Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum çok güzel görünüyor test belki de biz günde bir yaptığımızdan pik kaçırıyoruzdur o da aklıma geldi 😅
Nisan topiğinde bir arkadaş pik ve çatlamadan tam 4 gün sonra ilişkiyle hamile kaldı 😬😬
Yani ovulasyon testlerinin de çok bi güvenirliliği yok.
rüyamda da benim küçük bebek kardeşim vardı emekliyordu, annem de çok iyi bakamıyormuş Yaşından dolayı 😂 rüyada bile olsa bir bebek sevmek güzelmiş
Canım ama benim gittiğim doktor çatlamayı kontrole gittiğimde çatlamış güzel 5 gün daha gün aşırı değerlendirin diyordu. Demek ki o günler de önemli diye kalmış benim aklımda.

Etmiştim canım ama bilmiyorum yarın ultrasona gireceğim belli olur heralde
Evet yazmışsın zaten geç okudum orayı. Aynen neyse ki yarın doktora gidiyorsun aydınlanırsın orada bu merak uzun sürmeyecek.

İnşallah canım biraz stresliyim midem bulanmaya başladı
Hiç stres yapacak birşey yok ben Ocak ayından beri neredeyse her ay gittim. Hiç acı falan olmuyor sen olumlu ol, olumlu düşün, sonuçlar da olumlu çıkar inşallah canım.

Hiç stres yapacak birşey yok ben Ocak ayından beri neredeyse her ay gittim. Hiç acı falan olmuyor sen olumlu ol, olumlu düşün, sonuçlar da olumlu çıkar inşallah canım.
Kötü bişey deme ihtimali strese sokuyor canım bilmiyorum bakalım az kaldı sabaha hayırlısı inşallah 🙏

Canım ama benim gittiğim doktor çatlamayı kontrole gittiğimde çatlamış güzel 5 gün daha gün aşırı değerlendirin diyordu. Demek ki o günler de önemli diye kalmış benim aklımda.
İşte kuzum mucize gibi bir şey bu ne zaman olacağı da belli değil sonucunu çıkardım ben artık 😂

Merhaba Hanımlar herkes nasıl iyi misiniz nedir durumlar? Nedense bana bildirim gelmiyor takip ettiğim halde çok zor görüyorum konuşmaları, sonra 40 50 sayfa geriden takip etmeye çalışıyorum yetişebildiğim kadar yorum yapayım artık sizlere :)

Ben hatırladım önceki mesajlarınızı okumuştum çok şükür ameliyatlı bir durum çıkmamış bu güzel bir haber, hala birkaç ay daha denenebilir bence tabi ki belki ilk aşamada gebe kalmak zor olabilir ama ne imkansız denilen durumlarda bile olabiliyor o nedenle bence birkaç ay deneyip olmazsa eşinizin sperm testini de yaptırıp doktora öyle gidersiniz. Bir de herkesin dediği gibi kafaya takmak çok önemli en büyük engel sanırım bunu yapmamaya çalışın ama zor ben de çok zorlanıyorum 😔

Canım neden ayıp olacak niye özür diliyorsun doğal ve zor bir süreç yaşıyorsun ilk defa. Ben hiç yaşamadım bilmiyorum ama normal geldi bana, belki enfeksiyon vb olabilir hemen koku olabiliyor. Doktorun iyiydi hatırladığım kadarıyla, o bir şey dedi mi sordun mu?

Geçmiş olsun, kaybınız için çok üzgünüm. Anneme geçmişte yaptırmıştık ekstra ücret alınmıyor sigortanız varsa diye biliyorum. Değişmediyse öyledir sadece ileri bir bölüm olduğu için doğrudan genetik bölümüne randevu vermeyebiliyor bazı hastaneler. Önce kadın doğumdan vs giriş yapıp onun yönlendirmesini almanız gerekebilir. Umarım güzel sonuçlar alırsınız geçmiş olsun.

