Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Geçmiş olsun tekrardan. Benim durum da kötü çünkü bağırsakta falan da yapışıklıklar var gibi görünüyor demişlerdi. Ama daha önce gittiğim doktorum yani gebe kalmayı zorlaştırabilir ama ilişki var sadece bu buna neden olur diyemeyiz demişti. Bazen sezaryende bir bakıyoruz karnın içi her yer çikolata kisti, ama hiç uğraşmadan hamile kalmış. O nedenle moralini bozma demişti. Normalde 1 yıl korunmadan gebelik olmazsa doktora gidin deniliyor ya, o bizde 6 ay oluyor işte sadece ona dikkat edin gecikmeden gidin bence, tıp çok ilerledi birçok teknik var. Yaşınız da genç ama kist tekrardan ilerlemesin kaliteyi bozmasın diye fazla beklememek iyi olabilir. Güzel haberler gelsin gerek kalmasın İnşallah.
Bendede var yapisiklik kuzum. Bagirsaklar falan. Ona pek takmiyorum acikcasi fazla bi zarari olmuyo bana, arada cok kotu bi sanci giriyo ona bagli ama nadir. Sanada cok gecmis olsun, insallah guzel haberler aliriz

Kaybınız için çok üzgünüm, bilmiyordum deşmiş gibi olduysam özür dilerim. Genetik test vs yaptırdınız mı tekrarlayan kayıplar için? Pıhtılaşma falan var mı? Ne dedi doktorlar? Demek ki hamile kalabiliyorsunuz ama tutunmasını zorlaştıran sebepler var 😔
Her şey yapıldı kuzu ama boşver güzel şeyler konuşalım burda, inşallah sağlıklı gebeliklerimiz olacak hepimizin :dua:

Bendede var yapisiklik kuzum. Bagirsaklar falan. Ona pek takmiyorum acikcasi fazla bi zarari olmuyo bana, arada cok kotu bi sanci giriyo ona bagli ama nadir. Sanada cok gecmis olsun, insallah guzel haberler aliriz
Çok teşekkür ederim aynen umalım bu ay hepimize uğurlu gelsim 🤗
Her şey yapıldı kuzu ama boşver güzel şeyler konuşalım burda, inşallah sağlıklı gebeliklerimiz olacak hepimizin :dua:
Özür dilerim gerçekten güzel şeyler konuşmak lazım, biz elimizden geleni yapalım umalım ki bu ay hep güzel haberler sürpriz bebişler gelsin 🥰🍀

Gerçi aşılama yapılırken çatlamanın olacağı tarihte yapılıyor 🤔 spermin tüpe gitmesi ilk 20 dkda oluyormuş kızlar melinda- melinda- minseo minseo
Spermin yaşamasına bağlı benim eşimde 40 dak çıktı bu süre, 1 saate varana kadar yaşıyormuş, yanlış bilmiyorum umarım ay resmen prof olmuşuz hepimiz hayretle bakıyorum bu kadar bilmek iyi değil sanki😂

Nasıl canım foto at istersen bir bakalım dünkünü de at varsa tabi yeni çekme dünkü testi yanıltabiliyor. Kaçıncı günündesin döngün sabit miydi?
Evet sabit canım üstteki alttan ikinci dün en alttaki bugün diğer tek olan da bugün sabah 10 da yaptım

Eklentiler

• IMG_20200918_194725.jpg
    IMG_20200918_194725.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20200918_095346.jpg
    IMG_20200918_095346.jpg
    141,4 KB · Görüntüleme: 36
Bi de sperm testi yaptırdıysanız, orada sıvılasma süresi yazıyor, o dk ya göre beklemek gerek diyodu birisi Bı topıkte..
Lıkefaksiyon yazıyor kuzu o mu 30 dakika 😅 ben 15 dk falan yatabiliyorum galiba en fazla 😬
Gectiğimiz ay ovulasyon testı yapmadan yumurtladığım günü bildim, doktora soyledım cumartesı yumurtladım diye, baktı evet yumurtlamıssın dedı😂 amaaa elde var sıfır
Süper ya olsun gene de bilmişsin kuzum ben asla anlamıyorum 😏

Evet sabit canım üstteki alttan ikinci dün en alttaki bugün diğer tek olan da bugün sabah 10 da yaptım
Pko var mı sende, benm de böyle çıkıyor hep, bu lh dalgalanmasıymış galiba ama bilen birisi bence daha iyi anlayıp yorumlar, ama sanki senin pil bugün gibi duruyor, ben öyle hissettim

Eeeee o zaman catlama gunu onemli değil mi:işsiz:bir de benim zaten catlamadan 2 gun öncesini bilmem mümkün değil, çünkü pik 1 gün sürüyor :işsiz:
Valla kuzu yazdım öyle ama konuştuk sonra bakımca hiç belli değil ne zamanın önemli olduğu 😅 ama pik değerlendirildiğinde zaten spermin yaşama süresi uzun olduğu için tutabilir onla olmazsa çatlamayla da tutabilir. Ben çok duydum sadece pik değerlendirip hamile kalanı o yüzden de söylüyorum

X