Hamilelik Psikolojimiz

benim yaşadığım olaylarda da acaba fazlamı büyütüyorum diye düşünüyorum , eşim sonunda annemi yanıma getirtti..
şimdi daha iyiyim diyebilirm ,
çok mu naz yapıyoruz acaba?

geceleri benimde uykum kaçıyo, midemdeki asit yemek borumu ağzımı mahvetti, saçlarımı taramak istemiyorum :)

yatağa yattığı zaman uyku için değilde dinlenmek için yatıyorum diye düşünüyorum ,
birde televizyonda eğlenceli olan şeyler izliyorum kafam dağılsın diye
akşam yürüdüğümde de hem yoruluyorum hemde açık hava kafamı boşaltıyo....

birde düşünüdüğüm şey belkide ömrümde ilk ve son kez hamilelik yaşayacağım tadını çıkar diyorum kendime :)

bende çok çabuk yoruluyorum ayakta fazla kalınca sırtım çatlayacakmış gibi agrıyor.önceden işlerimi çabucak hallederdim şimdi zoraki yapar oldum.birde bazen kalçam öyle agrıyor ki sizde de oluyormu bu?

Ahh kızlar ahha bu bende de var.Bi kaç kere dediğiniz gibi kalçama bi sancı girdi.Sol tarafa benim.
Dün ve bugünde dizime sancı girdi.

Hatta akşam yemekten sonra,masayı toplayayım diye tabağı elime aldım ayağa kalkmamla öyle kalmam bir oldu.
Adım atamadım.Kalçam,bacakla kasığın birleştiği yer,dizim bu üçünün sancısından kalakaldım.Eşim hemen sandalyeyi koydu bir süre dizim en ufak harekette felaket ağrıyordu.
Bekledim geçti kendiliğinden amahala dizim çok iyi değil.

Nolcak bu diz kalça ağrısı,yarın ben de doktoruma sorcam.

canım benimde sol taraf beni mahvediyor özellikle sokakta falan agrı girdiginde yürüyemez oluyorum.bende nette araştırmıştım doktorunun söyledigi gibi bebek büyüdükçe baskı yaptıgı için oluyormuş.ee olacak artık bebişlerimiz için sabır sabır.

darkcıgım masaj çok iyi geliyor.yazık eşim artık masaj yapmaktan bıktı.bi de nette yazıyordu sıcak suyla masaj yapın diyordu.aklınızda bulunsun kızlar.

bahsettıgınız gıbı kalca ve bacak agrısını bırkac aydır sureklı cekıyorum
sankı kemıgım batıyormus gıbı acı cekıyorum

ama asıl kafama takılan her soylenen soz benı ıncıtebılıyor
kotu nıyet aramıyorum duyduklarım karsısında ama cok etkılenıyor ve aglıyorum
tv bıle ızlemıyorum psıkolojım kaldırmıyor dıye
sankı dızı ızlerken bıle benı salak yerıne koyarak kandırıyorlarmıs gıbı gelıyor
cok mu abartıyorum ben yaa kendıme engel olmaya calısıyorum ama maaleseffff

ah ahhh kalımerocummm bende ızledıgım dızılerde kendımı onların yerıne koyuyorum yasıyorum resmen ıcım bı tuhaf oluyor onların ruh halıne burunuyorummm kaydirigubbakcemile3
otobuste aglama krızıne gırdım senağlamasenağlama esımde su verıyor pecete verıyor ne yapıcagını sasırdıı hıckıra hıckıra agladımm senağlama

sevındım desem bencılce bır davranıs mı olur bılemedım sımdı -tatlicadiarzu-
yanı sunun ıcın ben bu sorunun sadece bende oldugunu dusunuyordum
baskalarınında benım gıbı bır ruh halınde olması durumun kurtarılabılırlıgı acısından benı sevındırdı

esım doguma kadar artık cok kısı ıle gorusmeyecegımızı soyledı bana (nıye oyle dedı anlamıs degılım hala yaa)
ama ben yıne de uzulecek bırseyler bulabılıyorum
durup dururken adama kustum sonra barısma ugraslarına cevap vermedım sımdı de naz yapıyorum ınsa allah bebısler gelırken elımızdekı kocıslerden olmayız demeye basladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…