Hamilelik ve beslenme

elifasli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
2
0
51
21 haftalık hamileyim ve 2 saatte bir bişiler yemezsem başım dönüyo ve ellerim titriyo.Tansiyonumu ölçüyorum çok normal ama canım istemesede 2 saatte bir bişiler yemek zorunda kalıyorum. Baş dönmem başlıyınca anlıyorum zaten yemek yiyeli 1.5 -2 saati geçti diye.Başından böyle bişi geçen varmı?

bende senin gibiyim hiç bişeyim yokken aniden elim ayağım titriyo bişiler yiyince geçiyr özellikle tatlı yiyince şeker yüklemesi yapıldımı belki şekerin düşüktür benim düşük çıkmıştı çünki.

canım bende de seninkine yakın bişeyler var ama daha uzun süre aç kalınca oluyor sanırım kan şekerimiz düşüyor üç hafta sonra şeker testi yaptırman lazım zaten orda tam sonuç çıkar sanırım ama istersen sen yinede doktora bi danış

Ben de 21+1 haftalığım ve bu hafta içinde şeker testini yaptırmayı düşünüyorum doktorumun söylediğine göre bu haftaya denk geliyor. 3 hafta geç olabilir yani.ayrıca aynı şekilde ani el titremesi ve baygınlık geçircekmişim gibi baş dönmesi bende de oluyor ve ben de hemen bişeler yiyorum aç olmasamda büyük ihtimalle şekerimiz düşük bizim.

canım doktorum bana 21. haftayla 24. hafta arasında yapılıyor demişti.haklısın sanırım şekerimiz düşük aman yüksek olmasında dşük olsun yüksek olunca bebişe zararı varmış düşük olunca yer yer şişeriz

Şeker testi 24 le 28 haftaları arasında yapılıyor diye biliyorum, ben 25+2 deyim hala gitmedim 27. haftamda gitmeyi düşünüyorum.

ALLAHA sukur benim suana kadar hic bir sorunum olmadi hafif mide bulantisi oda normal karinim aciktigi zaman midem bulaniyor ve gunde mutlaka 3 ogun yemek yiyorum ve aralardada atistirmayi ihmal etmiyorum... fazla meyve tukettigim soylenmez ama en cok elma yemeyi seviyorum... arada birde sut iciyorum (sevmedigim halde)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…