Hamilelik süreci korku kabuslar vs..

Elf2020

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2024
113
-77
25
Selam kızlar hamileliğimin 18 haftasından sonra bende bir kabus görmeler başladı ve içime habire bir sıkıntı düşüyor herieyden korkuyorum takıyorum kafaya bu durumdan rahatsız olmaya başladım kendi kendime sakinleştirmeye çalışıp düşünüyorum ama elde değil yine düşünüyorum böyle birleyen yaşayan varmı ne zaman geçer ki aklıma hep körü hikayeler geliyor kendimi korkutacak artık sinirim bozuldu böyle düşünmekten normalde çok özgüvenli birisiyim ama hamilelik sürecinde sıfır özgüven Buda beni çok yıpratıyor ve üstüne herkesten nefret etmeye başlıyorum bi lafı ile eşimi desen kıskanıyorum aşırı derecede olmayacak şeyi bile kıskanıyorum herşeyde kolay kıskanan birisi değilimdir normal şartlarda artık kafayı mı yedim bilmiyorum

Son düzenleme:
ben de 8-9. haftadan beri (16. haftadayım şu an) rüya-kabus arası bir şeyler görüyorum. ama sanırım normal, çok insanda okudum bunu.

yine hormonların etkisidir tahminen. ya da anne adaylığının getirdiği otomatik kaygılardan

Özgüvenin neden gidiyor? Tam tersi özgüvenin artmalı bu dünyaya çok getirme yolundasın şişen her yerinden hoşnut olman lazım, biz mucize gerçekleştiriyoruz bunun bilincinde olmak lazım…

Tam tersi duygulara sahip olduğum için sizi anlamdıramadım özür dilerim…

X