Umarım güzel haberleriniz gelir. İnsan adet başlangıcı gibi hissetse de iyice emin olana kadar umut etmek istiyor. Geçen ay benim de minik kanamalı akıntım olmuştu regle dönmez diye çok bekledim ama döndü malesef hem de erken bir tarihte. Umarım sizin güzel sonuçlanır. Eşlerimiz bizim üzüntümüze de üzülüyor, çok üzülüyorum. Çevredeki başka hamile ve evlilerle de kıyaslayıp üzmeyin kendinizi, herkesin durumu farklı zamanını bekliyor bebiş hiç belli olmaz 🤗

Hahaha ben de buradaki insanları bile görüyorum rüymda tanımadan 🤣 hadi hayırlara vesile olsun belli mi olur ilk gebelik belirtisi rüya görmektir diye yazarız sonra buralara 🤭

Ay lütfen beni de alın yaa hahaha ne totem varsa yazılmak istiyorum kendi kendime evde varmış gibi doğmamış çocukla konuşuyorum dışarıdan biri görse deli diyecek 🤣

Hadi bakalım güzel sonuçlar gelsin inşallah bir dahaki test de bebişle olsun inşallah 🤗

Hiç korkma canım kendini kasmazsan çok rahat oluyor, endişelenme ve tam o sırada yavaş derin nefes alırsan daha rahat olur. Kastıkça stres oldukça böyle şeyler acıtabiliyor o nedenle rahat olmaya bak öyle korkulacak bir şey değil 🤗

Hemen moralinizi bozmayın, rahim filmş çekilince pek çok kişi kısa sürede hamile kalıyor. Ona vesile olur belki hem 🤗

Amh çikolata kistine bağlı geçirdiğiniz ameliyat nedeniyle düşmüş olabilir mi? Benim de 6 yıldır falan çikolata kistim var. İlk gittiğim Dr hemen alalım dedi, sonra başka bir de gittim daha gençsin yumurta rezervini azaltır ileride bebek düşünürsen dedi, doğum kontrol hapı ile baskıladı. 6 yıl falan kullandım bu süreçte gittiğim bütün drlar iyi ki kullanmışsın dedi. En son gittiğim bir dr da o kist orada durduğu sürece de yumurta kalitesini bozuyor dedi, kafam karıştı. Şimdi gittiğim dr ise 2 3 ay deneyin sonra rahim filmi çekeriz dedi ona göre yol izlenecek sanırım. Sizin durumunuzu da kendime benzettiğim için merak ettim gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim.

Evet öyle demişsiniz zaten, ya kalitesini bozmuştur ya da ameliyat rezervleri azaltmıştır 😔

Çok tehlikeli böyle şeyler bence de, su tutmak bile oh dengesini bozup gebeliği engelleyebiliyor. Hele ki böyle rahime sülük koymalar içeri şırıngayla sperm boşaltmalar yağ koymalar falan aşırı riskli şeyler bence kaş yaparken göz çıkartılabilir. Doktor önerisinden şaşmamak lazım tıp bu kadar gelişmişken farklı şeyleri dikkate almak bana çok riskli geliyor..
Selam canım. Geçti o durum neyse ki. Tabii konuştum olabilir sıkıntı yapma dedi. Çok şükür ne koku ne bişey olmadı 🙏

Günaydıınnnn hatunlar 🤗

minseo minseo gözümü açtım aklıma ilk senin dr kontrolün geldi 😂 Şu an "fingers crossed" modundayım. Bugün çoookkk rahat geçecek ve çok güzel haberler alacaksın inşallah kuzum 🙏😍 Sakin ol, gerilme. Dualarım seninle 🙏

Merhaba kızlar bende bu ay femaraya basladim adetim biter bitmezde ovulasyonada basladim ilac.bitti 10.gun yumurtlama gordum ve 15.gun tekrar yumurtlama oldu resme bakarmisiniz ikisindede yumurtlama olmusmu

Eklentiler

• 20200918_122739.jpg
    20200918_122739.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 48
Günaydıınnnn hatunlar 🤗

minseo minseo gözümü açtım aklıma ilk senin dr kontrolün geldi 😂 Şu an "fingers crossed" modundayım. Bugün çoookkk rahat geçecek ve çok güzel haberler alacaksın inşallah kuzum 🙏😍 Sakin ol, gerilme. Dualarım seninle 🙏
Görüşmem erkene çekildi şuan Dr kapısında bekliyorum dua edin

X