ertesi gun hapı kullandım.15inde yine adet oldum:/5 gun surdu..ve bugun yine kanamam var.hamile miyim acaba cok korkuorum bu kadar surede bu kadar regl cok korkuyorum.2ay once kontrol icin doktora gittigimde gayet saglıklı ckmıstım.bunu nedeni ne olabilir?ustune gorme diye bir sey var diyorlar bu olamaz dimi?

Ben bi yazıda okumuştum ertesi gün hapından sonra hormonlar etkilenebiliyormuş. Ben hiç kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım hapı içtikten sonra adet gördüklerini söylemişlerdi. Tabi farklı bir durumda olabilir. Hamilelik olabileceğini düşünmüyorum...Biz uzmana danışmak şart tabi ...

Ertesi gün hapını kullandıktan sonra regliniz beklediğinizden cok daha erken veya gec gelebiliyormuş. Ben de bu senenin başında kullanmıştım bilinçsizce, 1 hafta önce regl olmuş olmama rağmen 1 hafta sonrasında tekrar regl olmuştum ve doktorumdan bi ton azar işittim sonra. Hormonları çok etkileyen ve çok çok gerekmedikçe (doktorum tecavüz vs örneğini vermişti) asla tavsiye edilmeyen ve yılda en fazla 1 kere kullanılabilen bir hapmış. Size de doktorunuza danışmanızı öneririm. İnşallah bi an önce düzeniniz eskisine döner.

ertesi gun hapı hormonları etkılıyor gebelık olursadaa dıs gebelık oluyor mecbur klınmadıkca kullanılmaması lazım dusuk yaptırıcı ıgneler var dr 1-1.5 aylık yenı gebelıklerde kullanılabılecegını soylemıstı . bu arada bekar oldugunu yazmıssın yanlış mı yazdın ? merak ettım

ertesi gün hapı hormonları etkiliyor canım arkadasların dedigi gibi bu yüzden adet düzenin bozulabilir üstüne görme dedigimiz bu degildir bukadar kanama olmaz cunkü üstüne görmede

tam 3 test yaptım 3 de negatif..yine de sanki karnım sismiş gibi geliyor sanırım piskolojik ama yine de rahatlayamıyorum.hayır bekarım bu arada.yanlış yazmadım evli olsaydım bebek isterdim cunku:/yine de cevaplarınız icin cok tesekkurler arkadaslar.sizce yine de kan testi yaptırmalı mıyım?yine de sık sık gebelik testi yapıyorum ne kdr dogru cıkarsa artık ne kadar sureden sonra kesin dogru sonuc veriyor testler?

bende ertesi gün hapı kullanmıştım ama sonra çok pişman oldum ardından hemen kanamam oldu 1 hafta kendime gelemedim çok sersemletti beni yatak döşek yattım.aslında şimdi düşündükçe daha da pişmanım ozamanlar istemediğim bebişi şimdi bulmak için neler yapıyorum bilseniz.bebişim olmuyor 6 5 aydır deniyoruz.lütfen siz siz olun iyi düşünün siz onu istemiyosunuz önlemini alıyosunuz.Acaba o sizi istiyor mu?

ertesi gün hapı kullandım 4 gün sonra hafif filan değil tam bi adet kanaması yaşadm ve pişman olduk hapı kullandığımız için çünkü bebek istediğimizi anladık bu yüzden kanamamın 5.gününde ilişkiye girdik hamile kalma olasılığım var mıdır acaba aranızda böyle bir tecrübe yaşayan var mı?

ertesi gün hapı kullanıp da gebe kalan bi çok bayan varmış ...
eğer bi gebelik oluşmuş ise oluşan gebeliği etkilemezmiş o hap! ve çok sık kullanmamak gerekirmiş! hatta şöyle diyim bi arkadaşım ilişkiden hemen sonra içiyor sonra normal gününde regli oluyor üstünden bi ay daha geçiyor ve regli olmuyor doktora gidiyor ve 4 haftalık hamile olduğunu öğreniyor...
Çok kuvvetli hap onlar pek kullanılmayı tavsiye etmiyo doktorlar çünkü hormonları alt üst ediyormuş... bide %5 lik gebe kalınabilir durumu var yani %100 değil o da şans işte... :)

X